Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Problem z wersjami nonPRO jest taki ze czasem pamieci sa niedowoltowane przez co nie kreca sie tak dobrze jak na 9700PRO.

Jesli chodzi o nieoplacalnosc kupowania 9700PRO bo lepiej brac 9700 i wykrecic na PRO to ja uwazam ze to nie jest takie oczywiste. 9700PRO jest czesto 30 gora 40zl. drozsze od 9700 wic nie jest to jakas duza suma a za 30zl. dostaje sie wyzsze zegary standardowe, aby podkrecic pamieci nie trzeba w najgorszym przypadku robic vmoda co czasem nalezy zrobic na 9700. I ktos kto nie lubi bawic sie w OC i woli zostawic zegary standardowe lepiej jak doplaci te 30zl. do PRO lub 40zl. do 9800nonPRO bo skok wydajnosci moze nie jest ogromny ale zauwazalny.

Dlatego uwazam ze mowinie ze kupowanie 9700PRO jest nieoplacalne przy 9700 nie jest tak oczywiste.

W pełni sie z tobą zgadzam!! A ja dlatego wziąłem wersje Pro ze nie lubie miec podkręconej karty, osobiscie karte podkręcam,jaram sie wynikiem z 3d marka a potem wracam do defaultowych ustawien a dla mnie zwykły 9700 okazałby sie zamało wydajny :D Zresztą co sie będe rozpisywał

 

p.s gdzies na allegro widziałem aukcje z 9700 Pro i koles załączył screena z 3d marka 03 i zrobił na niej na defaultach 5450 pkt. :-P heh musiał miec niezłego sprzeta (procek,mobo,ram) :lol:

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowalem jeszcze kręcić tego mojego athlonka 2000+ (1667 MHz rzeczywistych) na więcej niż 2000MHz ale widzę że ty masz 2250MHz ŁAŁ !!! Ja spróbuje później a jak mi sie uda i proc się nie spali to dam znać.

 

PS. Radiatorki do Radka 9700 wezmę jednak te: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80679839

co firma to firma (ZALMAN) !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s gdzies na allegro widziałem aukcje z 9700 Pro i koles załączył screena z 3d marka 03 i zrobił na niej na defaultach 5450 pkt. :-P heh musiał miec niezłego sprzeta (procek,mobo,ram) :lol:

Pozdro

Ja widziałem na allegro takie lole że gość sprzedawał 9700 podkręconego i uzyskał ~8k w 3dMark03, albo 9550@9700 :lol: Na tą blaszkę z tyłu karty zamierzam założyć takie cuś http://www.allegro.pl/show_item.php?item=80365709.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniel89 - dobrze prawisz! Też to chyba wezmę.. Narazie na tej blaszce postawiłem luźno wysoki radiator z alu. Ale jak to bedzies zmontować ? Bezpośrednio na płytkę czy może ją zdejmiesz i zamontujesz na tych mosfetach ? Ponoć trzeba uważać żeby spięcia nie zrobić i wycinac w radiatorze jakieś wgłębienia żeby sie tam jakies elementy pochowały... Chyba chodzi o te dwa dupersztyki co je widać przez otwory w tej blaszcze.

 

Co do radiatorków... Zalman, Pentagram czy inny Qoltec - przeciez to tylko kawałek aluminium bądz tez miedzi... Chyba każda firma robi je tak samo ! Co tam można spaprać ? :|

 

Loozak21- ja niestety mam procka z tekiej dziwnej serii ( dziwne, ale to nie rdzeń palomino ), że mnoznik jest zablokowany na amen i moge kręcić tylko przez FSB, a 2225MHz to max co uzyskałem stabilnie. Komp chodził tak kilka miesięcy, ale jakiś czas temu kupiłem chłodzenie Spire na procka i tam jest wolno obrotowy wentylator, także musiałem troche przykręcić ( 2079MHz ). Teraz dioda procka pokazuje 44st, ale jest cicho :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daniel89 - dobrze prawisz! Też to chyba wezmę.. Narazie na tej blaszce postawiłem luźno wysoki radiator z alu. Ale jak to bedzies zmontować ? Bezpośrednio na płytkę czy może ją zdejmiesz i zamontujesz na tych mosfetach ? Ponoć trzeba uważać żeby spięcia nie zrobić i wycinac w radiatorze jakieś wgłębienia żeby sie tam jakies elementy pochowały... Chyba chodzi o te dwa dupersztyki co je widać przez otwory w tej blaszcze.

