Skocz do zawartości
Future Trunks

Co wybrać siemensa s55 czy samsunga c100?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru te dwa telefony. na korzyść s55 przemawia kart expolore a na c100 w miare duzy 65tys. kolorowy wysweitleacz. s55 ma zrywy wysweitlacz. s55 ma moja siostra wiec ja juz dokładnie obejrzalem. mugł by mi ktos poiwedziec cos o c100. np. czy ma ładne dzwonki, czy wyswietlacz dziala na prawde tak ladnie jak na zdjeciach. jaka ma pojemnosc na karcie. czy da sie usuwać standardowe rysunki, melodyjki, gry. W jaki sposub komunikuje sie przez port rs232 z komputerem czy jest to tak jak w siemensach ze pokazuje foldery i tam sie wrzuca to co chce, usuwa co chce i kopjuje różne rzeczy z komórki do kompa czy tez tak jak np. w se t310 ze tylko wybiera sie np. muzyczke klika na wyslij i w telefonie sie zatwierdza a on sobie ja zapisze na karcie. I ogunie mogli byscie napisac plusy i minusy tych telefonów. Dla mnie wazna jest java i ladny wyslwietlacz(czego nie ma s55). A i czy c100 ma obsługe MMS. czytałem specyfikacje obu ale o tych MMs nic nie było. Jak se cos przypomne to napisze. Sorry za błedy i to ze zdania sa koslawo poukładane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba sa troche innej klasy telefony...

to tak jakby porownywac fiiata pande z bmw 3 tylko, ze model przed 2 lat..

 

Aha i co do wyswietlacza w c100... to moze on ma 65tys kolorow ale przy jego wymiarach to nie wiem czy mu cos pomoze! Przeciez on jest strasznie maly!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie taki strasznie mały ma 128x128 pikseli kolorki wyśmienite nie ma nawet co porownywac do s55 mało pamieci bo tylko 300kb ale dzwonkow,tapet,animacji mozna zmiescic sporo dlatego brak pamieci ci na pewno nie bedzie przeszkadzal. Wyglad telefonu tez ma duze znaczenie telefon jest płaski, lekki i elegancki wyglad moim zdaniem wiele lepszy od s55. Niestety nie ma mms'ów. Na korzysc s55 przemawia mozliwosc podpiecia aparatu ktory robi zdjecia w dobrej jakosci jak na komorke, duza ilosc gierek,1mb pamieci. Ale minusy to słaby wyświetlacz tylko 256 kolorow( samsung ma 65tys). Z wygladu bardziej pasuje dla kobiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po fakcie kupiłem c100. Szczerze muwiąc to załuje. Moja siostra ma s55 i jest duzo lepszy MMS aparat irda( c100 ma kompatybilna tylko z nokią) ogulnie c100 ma tylka ładny wyswietlacz we wszystkim innym wygrywa siemens. trzeba teraz sie bedzie jakos z siostra zamienic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie taki strasznie mały ma 128x128 pikseli kolorki wyśmienite

ja nie pisalem, ze ma mala rozdzilczosc tylko, ze jest maly!!! sam w sobie ma male wymiary zewnetrze...

Mały jest na prawde mimo swoich 128x128 jest mniejszy od wyswietlacz w se t310 lub t68i który ma 101x80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh samsung C100 nie ma 65tyś kolorow tylko 4096 :D

i ja bym wolal bardziej tego Siemensa od Samsunga bo ladniejszy i lepsze bajery tylko szkoda ze ten Siemens na 256kolorow :(

 

u mnie kolezanka w klasie ma Samsunga C100 i Siemensa S55 i stawiam na Siemensa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C100 ma bajerancką diode świecącą bodajże na 7 kolorów ;-)

 

I łady wyświetlacz. Dużo opcji w komórce..no, ale to Samsung. Mniejsza renoma.

 

s55 - wyswietlacz tragedia, już szczerze to wolałbym niekolorowy. Zdjęcia z aparatu ładne..

 

Wziąłbym C100. Jesli miałbym wybierać..sam chciałem kupić go..lecz trafił się T610 no i..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja dziewczyna staje przed tym samym wyborem.

Bawilem sie siemensem i C100. Wydaje mi sie, ze C100 jest lepszy ale nie moge tego stwierdzic w 100% poniewaz nie mialem tych telefonow wiecej niz 1h do zabawy.

Ekran w C100 po prostu zwalil mnie z nog, w porownaniu ten z S55 to monochrom. Dzwonki jak z CD, gierki JAVA to myslalem, ze mi oko zbieleje tak zaj*** grafa.

Nie wiem niestety jak w uzytkowaniu na codzien ale ten C100 ma bardzo przyjazne menu (chociaz S55 ergonomia menu nie grzeszy).

Nie wiem tylko czy moja dziewczyna bedzie wykorzystywala MMS na codzien.

A moze teraz jakis inny tel jest warty uwagi w Idea Mix ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W c100 ciezko jest sie łaczyc kablem z kompem. do siemensa dodaja od razu z softem. c100 nie pozwala na uzywanie irdy do niczego opprucz laczenia z kampem zeby pracowac jako modem. dwonki ladnie graja ale te na standardzie sa zryte. bateria trzyma 3-4 dni nie grajac z wylaczona dioda ppracy i bez tapety. Mam oba telefony od miesiaca moge sie nimi bawic ile chce i stwierdzam ze siemens do zabawy jest duzo lepszy. pozwala na wymiane grafikami dwonkami grami itp z innymi telefonami oraz trzyma z 1,5 tygodnia. a samsung te jego 3 dni i 2h rozmów mozna sie pochlastac od ładowania i ciekawe jest to ze na 3 kreskach bateria zyje do 3 dni potem sa 2 ktore jak sie uzywa telefony starczaja na pół dnia. teraz bym na pewno wybrał s55. Teraz zostaje mi sprzedac mojego c100 na allegro za jakies 450zł i kupic se cos fajnego. za s55 daja nawet z 600zł. no i ma aparat. z tych dołaczanych do komórek siemens ma najlpeszy aparat od zwyklej cyfrówki w normalny dizen zdjecia róznia sie tylko rozdzielczoscia jakos jest b. dobra. Nie dziwie ci sie ze ci sie podoba bardziej c100 mi na poczatku tez ze wsgledu na wyswietlacz itp. ale po pewnym czasie przekonasz sie ze s55 jest duzo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...