Skocz do zawartości
Sir_emak

BOINC - następca SETI@home

Rekomendowane odpowiedzi

czyli nie wazne kto ile przeliczyl lecz ile na dzień liczy?? co za lipa

a w klasycznym seti nie jest ważne ile się na dzień przeliczyło ?? Tutaj jest to trochę bardziej złożone, bo dochodzi waga pojedynczej próbki liczona w punktach... Jak mówiłem trochę to pogmatwane, i ponoć w Berkeley mają jeszcze zredefiniować pojęcie kredytu. Sam w każdym razie się w to bawię, i liczę sobie po dwie próbki dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze coś ciekawego. W przypadku przynależności do jakiegoś teamu, naliczanie punktów odbywa się jakby dwutorowo - swoją drogą punkciki lecą na konto indywidualne, swoją droga na konto grupy. W przypadku zmiany drużyny, pukty liczone dla grupy w niej pozostają (cały team ma jakby własną, zespołową klasyfikację), zaś punkty indywidualne odchodzą wraz z liczącym. Doświadczyłem tego na własnej skórze - miałem tu swoją jednoosobową "grupę" (tzn. siebie :) ), i dziś, gdy przeskoczyłem na tweaka, grupa pozstała ze swoją statystyką z zerową liczbą liczących, zaś tweak nie zyskał nic na moim pojawieniu się, choć indywidualnie widać, że jakieś próbki przeliczyłem. Dopiero kolejne, które odeślę, będą juz wliczone do statystyki grupy. Mądrze pomyślane, w ten sposób user, który zmienia barwy nie osłabia swego dotychczasowego zespołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie po nainstalowaniu nowszej wersji nie powinno być problemów z odesłaniem, ale ja na Twoim miejscu najpierw bym potwierdził te trzy próbki, które już są przeliczone. Żeby je potwierdzić, wybierz w menu Boinca pierwszą z zakładek (projects), tam najeżdżasz na seti@home->prawoklik, z menu, które wyskoczy wybierasz drugą pozycję od góry (aktualizuj preferencje) i enter. W kilka - kilkanaście sekund przeliczone próbki przejdą do pending credits.

 

A tak swoją drogą - ile czasu zajęło Ci przeliczenie tych próbek ? Jakie masz średnie czasy na jednostkę ? Ja wczoraj przeliczyłem dwie: pierwsza liczyła się 4, 39 godz, druga 6,06 (liczone równolegle, procesor z HT).

 

Update

 

Jest już wersja 3.14 klienta (ale tempo :) ). Do pobrania stąd:

http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/boinc_al...ha/download.php

 

Niestety trzeba spodziewać się resetu statystyk

 

June 17, 2004

We have just released BOINC CC 3.10 to Alpha, we plan on releasing it to beta in the next couple of days. For those concerned about the Public vs. Beta issue, be where you want to be. We would prefer both actually. Just remember, before the site really begins their is a high probability the stats will be reset.

 

Informację zamieszczono na głównej stronie beta testów Boinca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze dwie coś kolo 17 tys sekund czyli kolo 4,7 godizny a 3 w 10000 s czyli mniej ale dostane tylko 10 credytów za nią

a co do tego ze resetuja wiec nie ma co liczyć teraz tego jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to od dziś mamy publiczną wersję boinca w ramach Seti@home (juz nie testowanie bety), i chyba zacznie się migracja na nową platformę.

Taki tekst ogłoszenia pojawił się w newsach na stronie S@h (wczoraj zresetowali wszystkie statystyki, więc chyba naprawdę ruszyła wersja oficjalna):

 

June 22, 2004

A new version of SETI@home based on BOINC, is now available. We'll be transitioning to this new version; for now, you can use the new version or stick with SETI@home Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hey.

wlasnie przeszedlem na bionic i jest problem. url i account id wpisalem do ustawien programu, wczesniej na stronce przenioslem swoj profil z seti do bionic ale w zakladce messages pojawia mi sie komunikat "no work from projekt", mniej wiecej tak:

 

--- - 2004-07-01 16:05:28 - Fewer active results than CPUs; requesting more work

SETI@home - 2004-07-01 16:05:28 - Requesting 86400 seconds of work

SETI@home - 2004-07-01 16:05:28 - Sending request to scheduler: http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi

SETI@home - 2004-07-01 16:05:44 - Scheduler RPC to http://setiboinc.ssl.berkeley.edu/sah_cgi/cgi succeeded

SETI@home - 2004-07-01 16:05:44 - Message from server: Not sending work - last RPC too recent: 26 sec

SETI@home - 2004-07-01 16:05:44 - No work from project

SETI@home - 2004-07-01 16:05:44 - Deferring communication with project for 10 minutes and 0 seconds

 

nie sciaga mi jednostek :| co zrobilem nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od niedawna licze. w seti@home mialem:

Results Received 38

Total CPU Time 209 hr 41 min

 

jak przenioslem konto do boinc to sie zrobilo:

SETI@home classic workunits 16

SETI@home classic CPU time 75 hours

 

u Was tez ucina czy co sie dzieje? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ucina bo te dane nie są aktualne, będą aktualizowane chyba pod koniec wakcaji jak zamkną stare seti na amen, ja tez mam 2300 a mam 3000 wiec wiesz, nie ma sie co martwić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem się i bawię się w te klocki. Ale reakcja góry (Berkley) na moje poczynanie jest delikatnie pisząc nijaka, olewją mnie pełną strugą ;). Wyliczyłem 4 jednostki w ciągu 1 dnia, średnia 3h 15min a tu nawet tych [ciach!]ianych zaliczeń nie mam.

No co tu robić, bawimy się dalei

 

UpDate

Czy nie przesadzacie z tymi ciach tam było przecież jest tylko g.ów.n.i.a.n.y.c.h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...