Skocz do zawartości
wilczek

kurs rysowania ??

Rekomendowane odpowiedzi

ja wychodze z innego zalozenie, talet to nic innego jak mozolne cwiczenia, od twych predyspozycji zalezy tylko czy nauczysz sie szybciej czy tez nie :)

 

techniki rysowania chyba najlatwiej nauczyc sie z jakis specjalnie przygotowanych do tego tutoriali czy innych kursow :) a to jak zastosujesz to w praktyce to jush tylko cwiczenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez w wyszukiwarce na onecie wpisz grafika i przegladaj strony - gwarantuje ze cos znajdziesz, bo pamietam taka jedna strone z grafikami (komputerowymi i recznie rysowane obrazki), na ktorej rowniez byly rozne kursy, najpierw nauczyli cie cieniowania - co kazdy sam powinien umiec, pozniej perspektywy - najprostszej uczyles sie w podstawowce na plastyce zapewne, pozniej bylo tez cos o rysowaniu jakiegos demona. Szukaj a znajdziesz napewno i to w miare szybko.

 

 

Acha jeszcze dodam ogolnie:

Taki kurs moze ci dac tylko jakies banalne podstawy - chodzby ta perspektywa, nad ktorymi sam musialbys troszke podumac - to ile byys dumal to zalezy od twojej inteligencji. Zaden najlepszy kurs nie nauczy cie rysowac, nikt nie bedzie popychal twojej reki z olowkiem, nie zamontujesz sobei w rece stabilizatora, zeby linie nie wychodzily ci krzywe tylko proste. To wsyzstko kwestia predyspozycji, talentu czy jak kto woli, nie jest powiedziane ze tobie przyjdzie to trudno, ale rowniez nie jest powiedziane (a raczej jest pewne, skoro szukasz kursu :)) ze przyjdzie latwo.

Jesli chcesz sie podszkolic w rysowaniu, to nic inego jak praktyka ci nie pomoze(ew. w przypadku jakis watpliwosci z perspektywa to ktos doswiadczony moglby ci sie przydac). Masz duzo czasu ? to siadz sobie przed oknem (bo na zimnie napewno sie nie rysuje dobrze) i rysuj co widzisz, najpierw rysuj to co widzisz, srobokret, monitor, drzewo, caly krajobraz. Pozniej sprobuj jakies postacie, najlepiej poubierane w rozne luzne stroje (bedzie ci latwiej, niz jesli mialbys jakies golasy rysowac). Zanim samuraja zaczniesz malowac, to najpierw musisz umiec przynajmniej jakies miecze czy inne zabawki rysowac, pozniej czlowieka. Narysowanie czlowieka czy psa lub konie, nie jest taka prosta sprawa dla niedoswiadczonej osoby. A wlasnie polecam zaczac od konia, najpierw rysujesz leb, a pozniej to juz jakos idzie :)

 

Tyle ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a poozniej wezmie taki jeden z droogim śpraj i zacznie bazgrac po murach. Za komuny to bylo nie do pomyslenia! To ta muzyka tak na nich działa! ^_^'

 

takim normalneym na normalnym papierez normalnym olowkiem

 

sorki deczklav ale czy ty jestes slepy :evil: pozatym czy widziales by na murach rysowac bron biala ?? jesli juz to bym pewnie ja malowal ale ze raczej nie darze sympatia tej subkultury :lol: :evil: ani czegos co naztwaja muzyka to bym pierw musial sie bardzo mocno uderzyc w glowe :x

 

mi tez nie we wszystkim sie podoba obecny ustroj, teraz nawet takiego sukinsyna co po murach rysuje czy kradnie nie dotkniesz bo cie pozwie do sady <zly>

 

co do sysowanie to polecam stronke http://opti.res.protodepot.com/ikonboard.c...ct=ST;f=21;t=24

masa fajnych linkow do stronek z pomocnymi kursami

 