 

Ja chyba przymocuję ten radiator bezpośrednio na tą blaszkę i nie będę jej zdejmował bo nie chce mi się bawić w wycinacinani dziur, ale jeszcze nie wiem. Czy jak bym ją zdejmował to nie poszło by z nią to co jest pod spodem bo się troche boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widzisz Fredus? te 2.8 ci nic nie da i tak zostaniesz zmiazdżony

Jasne.... tylko takie ostre kręcenie to wiesz.... masz piękny przykład kolegi krzymack (Radeon 9600 Pro) ostro go kręcił i radek ledwo zipie juz, i na 9700 takie kręcenie to juz hardcore a na 9700 Pro to normalka bo nie podkręcasz o 200 mhz tylko o 100 mhz a to juz tak nie wpływa na żywotnośc karty, zresztą wszytsko masz wyjasnione w wypowiedzi kolegi sucker,

 

 

Ja widziałem na allegro takie lole że gość sprzedawał 9700 podkręconego i uzyskał ~8k w 3dMark03, albo 9550@9700

Hehe tez widziałem tą aukcje troche dziwne że koles zrobił tyle pkt. no ale widocznie możliwe jakiś rodzynek pewnie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem dzisiaj na wykładach, więc miałem trochę czasu na zabawę z moją nowa kartą ;) Procka ustawiłam na te 2225MHz, a pamięci w biosie na tryb agresywny. Z karta troszke gorzej, bo dała się podkręcić do 350/340, ale juz w pierwszym teście po chwili system się wywalał ( raczej przez kartę, bo była strasznie gorąca, a proc wczesniej przechodził wszystkie testy wraz z FX5900 ). W związku z tym ustawiłem 335/320 i tak zabrałem się do benchmarków, bo pomimo że gierek załatwiłem sporo to niestety wszystkie na DVD, a napędu jeszcze nie mam :(

 

Oto wyniki 3DM:

 

Dołączona grafika

 

3DM2001 - FX5900 miał coś koło 13000...

 

Dołączona grafika

 

3DM2003 - Tutaj FX miał zaledwie o 500pkt więcej...

 

Dołączona grafika

 

3DM2005 - W tym benchu FX potrafił naklepać tylko nędzne 1100-1200pkt i to po ostrym OC... Wniosek ? Niech żyje Radeon! :banana:

 

Najbardziej ucieszył mnie wynik 3DM05, bo to daje nadzieje na płynną gre w FEAR - czego już nie mogę się doczekać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne.... tylko takie ostre kręcenie to wiesz.... masz piękny przykład kolegi krzymack (Radeon 9600 Pro) ostro go kręcił i radek ledwo zipie juz, i na 9700 takie kręcenie to juz hardcore a na 9700 Pro to normalka bo nie podkręcasz o 200 mhz tylko o 100 mhz a to juz tak nie wpływa na żywotnośc karty, zresztą wszytsko masz wyjasnione w wypowiedzi kolegi sucker,

Hehe tez widziałem tą aukcje troche dziwne że koles zrobił tyle pkt. no ale widocznie możliwe jakiś rodzynek pewnie :lol2:

Fakt faktem uzyskałem dość stabilne 720 mhz oraz full stabilne 700 i na 700 testowałem go grałem full obciążenie nawet sprawdzałem zasiłke tzn. włączyłem prime na max torture Most wanted AAx4 Ani x 16 full detale 1280 x 1024 core leciał wtedy na 390 bo sie bałem o niego. Żadnego Arta. Już nie mówie co by się działo przy BGA ram freezer i V-modzie do tego 2 x (80x80)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra nie ma sie co kłucic o to podkręcanie :wink: @nightstalker ładne wyniczki ale sporo podkrecałes (procek,pamięc) a na jakich sterach testowałes?? Muwiłem ci że Radek jest loozacki, cos ten FX mało w 2k5 wyciąga :D Radzio ponad dwa razy więcej wyciągnął :wink:

pozdro

 

