Skocz do zawartości
dziodzio

Pytanie pocztowe :)

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem (prosze sie nie smiac): chce wystawic sobie do sprzedazy przedmiot na allegro.pl, a jako forme odbioru paczki zaznaczam "za zaliczeniem pocztowym". Chcialem zapytac jak to wyglada ze strony sprzedawcy. jakos tak? : ide na poczte, kupuje babelkowa koperte, wracam do chaty, pakuje paczke, adresuje i ide znow na poczte by ja wyslac. podchodze do okienka, babka/koleś bierze pake, wazy ja, wycenia. Mowie mu/jej ze chce ja wyslac za pobraniem, on/ona sie godzi, ja place za przesylke. pocztowiec bierze pake rzuca na bok, wieczorem ktos z poczty ja odbiera i wiezie na glowna or sth. (ta czesc obrotu paczka, jak robi to poczta mnie nie obchodzi).

[ <<= paczka jest dostarczana =>> ]

kupujacy dostaje paczke od listonosza, placi mu kase, a listonosz odnosi kase do punktu pocztowego gdzie wysylana mi jest jako awizo czy co?

heh, wiem ze to takie....głupie pytanie, ale nie chce dostac negatywnego komentarza przez jakis glupi bląd z mojej strony zwiazany z "obrotm paczką"... help Me, please :)

(licze na wasza wyrozumialosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pominąłeś chyba fakt, doliczenia kosztów przesyłki do pobrania

a co do pieniążków to możesz je dostać prosto do domciu (drożej i dłużej), lub podać nr rachunku bankowego i na niego otrzymać pobraną kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak będziesz kupował koperte bąbelkową, to weź też sobie druk do przekazu pocztowego i druk na paczke za pobraniem :) żeby potem nie wypełniać na poczcie - no chyba że bedziesz miał problem z poprawnym wypełnieniem, to wówczas możesz się pani z okienka popytać co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...