Skocz do zawartości
Fast128

Komp za 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chciałbym złorzyć kompa za 3000zł, komp co prawda nie dla mnie tylko dla przyjaciółki, ale będe na nim często siedzieć, więc ma być ładnie podatny na podkręcanie i zrobiony porządnie, czyli chyba 2500+ i 9700pro, a nie 3.06 z HT i FX5200 ;)

Obudowę już mamy, ale bez zasiłki, planowałem włożyć do środka:

 

Barton XP 2500+ (450zł), bo najładniej się kręci, chyba że 3200+ ale to już troche drogie

Abit nf7-s rev 2.0 (520zł), płyta w sumie już troszku stara, ale za to dobra, mam w kompie nf7-m i jestem z niej zadowolony.

Pamiątki do duala 2x256, chbya kingstone hyperX, około 580zł

HDD albo 80gb/8mb SATA barracudę 7.7200 za 400, albo caviara 120 gb/8mb SATA za 500

Nagrywarka siakaś, około 200zł, LG, albo Lite-ON

DVD siakieś, jeszcze sie zobaczy 150-200zł

zasiłka pewnie chieftec 360W za 230zł

i to wychodzi 2580zł, wg cennika siriusa który jest zawyżony o jakieś 15% w stosunku do cennika firmy z której będe to brał, więc wychodzi jakieś 2190zł, i zostaje 810zł na grafikę i... kartę TV którą niestety sobie właścicielka kompa zażyczyła...

i tu pytanie: kupować ATI all in wonder powiedzmy 9600xt (830zł) czy oddzielnie grafę i kartę TV?

Generalnie coś byście zmienili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami będe do niej wpadać :) ma zamiar półzawodowo grać w csa, a ma dziewczyna talent i zawzięcie... a cóż więcej potrzeba ;)

po prostu chce jej zbudować porządny komp.

W sumie to jakbym wziął jej radka 9200 to by i wtedy na styk starczyło na kartę TV więc chyba ten 9600 vivo lepiej wyjdzie...

aha, czy ati vivo to to samo co all in wonder? Czy pozbawione tunera TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monitor budę głośniki i resztę pierdułek jest 2000, kłopot w tym że Anii wpadła w oko różowa buda revolteca (chieftec dragon malowany airbrushem) za 620zł i już jej nie odpuści, więc o akcji buda za 100 i drugi dysk niestety nie ma mowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprzęt wybrałeś dobry ale troche bym pozmieniał:

Abit NF7-S rev2.0 - 500zl

Barton 2500+ - 450zl

Nakładka na procesor w celu zabezpieczenia rdzenia - 20zl

Pamięci TwinMos 2x256 DDR400 ale na kościach Winbond BH-5 lub M.TEC 50B (do dobrego overclockingu nie bierz na kościach M.TEC 50D) - 370zl

Pasta Arctic Ceramique - 15zl

Zalman 7000A-AlCu lub Thetmaltake SilentBust - 150zl

Dysk WD 120 8MB cache SATA lub podobny Seagata - 400-500zl

Nagrywarka (według uznania) - do 200zl

DVD (według uznanie) - do 200zl

FDD - 35zl

Zasilacz Chieftec 360 DF - 250zl

Razem = ok 2690zl

Grafa to już zależy od wymagań!!!

 

A i może pokażesz Ani tą obudowę:

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6505&sid=1

Abit się świeci a po wrzyceniu do niej wentyla świecącego jest poprostu zajefajna!!!! Ale to kwestia gustu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, chciałbym złorzyć kompa za 3000zł, komp co prawda nie dla mnie tylko dla przyjaciółki, ale będe na nim często siedzieć, więc ma być ładnie podatny na podkręcanie i zrobiony porządnie, czyli chyba 2500+ i 9700pro, a nie 3.06 z HT i FX5200 ;)

Obudowę już mamy, ale bez zasiłki, planowałem włożyć do środka:

 

Barton XP 2500+ (450zł), bo najładniej się kręci, chyba że 3200+ ale to już troche drogie

Abit nf7-s rev 2.0 (520zł), płyta w sumie już troszku stara, ale za to dobra, mam w kompie nf7-m i jestem z niej zadowolony.

Pamiątki do duala 2x256, chbya kingstone hyperX, około 580zł

HDD albo  80gb/8mb SATA barracudę 7.7200 za 400, albo caviara 120 gb/8mb SATA za 500

Nagrywarka siakaś, około 200zł, LG, albo Lite-ON

DVD siakieś, jeszcze sie zobaczy 150-200zł

zasiłka pewnie chieftec 360W za 230zł

i to wychodzi 2580zł, wg cennika siriusa który jest zawyżony o jakieś 15% w stosunku do cennika firmy z której będe to brał, więc wychodzi jakieś 2190zł, i zostaje 810zł na grafikę i... kartę TV którą niestety sobie właścicielka kompa zażyczyła...

i tu pytanie: kupować ATI all in wonder powiedzmy 9600xt (830zł) czy oddzielnie grafę i kartę TV?

Generalnie coś byście zmienili?

Zamiast dysku na SATA i CDRW + DVD radziłbym zwykły ATA (120 BG/Baśka 7200.7/8MB Cache) i nagrywarkę DVD (ot choćby Liteon 401 - którego za pomocą wgrania nowego biosu przerabiasz do dwusystemowej 411)

 

Karta graf oddzielnie od TV jest lepszym pomysłem (jak zmieniasz grafę to możesz zostawić sobie tuner) -wydajnościowo 9600XT AIW jest lepszym wyborem niż GF 4ti + tuner, a koszt wychodzi podobnie

 

reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...