Skocz do zawartości
e!Gr00bY

Problem z ECS'em - nie pierwszy i nie ostatni.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak mówiłem dziś bawie się z ECSem K7S5A. Problem jest taki, że płyta jest prawie martwa. Dziś rano jeszcze działała, a ja przychodzę i nic. Głucha. No myśle zasilacz. Przyszedłem z budą do mnie podłączam moją 300W i dalej nic. W między czasie udało się na chwile płytę uruchomić - na ok 10 sekund potem sie sama wyłączyła. Piszczała w międzyczasie oczywiście niemiłosiernie.... Co z tym zrobić? Dodam, że właśnie umyty został Duron 850 który siedział w tej płytce bo był niemiłosiernie "ufajdany" pastą Titanową w serwisie... Jakieś sugestie jak to pudło uruchomic?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jak prales tego durona to uszkodziles rdzen??wloz swojego procka i zobaczy czy dziala

Rdzeń jest jak najbardziej cały, a swojego P4 z 478 nóżkami raczej ciężko będzie mi włożyć w gniazdo które ma 462 nóżki. Ale nic - czego się nie robi dla kolegów - zaraz amputuje 16 nóżek swojemu Northwood'owi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

moze jak prales tego durona to uszkodziles rdzen??wloz swojego procka i zobaczy czy dziala

Rdzeń jest jak najbardziej cały, a swojego P4 z 478 nóżkami raczej ciężko będzie mi włożyć w gniazdo które ma 462 nóżki. Ale nic - czego się nie robi dla kolegów - zaraz amputuje 16 nóżek swojemu Northwood'owi.

Będziesz później miał Northwooda w gipsie i rekonwalescencje proca przez pare miesięcy, rehabilitacje itp. :lol: :lol: :lol: :P :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj clear cmos no i wymień proca (oczywiście jak możesz)

Clear CMOS to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem. Oprócz spojrzenia na zasilacz. Kolega twierdził twardo, że to jest 125W. Ja go wyśmiałem to się na mnie krzywo patrzył. Spoglądam na pudło, a to jak wół 235W :-) Rozumiem, że trochę mało, ale podłączam pod moje 300W (nie Codegen'a) i to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięci tu mają mało do znacczenia bo plyta powinna zaskoczyc bez niczego ani procka ani pamięci powinna się po prostu włczyć a nawet  tego nie chce...

:?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam to plyte i mi chodzi dobrze... koles kupil przyniosl do domu zestawik ze sklepu wlacza power i trup , nic niedziala, tez sie wlaczyl i na chwile i potem wylaczyl... okazalo sie ze jedna z pamietek byla walnieta i plyta niestatowala, sprawdz z roznymi pamiatkami moze pomoze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na pewno wszystko dobrze zamontowales, sprawdz proca i wszystkie polaczenia, zobacz czy plyta jest dobrze izolowana od obudowy, jak ma przebicia to nie dziw sie ze sie wlaczyla i po 10 sek wylaczyla

Cały dowcip na tym polega, że płyta była montowana w serwisie.... Ja tylko miałem przyjść i wymusić na niej stabilność, a skończyło się na tym, że ja wymuszam na niej wogule uruchomienie się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem z tym ECS'em... Płytka leży sobie na Auto Motor i Sport i działa. Narazie bez bateryjki CMOSowej. Mocno się zdziwiłem jak mi wykrył Durona jako 566MHz.Ale restart i normalnie go widzi jako 850. No nic. Biorę się za składanie sprzętu i testy, testy i jeszcze raz testy. Mam nadzieje, że uda mi się go zmusić do 100% stabilności. Na koniec dwa pytania:

 

1. Czy domyślne napięcie dla Duron'a 850MHz to 1.6V ?

2. Czy seria ANDA to dobra seria do O/C ? (Wiem, że na tej płytce sobie kolega nie pokręci, ale chyba było coś takie jak BIOS oveclockerski czy cuś? jakby coś to proszę od info).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"](ciach)

1. Czy domyślne napięcie dla Duron'a 850MHz to 1.6V ?

2. Czy seria ANDA to dobra seria do O/C ? (Wiem, że na tej płytce sobie kolega nie pokręci, ale chyba było coś takie jak BIOS oveclockerski czy cuś? jakby coś to proszę od info).

ad.1 TAK

ad.2 była taka stronka na prv.pl z tymi gupotami o K7S5A ale adresu dokładnie to niepamiętam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

 

ad.1 TAK

ad.2 była taka stronka na prv.pl z tymi gupotami o K7S5A ale adresu dokładnie to niepamiętam