p.s

Most wanted AAx4 Ani x 16 full detale 1280 x 1024

Drake czy ty czasem nie przesadzasz?? Ja wiem że radzio 9700 jest dobry ale bez przesady żebyś grał na takich ustawieniach :blink: Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na sterownikach Omega 2.6.87 i wszystko oczywiście w 1024x768 ! Jakiś czas temu przy sprzedaży starej grafy dostałem maila : "... Nie zaniżaj wyników w 3d markach na forum! i podawaj na przyszłość wyniki nie mylące w 800x600..." :D Wiem że głupie pytanie, ale testy robi sie w domyslnych ustawieniach benchmarków, nie ?

FX miał skandalicznie niskie wynik w 3DM05, bo nVidia nie zadbała o obsługe DX9 tak jak to zrobiło ATI... Swoją drogą ciekawe jak to możliwe skoro FX5900 miał swoją premiere jakiś rok po 9700 ( który miał konkurować z GeForce4 Ti4600 ). Po pożarciu 3dfx powinni byc do przodu, a tu taki numer :) 9700 żyje do dziś i ma się całkiem nieźle, a 5900 umiera w męczarniach.

 

Ps. Gracie w Call of Duty 2 w trybie DX9 czy DX7 ? U mnie leci 30-35FPS w 800x600 z texturami na high i tym fajnym efektem dymu :) Oj, spodobała mi sie ta karta ;] Nie moge się doczekać nowego chlodzenia i OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Gracie w Call of Duty 2 w trybie DX9 czy DX7 ? U mnie leci 30-35FPS w 800x600 z texturami na high i tym fajnym efektem dymu :) Oj, spodobała mi sie ta karta ;] Nie moge się doczekać nowego chlodzenia i OC :D

Ja gram w trybie DX7, bo jak przełącze na DX9 to mi RAMu brakuje. Już ją prawie kąńczę szkoda że taka krótka.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem sie dzisiaj timingami pamięci RAM w biosie noi ustawiłem na agresive, wszystko pięknie ładnie zaobserwowałem że na standartowych ustawieniach w pierwszym tescie w 3d marku 2k3 na samym końcu tego pierwszego testu miałem FRAME: 6300 chyba a po zmianie timingów 6500 no to sobie mysle oooo wiec wpadnie kilka pkt. a tu nagle :zonk: wywala mi 3d marka i teraz nie wiem czy te pamięci juz nie wyrabiają czy sie za bardzo grzeją jak to jest??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra nie ma sie co kłucic o to podkręcanie :wink: @nightstalker ładne wyniczki ale sporo podkrecałes (procek,pamięc) a na jakich sterach testowałes?? Muwiłem ci że Radek jest loozacki, cos ten FX mało w 2k5 wyciąga :D Radzio ponad dwa razy więcej wyciągnął :wink:

pozdro

 

p.s

Drake czy ty czasem nie przesadzasz?? Ja wiem że radzio 9700 jest dobry ale bez przesady żebyś grał na takich ustawieniach :blink:

Przeczytaj jeszcze raz... napisałem że testowałem go na takich żeby max obciążyć karte :) na dodatek zasiłke itp proca ramy wszystko a na ekranie bylo czysto. powod tego byl taki zeby sprawdzic czy jest stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem sie dzisiaj timingami pamięci RAM w biosie noi ustawiłem na agresive, wszystko pięknie ładnie zaobserwowałem że na standartowych ustawieniach w pierwszym tescie w 3d marku 2k3 na samym końcu tego pierwszego testu miałem FRAME: 6300 chyba a po zmianie timingów 6500 no to sobie mysle oooo wiec wpadnie kilka pkt. a tu nagle :zonk: wywala mi 3d marka i teraz nie wiem czy te pamięci juz nie wyrabiają czy sie za bardzo grzeją jak to jest??

Według mnie to raczej juz nie wrabiają. A sprwdzałeś czy są bardziej gorące???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi oto że Ramy nie sa gorące, a moze zrobie im nawiew?

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chodzi oto że Ramy nie sa gorące, a moze zrobie im nawiew?

