Skocz do zawartości
Predator

Moje boje: Temperatura CPU na 8RDA3I

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż pasta Arctic Ceramique daje ostro tyłka bo teraz mam już 51C IDLE do 56C w stresie. :lol:

 

Aha ale obecnie nie mam już 166mhzx12,5 i 1,5v lecz 200mhzx10,5 i 1,525v ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem w łapki 8rda3i, na którego czekał już d1400(na 8krai chodził stabilnie 10,5x200 z vcore 1,6V , wyżej nie sprawdzałem).

Zasilacz to modecom 350-bdp, podobno miał być równie dobry jak chieftec 360 df, ale jakoś nie wydaje mi się... ale przynajmniej jest cichy i ma bajerzaste ledki :lol:

Pominę takie przygody przy instalacji jak tajemnicze sfajczenie się stacji dyskietek...

Do rzeczy - najpierw podłączyłem oba przewody zasilające(zwykły atx i ten 12V), duron na 1,6V poszedł stabilnie 9,5x200, żeby osiągnąć 10x200 trzeba go było puścić na 1,75 (temp stress ~57C).

Rzeczywiście, dziwna sprawa, przecież na 8krai w miarę stabilnie chodził na już na 1,5V i 10,5x200, przy tym temp. ~47C; a tutaj na 10x200 już w biosie zwis.

Kombinowałem, Kombinowałem, wyjęcie zasilania 12V trochę tam dało... ale odpowiedni EFEKT przyniosło dopiero podniesienie napięcia na chipsecie (vdd) z 1,6 do 1,8V :o Wynik? Na razie chodzi stabilnie na 10x200 przy vcore 1,55V (temp ~45C), później sprawdzę ile jeszcze da się z niego wycisnąć.

 

to tyle na teraz :-)

ps. cooler to falconrock 2, pasta to jakiś titan silver

ps.2 rev płyty 3.1, pamięci 2x256MB Hynix

ps.3 jakie (aktywne)chłodzenie polecacie na NB? boję się że na fsb>200 zacznie się mocno grzać, a pasywne zalmany raczej nie dadzą więcej niż oryginalny radiator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachęcony waszymi doświadczeniami sprawdzę dziś osobiście co daje odlączenie tej 4-pinowej wtyczki zasilania i posmaruje większą ilościa AS Ceramique. bo teraz normalnie jade na 210 przy 1.85 i mam temp 47/55 w obudowie zamkniętej al dobrze wentylowanej. najwyżej udało mi się osiągnąc fsb 218 przy 2.075 i temp 55/61. pamieci 2x256 hyperx 3200A 400mhz. mysle jednak ze kosci powinny wytrzymać takie fsb..

dziś sprawdze czy uda mi sie wycisnąc wiecej.... i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrumi - jaki masz procek i kuler na nim ? bo spoko temperatury masz :) i nie smaruj proca za duzo - w koncu co za duzo to niezdrowo ;) a odlaczenie 4pinowej wtyczki dalo mi tyle, ze Vcore zaczelo bardziej skakac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zblokowany Barton 2500+ i Zalman 7000AlCu

obecnie mam kropelka takiej wielkosci, ze jak zdejmę cooler bo jest cienka warstwa na rdzeniu i ciut "spływa"

w sumie nie odciągniesz mnie od tematu bo musze :D dociągnąc do 20k smarków a brakuje mi tylko 404 :D

oczywiście żartuje , ale sprawdze z ciekawości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do 4 pinowej wtyczki sprawdzilem na rda3+ odłączenie jej pogorszylo mozliwosci OC wczesniej proc chodzil na 2400mhz przy 1,8V po odłączeniu zwisy przy uruchamianiu winzgrozy. Wygląda na to ze w mojej plycie dziala jak nalezy a i co do temp. w idle 38-39 i w strecie do 45 stopni proc to 1700+@2Ghz z Vcore 1,525V. Dwa wentyle na 7V wyciagajace powietrze i jeden wentyl na przeciwko proca puszczony na 1000rpm, dziure w obudowie wyciolem wiertarką :). Na procu arctic cooler silent I na 2500 rpm wywalilem ten czujnik termolegulacji i sam sobie przelaczam 2500 i 3200 rm. Na codzien 2500 rpm i slysze mojego samsunga 80 sata. Przy 3200 juz daje sie weznaki pend powietrza ale temp jeszcze o 2-3 stopnie mniej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze że tu niezłe jaja z tymi temperaturami ;]

Ja sam mam na sprzęcie z podpisu wg czujnika abitowego 60 podczas Prime, co według mnie jest wartością przesadzoną. Mierzyłem radiator przy podstawie i miałe ok 40*C, wiec CPU powinien mieć ok 50*C

Jednym słowem:odczyty z płyt niewiele są warte.

looknijcie tu http://www.bleedinedge.com/reviews/abit_as...s_temps_01.html ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był taki wątek "wszystko o Epox 8RDA" ale za cholere nie moge się do niego dokopać. Stąd moje pytania:

czy instalować drivery do SW IDE? (czy jakoś tak- dostępne na instalacyjnym cd do mobo)

czy poprawić seryjne chłodzenie na SB? czy lepiej będzie tam zamontować radiator z NB , gdzie już zamieniłem chłodzenie na radiator + wentyl?

jeśli ktos ma jakieś ciekawe wskazówki i sugestie co instalować i co zmienić to niech napisze.

thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

petrumi - dokladnie, chyba ten watek z niewiadomych dla mnie przyczyn zostal usuniety

nie instaluj sterow do ide sw - potem programy do nagrywania nie beda dzialac (typu clonyxxl czy kprobe)

ja na sb mam dalej ten maly radiatorek :) i jak chcesz mozesz zmienic ten radiator na ten z NB

a teraz moje pytanie : jaki najlepszy biosik do tej mobo ? bo na razie mam najswiezszy, a jest moze jakis modyfikowany czy cus ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do ide sw to jest roznie, ja mam zainstalowane i zadnych problemow z wymienionymi programami nie mam, sprobowac zawsze mozesz najwyzej wrocisz do standardowych.

 

ps. aktualnie a2000+@2200mhz i temp idle ok 40* (teraz nawet 38* ale pokoj wlasnie wietrze:) w stresie do 50* na napieciu 1,650 i z boxowym chlodzeniem, czego tu wiecej chciec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie najnowsz drivery od Nvidii rozwiazuja problem z SW IDE i juz sie nic nie kopie, wiec smialo mozesz instalowac. Natomiast jezeli chodzi o SB i radiator na nim, to warto albo go zmienic na cos lepszego, badz dac tam wentylator - a dlaczego?? Jeden prosty powod - na niektorych egzemplarzach Epoxa zbyt duze FSB czyt. ok 200 MHz moze powodowac cos takiego jak zielone kropki w filmach i to wcale nie jest wina kodekow. Wiec lepsze chlodzenie przede wsyzstkim najlapiej na obu mostkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie sprawdziłem tego patentu bo nie mam czasu.

ale mam inne pytanie. czy wsadzenie Bartona-M pozwoli mi na tej płycie ustawić mnożnik 13.5? czy max 12.5? czy wymaga to jakiś dodatkowych zabiegów?

płyta rev.2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max bedzie 12.5 niestety :(. Wiecej sie nie da, ale pamietaj ze zawsze i tak najlepiej krecic magistrala, poniewaz jest znacznie wydajniej :D Jedyny minus takiego posuniecia, to trzeba miec dobra plyte i pamieci ktore wytrzymaja duze OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...