Dzięki. W sumie to adres stronki nie jest jakoś specjalnie skomplikowany. www.k7s5a.prv.pl :-)

Tu powinieneś znaleźć trochę więcej o tej płycie www.ocworkbench.com/ecs, a tak poza tym jak chcesz żeby stabilnie działała to po instalacji sterów do grafy wrzuć jeszcze raz sterowniki do agp dla Sis'a.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K7S5A to chyba jedna z najbardziej nieudanych (o ile były udane) tej firmy. Ja też miałem z nią same problemy wkurzyłem się dołorzyłem i wsadziełm a7v133 (mimo że nie ma ddr) ale to było rok temu... myślałem że ecs zrobił cos z tą płytką wyeliminował jej błędy ale z tego co widzę nadal TO SAMO. W sumie to czego można się spodziewać za 250 zeta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał jak zrobisz kilka testów tej płyty to pisz bo jestem ciekaw jak wypadła i czy chodziła stabilnie. A tak na marginesie to u mnie głównym problemem były zwisy w grafice 3d. Grałem se np.: w Max Payne'a i po jakiś 5-15 min hangup albo bluescreen. Z moich obserwacji i testów wyniknęło że mój egzemplarz miał coś niedograne z chłodzeniem bo przy rozkręconej obudowie mogłem dłużej pograć bez zwisu czy bluescreenu. Oczywiście kombinowałem z dodatkowym chłodzeniem itd. itp. oraz sprawdzałem standardowe ale nic z tego nie obyło się bez wymiany płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Próbowałeś kombinować coś z pamięciami ?

A nie ma jak - jak płyta jest głucha to jak mam coś zmienić?

Watraki startuja? Karty sie grzeja? Fizycznie wyglada na cala? Kumpel nie flashowal biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał jak zrobisz kilka testów tej płyty to pisz bo jestem ciekaw jak wypadła i czy chodziła stabilnie. A tak na marginesie to u mnie głównym problemem były zwisy w grafice 3d. Grałem se np.: w Max Payne'a i po jakiś 5-15 min hangup albo bluescreen. Z moich obserwacji i testów wyniknęło że mój egzemplarz miał coś niedograne z chłodzeniem bo przy rozkręconej obudowie mogłem dłużej pograć bez zwisu czy bluescreenu. Oczywiście kombinowałem z dodatkowym chłodzeniem itd. itp. oraz sprawdzałem standardowe ale nic z tego nie obyło się bez wymiany płyty

moze to byla wina twojej grafy a nie plyty bo u mnie all smiga i niemialem z nia zadnych problemow(wczesniej Diamond viper v770 tnt2 ultra) , cheap bios + v mod , i all dziala , mankamentem jest to ze se zaduzo nie podkrece ale procek idzie do grawera i dopiero zacznie sie zabawa :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]

Próbowałeś kombinować coś z pamięciami ?

A nie ma jak - jak płyta jest głucha to jak mam coś zmienić?

Watraki startuja? Karty sie grzeja? Fizycznie wyglada na cala? Kumpel nie flashowal biosu?

Fizycznie wygląda na całą i na dodatek działa :-) Kumpel nie flashował BIOSu, a winę za wszystko ponosi... niewadomo co. Może to, że procesor w serwisie cały umazali pastą (duża część pasty była poza rdzeniem), może to, że płytka miała zwarcie z obudową (narazie jest bez), a może jakieś urządzenie na PCI (teraz jest tam pusto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K7S5A to chyba jedna z najbardziej nieudanych (o ile były udane) tej firmy. Ja też miałem z nią same problemy wkurzyłem się dołorzyłem i wsadziełm a7v133 (mimo że nie ma ddr) ale to było rok temu... myślałem że ecs zrobił cos z tą płytką wyeliminował jej błędy ale z tego co widzę nadal TO SAMO. W sumie to czego można się spodziewać za 250 zeta  :lol:

Ja myślę, że w tej sytuacji zawinił serwis. Sam musiałem płytkę doprowadzić do stanu używalności i się udało :-) Dziś zabawę z K7S5A skończyłem wraz z wywaleniem się windy 98 po zaisntalowaniu AGP SIS'a w wersji finalnej 110. No nic - Błąd ochrony systemu windows. Należy ponownie uruchomić komputer.... Jutro od nowa postawie system to zabawa zacznie się od nowa. BTW - dziś odpaliłem moje XP na Duronie 850 + ECS K7S5A + uwaga 64MB RAM !!! I co najbardziej śmieszne nie trwało to wcale długo. Trochę chodził wolno, ale jeszcze w miarę znośnie. Na dowód screenshot..

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...