Skocz do zawartości
voo

komputer do obrobki grafiki 2d

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje mocnego komputera do obrobki bardzo duzych plikow z grafika 2d - bmp, dla firmy poligraficznej. Prosze o jakies propozycje, co jest najwazniejsze? ram? - minimum 1GB, dobra karta graficzna? Jaki procesor? Interesuja mnie najbardziej odpowiednie wg Was zestawy, tzn procesor, mobo, ram, szybki hdd, odudowa, zasilka, monitor, tzn caly zestaw. Cena praktycznie nie gra roli, ale nie chodzi tu o wszystkie najdrozsze elementy, ale o cos, co jest potrzebne do obrobki wlasnie 2d i bedzie niezbedne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oplaca sie wydac te niecale 1800 zl na taka karte grafiki jak matrox parhelia?? :? Przykladowy radeon 9800 na duzo gorsze 2D ?

Kolejne pytanie; "2 raptory SATA spięte w RAID" czy ciezko ustawic taka macierz? sa gdzies stronki na ten temat? Jak to wyglada w praktyce, nigdy tego nie robilem... Zastanawiam sie tez nad plyta pod ewentualnego bartona, kt600/ nforce :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2D się opłaca. Do 3D zupełnie nie :) Parhelia trochę inaczej odwzorowywuje układ barw (nie pamiętam dokładnie a nie mogę teraz znaleźć artykułu o Parhelii) - jest dokładniejsza i z tego co wiem, to jedyna karta która to potrafi. Co do dysków to stawiam raczej na SCSI z dodatkowym kontrolerem - serial ATA nie jest wiele szybsze od "zwykłych" dysków - o ile w ogóle jest :) + Może jakiś intel (ja wolę AMD, ale przyrost wydajności dla pamięci w trybie dual odczujesz raczej tylko przy intelu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj typ:

barton 2,5 - 2,6 i go @ fsb >200 a do tego zalman 7000cu

szybkie pamieci na dobrych cl i na pewno 1GB

abit nf7s

2 raptory w raidzie

grafika - tutaj nie wiem

no i na pewno cdrw zeby te duze bmp jakos przenosic

 

na pewno dobry monitor co najmniej 19"

a buda po prostu duza zeby sie to wszystko nie zagotowalo zanim zrobisz sejwa ;-)

zasilacz 420W chiftek

 

 

na takim sprzecie powinno wszystko fajnie smigac a ty wczytujac nie bedziesz machal robic sobie sniadanie i od razu kolacje ;-)

a calosc powinna byc, jak na semi stacje roboczą na prawdę przystępna cenowo

 

zasada jest ze na komputer ktory ma zarabiac wydaje sie troche wiecej niz na zabawke ze wzgledu na niekiedy krytyczny czynnik - niezwodnosc

 

poczekaj jeszcze moze jakis praktyk sie znajdzie i podpowie czy na pewno nie lepiej scsi np. i jeszze jakie sugestie dozuci

 

Pozdrawiam 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...