Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

mam mozlliwosc zrobienia vmoda na Ecs :)i podanie mu dowolnego napiecia.chcem dac cos kolo 2V ale nie wiem czy warto ryzykowac np.spalenie plyty.cala rzecz polega na przymocowani odpowiedniego rezystora do regularota napiecia.i tu pojawia sie pyatnie:czy jest szansa ze po zrobieniu moda na ECS k7s5a i podaniu tego napiecie (2V) plyta wstanie na 133/133?procek to duner 1GHz a pamiatki ... niestety sdramy (2x64mb pc 133).ale mam mozliwosc wlozenia ddr.czy warto ryzykowac i czy jest szansa ze to pojdzie na sdramach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam ja mojego athlona walilem na 2.15V na AC i bylo cool :)

Ja nawet troche wiecej na AXP 1700+ i zanim dzialal to dzialal. Dodam ze zrabal sie nie od tego.

 

Znajomy moze na Epoxie 8K7A+ dac ponad 2V ale niewiele mu to daje, moze gdyby woda go potraktowal? Duren idzie max stabilnie na 1250Mhz i to przy 1.75V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze 2v to lepiej se watercoolerka spraw bo moze temperatura za duza BTW mysle tez ze dlugo tak on nie pociagnie 2v to troche poza specyfikacja (1.85v) lub petliera to na 1.75v powinien ze 10x133 spoko hulac (albo nawet wiecej) jak nie to ustaw go na 9x133 1.85v i tez jest oki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj to jakos tak okolo 39 teraz przy necie a po qIII to 43 (wreszcie troche chlodniej! :) ale otwarta obudowa !!! bo mam plyte bez wentylka na chipsecie i jest troche za cieply (a i geforce tycio podkrecony)

 

postaraj sie utrzymywac temp ponizej 60 stopni to bedzie stabilny a jak chcesz zeby dluuugo (spokojnie dobrych pare lat) golil to ponizej 50 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dobrym chłodzeniu jest to możliwe

tylko snap uważaj na rezystory, nie pomyl Ohm z KOhm, bo zjarasz procka

najlepiej zrobić to na połączonych w szereg :rezystor 10 KOhm+potencjometr 47 KOhm(regulacja do ok.2,3v) lub 18KOhm+potencjometr 47KOhm(regulacja do ok. 1,95v)

masz wtedy płynną regulację U i może wystarczy 1,93V, a nie 2V

powodzenia, obyś następnego postu nie pisał z kafejki inter. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy moze na Epoxie 8K7A+ dac ponad 2V ale niewiele mu to daje, moze gdyby woda go potraktowal? Duren idzie max stabilnie na 1250Mhz i to przy 1.75V.

U mnie to samo... Nawet nie musze napięć zmieniać. Mam 1,75V. A max stabilne mam na 1272 przy 1,80V :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy dobrym chłodzeniu jest to możliwe

tylko snap uważaj na rezystory, nie pomyl Ohm z KOhm, bo zjarasz procka

najlepiej zrobić to na połączonych w szereg :rezystor 10 KOhm+potencjometr 47 KOhm(regulacja do ok.2,3v) lub 18KOhm+potencjometr 47KOhm(regulacja do ok. 1,95v)

masz wtedy płynną regulację U i może wystarczy 1,93V, a nie 2V

powodzenia, obyś następnego postu nie pisał z kafejki inter. :D

moze sprobuje z tymi potencjimetrami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy, no nie wiem, czy warto, jak mash wc, to proobooj, ale qrce ja bym nie ryzykowal :/

to jednak qreffsko doozo :/

 

a tak btw, to banan rulezz :D

wc nie mam ale da sie zalatwic :) ale mam w planach Volcano 7+.moze na nim da sie cos wycisnac :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest szansa ze pojdzie 133/133??

Szansa jest ale ja puściłbym go raczej 9 lub 9,5 x 133 wtedy twoje szanse rosną :)

w poniedzialek kupuje potencjometr i dam znac czy dzilala i na ile smiga :) mam nadzieje ze nic sie nie spali,a jak przypadkiem cos sie sfajczy to gwarancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snap, to Ty nie czytałeś opisów tych modów ??!!

czyli, w/g mnie nie za bardzo wiesz co robisz (obym się mylił)

jak zjarasz proca to nie miej pretensji do mnie :lol:

wiesz do których pinów masz podłączyć rezystor ?

i czy wiesz który to układ ?

poszukaj na www.ocworkbench.com/ecs

a dokładnie tu :arrow: http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimat...c&f=37&t=000596

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snap, to Ty nie czytałeś opisów tych modów ??!!

czyli, w/g mnie nie za bardzo wiesz co robisz (obym się mylił) 

jak zjarasz proca to nie miej pretensji do mnie  :lol: 

wiesz do których pinów masz podłączyć rezystor ?

i czy wiesz który to układ ?

poszukaj na www.ocworkbench.com/ecs

a dokładnie tu :arrow:http://www.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=37&t=000596

wszystko jest pod kontroal.wiem co robie,wiem ze moge spalic plyte i procka i pochwale sie jeszcze ze wiem gdzie mam podlaczyc ten rezystor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis puscilem z ciekawosc xp1600+ na coolerze box od p3 na 2v i 153x10.5 . 10 min w win i pomyslalem aby sprawdzic temp i .... 89C ;)

 

oparzylem sie o radiator sprawdzajac czy przypadkiem speedfan nie klamie , pantenol na paluch musialem zaaplilkowac ;)

 

jednak nie spasowalem , dolozylem full lodu do klimatyzatora , ustawilem nadmuch prosto na proca i przy ww ustawieniach mialem 38-44C.

 

cala zabawa z tym coolerem od p3 spowodowana jest tym iz pccooler jest/byl dzis zamkniety , a ja nie mam zamiaru dawac sprzedawca z gieldy 95 zl za evercoler'a cud , a taki cooler chce zaaplikowac na antka ( 75zl w pccooler)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...