Znam kilku dobrch rysownikow komiksowych ktorzy czesto korzystali (i nadal to robia, bo czlowiek uczy sie cale zycie;)) z tych tutoriali i jakos im sie przydaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja porada jest taka = ćwicz wyobraźnię, ja nauczyłem się rysować (choć tak sobie, ale qmple mówią, że fajnie :P ) przez to, że w wieku szkoły podstawowej uwielbiałem z kumplami czytać komiksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a poozniej wezmie taki jeden z droogim śpraj i zacznie bazgrac po murach. Za komuny to bylo nie do pomyslenia! To ta muzyka tak na nich działa! ^_^'

 

takim normalneym na normalnym papierez normalnym olowkiem

 

sorki deczklav ale czy ty jestes slepy :evil: pozatym czy widziales by na murach rysowac bron biala ?? jesli juz to bym pewnie ja malowal ale ze raczej nie darze sympatia tej subkultury :lol: :evil: ani czegos co naztwaja muzyka to bym pierw musial sie bardzo mocno uderzyc w glowe :x

 

mi tez nie we wszystkim sie podoba obecny ustroj, teraz nawet takiego <font color="#FF0000">[ciach!]</font> co po murach rysuje czy kradnie nie dotkniesz bo cie pozwie do sady <zly>

 

co do sysowanie to polecam stronke http://opti.res.protodepot.com/ikonboard.c...ct=ST;f=21;t=24

masa fajnych linkow do stronek z pomocnymi kursami

 

Znam kilku dobrch rysownikow komiksowych ktorzy czesto korzystali (i nadal to robia, bo czlowiek uczy sie cale zycie;)) z tych tutoriali i jakos im sie przydaja

1) Nie jestem slepy i mnie dziwi ze nie odebrales tego jako zart... : /

2) Tak widzialem, na legalu...

3) ...ale jak juz bedziesz z kims rozmawial o tej muzyce to uwazaj zeby ciebie ktos mocno nie uderzyl w glowe -.-'

4) Nie poroownoj tych co malują z tymi co kradna... 8|

 

"teraz nawet takiego [ciach!] co po murach rysuje " :arrow: "jesli juz to bym pewnie ja malowal" <- aha, to wiele wyjasnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równiez uważam, że do rysowania - które cieszyłoby oczy trzeba miec talent. No bo niby czemu to na plastyce zawsze miałem najladniejsze prace - nawet facetka się dziwiła, że tak potrafie (oczywiście ja sie nie chwale :wink: ) Jak byłem maluchem to jak niby miałem pracować ciężko i mozolnie nad tym jak rysuje?? To sie poprostu ma albo nie.

Jasne możesz ćwiczć, chodzic na kursy, ale jeśli brakuje ci do tego wrodzonych umiejetnosci to co najwyżej bedziesz znał bardzo dobrze terie jak co sie powinno robic.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"teraz nawet takiego [ciach!] co po murach rysuje " :arrow:  "jesli juz to bym pewnie ja malowal" <- aha, to wiele wyjasnia...

zapomniales niestety o :

to bym pierw musial sie bardzo mocno uderzyc w glowe  :x

jak jush cytujesz to z fragmentami co odnosza sie do wczesniejszych jesli te maja w jakikolwiek sposob zmieniac sens wypowiedzi.

 

jak narazie nikt mi nie przywalil mocno w glowe wiec mam jednoznaczne zdanie na temat muzyki (o gustach sie nei dyskutuje wiec sobie odpuszczam) i tego co wiekszosc robi na murach czy w pojazdach komunikacji miejskiej, dla mnie to czysty wandalizm. Osoby ktore naprawde ladnie maluja na scianach a wcale nie uwazam ze takich jest malo nich robia to ale i tak w przygotowanych do tego celu miejscach czy z zezwoleniem wladz czy mieszkancow :!: :!: . Ale takie chlystki co mysla ze ich genialne dziela spodobaja sie wszystkim i robia je np. na scianie twego domku, ktora niedawno za swe wlasne pieniadze i wlasnym trudem pomalowales na bialo to przepraszam bardzo ale mnei cos bierze :evil:

 

oki moze zle to napisalem nigdy nie rownalem z soba malujacych czy zlodzieji chodzi mi jedynie o to ze niezaleznie kim by on nie byl to i tak mozesz mu jedno wielke g zrobic bo wyjdzie jesczez ze to ty jestes winny a zaczepiales niewinnego aniolka

 

a przy okazji to sorki nie jestem jasnowidzem zeby wiedziec ze zartujesz zwlaszcza jesli piszesz to w sposob jak to zrobiles, a i trafiles na drazliwy dla mnei temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby ktore naprawde ladnie maluja na scianach a wcale nie uwazam ze takich jest malo nich robia to ale i tak w przygotowanych do tego celu miejscach czy z zezwoleniem wladz czy mieszkancow.

 

Skad takie informacje? 8O BAARDZO sie mylisz... osoby ktoore malują na legalach w 99% bombią miasto i kolejki.

Przyklad: Alea MR

 

HC na cala kamienice:

Dołączona grafika

 

Legal:

Dołączona grafika

 

Oczywiscie sa jeszcze ludzie ktoorzy sa juz za starzy na bombing maja zony dzieci itp i robia legale, ale na koncie maja nie jednego wholecara i setki paneli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..aha btw jak ktos robi pracke na hc to nie po to zeby podobala sie spoleczniakom... ^_^'

 

to jak Ci ktos nasra na wycieraczke tez bedziesz to znosil bez slowa, czy jako spolecznikowi Ci sie to nei spodoba bo bedzie wbrew tobie ??

 

dobra deczklav ja swego zdanie, nie zmienie nie mam zamiaru rysowac po murach ani temu w jakikolwiek sposob kibicowac, tak wiec z mojej strony EOT ie zasmiecajmy topicku.

 

dzieki za wszelkie linki do stronek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.galery.pl - masa kursow

 

nie wiem cyz mam jednak jakis talent czy co (kiedys probowalem rysowac twarze i mi nie wychodzilo, za to np. inne rzeczy tak - krol lew, ciagnik marki ursus), ale zaczyna mi cos wychodzic, kursy z perspektywa przerobilem w szybkim czasie, bo o co biega to wiadomo - pozniej moze byc jedynie problem rysowania w perspektywie bez pomocniczych linii. Wzialem sie za twarze, wczoraj dlugopisem cos naszkrobalem i mi sie podobalo - takiego goblina. Dzisiaj probowalem zrobic podobnego i tez mi wyszlo, dorobilem mu rogi i juz jest diabelek. Z profilu oczywiscie zaczalem robic. Teraz robie cale cialo, jako tako mi to idzie, nie umiem tylko zlapac zalamania plecow i brucha kobiety :) chyba ubiore to moje dzielo bo z ta linia plecow to smiesznie wyglada heh.

To niej est nic trudnego, troche checi i wszystko juz samo jakos pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..aha btw jak ktos robi pracke na hc to nie po to zeby podobala sie spoleczniakom... ^_^'

 

to jak Ci ktos nasra na wycieraczke tez bedziesz to znosil bez slowa, czy jako spolecznikowi Ci sie to nei spodoba bo bedzie wbrew tobie ??

 

dobra deczklav ja swego zdanie, nie zmienie nie mam zamiaru rysowac po murach ani temu w jakikolwiek sposob kibicowac, tak wiec z mojej strony EOT ie zasmiecajmy topicku.

 

dzieki za wszelkie linki do stronek :)

ee nie odpowiedziales mi na pytanie ale ok.. jak eot to eot ; )

jezeli poroownojesz qpe na wycieraczce ( LOL : D ) z wyzej pokazanymi obrazkami - " to pardon, pozamiatane masz..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...