Skocz do zawartości
Gość robot

TwinMos - dobre czy nie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

Pamieci Twinmosa 256 MB kosc - 2.5 cL 400mhz

nie znam sie na pamieciach a z tego co czytalem na forum twinmosy ostatnio mocno obnizyly loty :)wiec mam pytanie czy te kosci sa dobre , nadaja sie do duala pod nf7 s . nie beda uzywane powyzej fsb 200 (na takim chodza z cl 2 )

 

pierwsza kość:

produkt number:M2G9I08AIAMK9F081AADT

MODEL NUMBER:M2G9I08AMK

SERIAL NUMBER:340M35M27630902

 

druga kość:

produkt number:M2G9I08AIAMK9F081AADT

MODEL NUMBER:M2G9I08AMK

SERIAL NUMBER:340M35M27630907

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie moje TwinMosy w następnym tygodniu będę reklamował i niewiem c z tego będzie bo na starej płycie na KT333 chodziły asynchro max na 187 bez żadnych błędów przy napięciu 2,6V.

Po wymianie płyty max. to 175MHz i nieważne czy synchro czy nie, napięcia od 2,6-2,9V i timingi od def. 2,5-3-3-8 do 2,5-6-6-14(15).

Nawet na CL3 chodzą beznadziejnie, max stabilnie przy 200MHz to 3-5-5-13 i nic niżej. Totalna porażka, na próbę wezmę KinGmax'y 433 bo tylko na takie mogę je wymienić, jak dalej tak będzie to kasa i kupuję coś lepszego.

Wszystko wskazuje na problem NForce + TwinMos, ale przecież to chyba jest niemożliwe ?

Pozdrawiam

 

Aha, moje są na M-tec'ach 50D 1x512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

mam te pamieci , sa to twinmosy ale z tych starszych serii na mtechach i narazie jestem zadowolony

oznaczenia kosci

Mtec

0339D

TTD7608F8E50D

 

dobre do oc i wogole ?? 2X256 MB (sprzedawane jako dual)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 2-2-2-6 i chodą bez zmiany napięcia na DDR 333 a jak zwiększe na DDR 400 to już nie wyrabiają :(

A u mnie latają jako 458Mhz przy timingach 2-2-3-6 i napięciu 2.8V, więc w miarę przyzwoicie. Pamiątki oczywiście na kościach M.tec, seria bardzo podobna do tej co podał robot, tylko że nie 50D a chyba 50B, ale mimio wszystko bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE - ja mam twonmosiki na kosciach M.TEC i jest tak:

 

Na 166 wyciagam timingi

 

5-2-2-2 [to nie jest smieszne :)]

 

Na 210 mam "tylko" 7-3-3-2.5, na VMEM 2.9, z radiatorkami na kosciach... Wiec nie wiem co wy od nichc chcecie, mi sie kreca swietnie :) Aha - standartowo sa 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny art. W tej chwili moje twiny pc3200 cl2.5 pusciłem w timingach 3.0-3-3-9 fsb220 synchro z procem dual, sypnal prime co robic?? spd daje na starcie 8-3-3-2.5 na fsb200 cl2 lecą na 200 niech ktos doradzi, kosci mtec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tesh mam na mtecu twnimos 3200 cl2.5

na dualu smigaja spoko

aktualnie caly czas pracuje na timingach 2.5-3-3-7 fsb 211 (max stability przy tych timingach polecialy na 216) , prime przechodzi spoko

jedyny minus to to ze nie sa to pamiatki do niskich timingow

aha co do fsb 220 to u mnie tesh sie sypia na prime - widocznie tak slabo sie kreca( a kombinowalem troszq z napieciami i nici )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzioxxx wygrzej pożadnie te TM tak, u mnie dopiero po 6 tygodniach zaczeły ruszać powyżej 215Mhz. Obecnie chodzą na 228Mhz ale tylko przy napięciu 2.8V. A co ciekawe pogorszenie timingów z 2-2-3-6 na 2.5-4-4-11 (lub nawet gorsze) nie daje ani jednego MHz, barierą pozostaje ciągle 230MHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak u mnie M-tec 2x256 , abit nf7 , pelen wypas w dualu , cl 2 2 2 6 200mhz fsb. czego chciec wiecej za 300 zl .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to różnice w możliwościach O/C TwinMosów PC3200 wynikają głównie z tego, że pamięci te były produkowane na kilku różnych kościach.

To jest główną przyczyną tego, że jedni są z nich zadowoleni a inni nie.

Sprawa przedstawia się następująco:

Najlepsze TM PC3200 były produkowane na Winbondach BH-5

Przy FSB200 spokojnie chodzą na CL2 6-2-2 a przy CL2.5 8-3-3 osiągają one ok FSB260.

Później pojawiły się na kościach M.TEC 50B, które były już trochę słabsze

Przy FSB200 spokojnie chodzą na CL2 6-3-2 a przy CL2.5 8-3-3 osiągają one ok FSB250.

Obecnie TM PC3200 są produkowane na kościach M.TEC 50D

Są to najsłabsze TM ponieważ przy FSB200 chodzą na CL2 8-3-3 a już wyższe FSB to czysta loteria, jednym chodzą 210-220 a innym max 230 przy rozluźnionych timingach.

Dodam, że były one testowane 1x256Mb w single chanel i przy napięciu 2.9V.

W dualu to już bywa różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1x512MB TwinMOS DDR400 (Mtec, 5ns) - smigaja jak ponizej:

FSB=220, 11-3-2-2CL, 2,7V ustawione w biosie. Max co uruchomilem winde to FSB=245 (11-4-4-3CL, 2,9V)

Dokaldnych oznaczen kosci nie pamietam, ale moge zapodac zdjecia sprzed zalozenia radiatorkow jak ktos chce :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TwinMosy tak jak w podpisie i nie narzekam na nie modły by chodzić na wyższej magistrali ale i tak chodzą niesamowicie jak na pamiątki 333MHz cl 2.5 na kościach M.tec. A co twojego pytania pamiątki raczej powinny latać na cl2 problemy były chyba na pamięciach z 512 ramu na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce stare wypasione twinmoski 2x256mb (240mhz CL2.5) 0314D TTD To zapraszam do dzialu gielda,zmienilem na Hynixy 43D i powiem ze sa niewiele lepsze od tych starych dobrych twinmosow.(przyjamniej na mojej MOBO)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...