 

dadziuk ale ja nie mam problemu z pamięciami na karcie tylko z RAM

 

No własnie jedną mam Elixiry a druga jakis no name

Moje mają identycznie 333 mhz jedna 2.5-3-3-8 druga 2.5-3-3-7. PI przechodzą przy 440 ale to jest max przy 3-3-3-9. 440 idą prawie bez błędów przy 3-4-4-11

 

No ale to jest temacik o radeonQ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest temacik o radeonQ

Właśnie więc zamykamy ,,mój,, temat

 

p.s własnie przed chwilą zmieniłem w biosie z 266 mhz na 200 mhz i ustawiłem timingi na agresive noi przechodzi 3d marka ale po frame widze ze wynik będzie duzo niższy niz na 266 mhz, teraz widze jak ważne sa pamięci np. na takich 400 mhz było by git no ale trudno musze czekac asz kupie sobie nowego kompa :wink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholipka nie moge się doczekać na tego penta... te kołki w tym chłodzeniu standardowym są całe rozwalone... dziś grałem w cod2 chłodzenie nie przylegało do rdzenia i zaczął sypać artami... omg... dobrze że będzie tez na 9700 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moje łapy wpadł wreszcie FEAR ! Uruchomiłem go w 800x600 i medium, ale coś było nie tak... Chodził tak samo jak na 5900 ! Zmieniłem rozmiar pliku stronicowania i zdefragmentowałem dysk. Przyszedł czas na testy...

 

Na początek ustawienia MINIMUM :

Dołączona grafika

Gra chodzi super szybko, ale wygląda fatalnie...

 

No to jedizemy na LOW :

Dołączona grafika

Jest szybko, ale gra dalej "nie wygląda"...

 

Przyszedł czas na MEDIUM :

Dołączona grafika

 

Jest dobrze, ale test strasznie zwolnił na samym początku...

 

Dla jaj uruchomilem test jeszcze w HIGH :

Dołączona grafika

 

Licznik FPS w granicach 25, w zadymie 17-24...

 

MAXIMUM to już raczej nie dla mojego kompa, ale co tam :

Dołączona grafika

 

Tutaj cały czas w granicach 12 FPS. Ciekawe czy więcej RAMu by coś dało...

 

Po tych testach zabrałem się za grzebanie w ustawianiach. Okazuje się że opcje COMPUTER moga byc cały czas na MAXIMUM i gra na tym nic nie traci. Dużo zyskuje się po ustawieniu cieni i świateł na minimum. Pierwszy test wyglądał tak:

 

Dołączona grafika

 

W teście super, w samej grze tak samo. W zadymie około 30FPS a jak biegałem po pustych pomieszczeniach albo otwartych lokacjach to było gdzieś w granicach 60-70FPS. Problem w tym że gra była strasznie jasna i wręcz traciła klimat...

 

Miałem teraz troche FPS w zapasie więc cienie i światła poczły na MEDIUM :

Dołączona grafika

 

No i tak już można grać! Test poszedł pięknie i nawet nie zauważyłem tego 1% kiedy gra zwolniła do 25 klatek! W samej grze też jest super. Wszystko ładnie wygląda i jest już odpowiednio "mrocznie", czyli tak jak powinno być! Bieganie po pustych pokojach i otwartych przestrzeniach - około 45FPS ( czasem dziwne skoki do 70 ). W dużej zadymie ( wybuchy i dużo mięcha ) spadek do około 27FPS. Nie zauważyłem żeby licznik FPS zmienił kolor na czerwony ( co by znaczyło że mamy poniżej 25 FPS ).

 

To samo w 1024x768 i już jest mneij kolorowo...

Dołączona grafika

 

W zasadzie da się tak grać, ale FPS w granicach 25 skutecznie odbiera radość z zabawy.

 

Przedostatni test to chyba najlepsze ustawienia dla Radeona 9700. FEAR wymaga jednak dużo ramu, bo jak przechodze jakiś etap pierwszy raz to mam spadki np. z 40 do 25 FPS i gra potrafi zazgrzytać, ale jak ide drugi raz tą samą drogą już jest bez spadków.

Po tym całym teście jestem już pewien że dobrze zrobiłem kupując tego Radeona ;] Może komuś przyda się to co tutaj napisałem i będzie mu łatwiej wybrać karte :) Mnie osobiście brakowało wcześniej takiego testu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...