Skocz do zawartości
Future Trunks

Klawiatura do pisania bezwzrokowego.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam klawiature Media Techa i jak pisze na niej coś troche dłuzej to rece zaczynaja mi odpadać. Moze kotś wie jaka klawiatura nadaje sie do bezwzrokowego pisania. Najlepiej zeby miała podpórke pod nadgarstki, dobrze wciskające się klawisze i co nie jest konieczne duży backspace(tak jak zawsze było w starych klawiaturach) bo nie lubie tego małego z nowych klawiatur. Jak macie jakieś propozycje to piszcie. Acha i jeszcze jedno chce klawiatóre z normalnym ułozeniem klawiszy a nie jakies tak różne dziwne układy klawiszy.

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam klawiature Media Techa i jak pisze na niej coś troche dłuzej to rece zaczynaja mi odpadać. Moze kotś wie jaka klawiatura nadaje sie do  bezwzrokowego pisania. Najlepiej zeby miała podpórke pod nadgarstki, dobrze wciskające się klawisze i co nie jest konieczne duży backspace(tak jak zawsze było w starych klawiaturach) bo nie lubie tego małego z nowych klawiatur. Jak macie jakieś propozycje to piszcie. Acha i jeszcze jedno chce klawiatóre z normalnym ułozeniem klawiszy a nie jakies tak różne dziwne układy klawiszy.

Z góry dzięki za pomoc.

np taka

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...f4d4d5f5041434b

 

taką kupiłem mojej siostrze na gwaizdkę - jest rewelacyjna !

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...041434b5f4f454d

za myszkę z tego zestawu to bym ... zamordował... mój logitech optyczny do wygody tego microsofta nawet się nie umywa

 

ta też jest całkiem całkiem

http://www.proline.com.pl/shop.php?prodid=...156494741544f52

 

ale wg mnie microsoft jest lepszy

 

ja się cieszę z IBMa z podpórką pod nadgarstki :) jest cudowna choć nie ma bajerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pisze tylko o programach do nauki pisania bez wzrokowego. Ja juz to potrafie. Nie ucząc się tego pewnego razu zauwazylem ze jak nie patrze na klawiature to tez moge pisac. Weszło mi to chyba od tego ze przez jakies pół roku znudzony różnymi ciekawym zajeciami siedzialem caly czas na gg. A i nigdy nie rozumiem po co trzymac te palce tak jak pokazuja na róznych schematach. Czy ktos z was piszac bezwzrokowo trzyma tak palce jak zawsze wszedzi pokazuja tzn lewa reka na asdf a prawa na jkl;. Ja przynajmiej tak nie robie.

 

Mogli byście się pochwalic waszymi osiagami w ilości znaków na minute. Ja mam w zaleznosci od testu od 180 do 200 co mnie w zupełności zadowala a pisze bezwzrokowo dopiero od 2 tygodni i nie trenuje na zadnych programach.

 

Co do tej klawiatury to ta microsoftu mi się podoba. Ta pierwsza ma dziwny układ klawiszy nie chce takiego wole byc przystosowny do zwyklego poniewaz czesto musze kozystac z innej klaiwatury niz moja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta łamana klawiatura to shit. Niepraktyczna, niewygodna a jak się przyzwyczaisz, to na zwykłej będzie masakra.

 

Co do trzymania palców na odpowiednich klawiszach - to IMO niezbędne. Nie jesteś w stanie zaadresować przycisku bezpośrednio, bez punktu odnisienia.

Dlatego masz klawisze f i j wyróżnione (żebyś dotykiem mógł znaleźć). Nie musisz nawet dotykać cały czas - ale palce trzymać nad (te dwa przyciski służa do kalibracji palców). Dzięki temu zapamiętujesz tylko adresowanie względem tych klawiszy, nad którymi masz palce ;)

 

Czy nauczyłeś się pisać wszystkimi palcami bez programu, czy też jest to pisanie bezwzrokowe dwoma palcami?? Generalnie metoda dwupalcowa ma spore ograniczenie szybkości i chociaż na początku 10 palcami pisze się wolniej, niż dwoma, to po nabraniu wprawy ograniczenie jest duuużo wyższe.

 

Ile znaków na minutę wyciągam - nie mam pojęcia. Od wielu lat (odkąd zapamiętałem układ klawiatury) nie używałem żadnego programu do treningów, ani nie sprawdzałem szybkości. Ważniejsze, że patrzę na monitor w trakcie pisania.

 

A co do klawiatury, to czym ma się różnić kalwiatura do pisania bezwzrokowego, od wzrokowej?? Ma nie mieć literek napisanych?? ;)

 

Do czego miałaby nie być, to powinna być wygodna. IMO najleszy jest Logitech. Jak standardowy podnadgarstnik jest niewystarczający, to kup taki wałek pod nadgarstki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze wszytkimi palcami nie trzymam palców nad f i j. co mi w niczym nie przeszkadza. a klawiatura do pisania bezwzrokowego jak dla mnie ma troche róznic. najważniejsza jest dla mnie duzy backspace, nie lubie małych. I miec noramlnie ułozone klawiasze a nie jak te nowe wynalazki. No i zeby te rózne home inserty itp były ułozone tak jak sa standardowo a nie w jakis dziwnych układach. Co prawda idze sie do tego przyzwyczaic ale pomysl co bedzie jak bedziesz pisał na standardowej klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Mam, i nie zamieniłbym na inną. Wcześniej miałem łamaną, na której pisało się dobrze, ale jak siadałem do kompa ze zwykłą klawiaturą, to poprostu nie umiałem na niej pisać. Postanowiłem przerzucić się na zwykłą, wpadła mi ta w ręce, i jestem 101% happy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...