Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

We wszystkich sklepach i punktach 3M. To firma zajmująca się przewodnikami ciepła.

No ale tam pewnie dużą ilość trzeba kupić na raz :D No i gdzie moge znaleźć informacje o ich sklepach :) Na stronie jakoś ciężko się poruszać i nic nie znalazłem :) Coś chyba o Wrocławiu i Krakowie było :P

 

Wie ktoś może w jakich sklepach internetowych możnaby tanio kupić taśmę dwustronną termoprzewodzącą albo gdzieś w okolicach Katowic czy gdzieś tak koło Bytomia może :)?? Cooler ze starego proca sie marnuje a fajne by z niego radiatorki wyszły, dość duże 3,5 cm więc może by się dało więcej wycisnąć z karty :)

Na www.4max.pl widziałem te taśmy. Z tego co wiem to mają na śląsku swoje sklepy. Na pewno w Sosnowcu jest bo kumpel się zaopatruje, a gdzie jeszcze to na stronce popatrz.
No Sosnowiec to nawet nie daleko :) Muszę się kiedyś wybrać :) Moja karta już wyje z braku mocy, trza jej powera dać :D A ona bardzo nie lubi ciepła więc trzeba jej troszke arktyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przeczytałem całe 34 strony, dużo sie dowiedziałem a jestem posiadaczem 9700@9700pro od tygodnia. Jednak mnie interesują 2 kwestie które nie były tutaj poruszane.

1) na Cat 4.7 mam problemy z nasyceniem kolorów, wszystko wygląda jakoś blado. W opcjach cat.4.7 nie ma mozliwość podręcenia nasycenia.Co zrobic żeby to zmienić?

2)mam vga silencera, czy prędkośc obrotowa coolera (low/high) ma wpływ na działanie karty? czy na low silencer zużywa tyle samo energii ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff przeczytałem całe 34 strony, dużo sie dowiedziałem a jestem posiadaczem 9700@9700pro od tygodnia. Jednak mnie interesują 2 kwestie które nie były tutaj poruszane. 

1) na Cat 4.7 mam problemy z nasyceniem kolorów, wszystko wygląda jakoś blado. W opcjach cat.4.7 nie ma mozliwość podręcenia nasycenia.Co zrobic żeby to zmienić? 

2)mam vga silencera, czy prędkośc obrotowa coolera (low/high) ma wpływ na działanie karty? czy na low silencer zużywa tyle samo energii ?

1) może monitorem podreguluj :P

 

2) wpływu na działanie jako takiego nie ma, ale ma za to wpływ na temperaturę :D No więc także na podkręcalność na prazykład :)

 

 

PS Gratuluje cierpliwości :D Ja też kiedyś czytałem :D Ale wtedy było chyba 13 stron :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) może monitorem podreguluj :P

 

- no niestety, na moim sie nie da, może ktoś zna jakiś sposób?, całe życie miałem Nvidie (w ich sterownikach jest to od dawna) a tu taka niespodzianka na Ati :( . A może ma ktoś zainstalowane stery DNA albo NGO , jeśli tak proszę o wypowiedź - może tam jest obcja regulowania nasyceniem barw? - szukałem ich dzisiaj ale nie udało mi sie ściągnąć (bede wdzięczny za ewentualnego linka)

testowałem też omegi 2551 i 2552, sprawa wygląda jak wyżej

gdyby kogoś interesowały wyniki w 3DMarku to najszybsze z tych 3 są na moim sprzęcie Cat 4,7 ,miałem na nich bez podkręcania 325/620 5100pkt, a na omegach średnio 4900 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) może monitorem podreguluj :P

 

   - no niestety, na moim sie nie da, może ktoś zna jakiś sposób?, całe życie miałem Nvidie (w ich sterownikach jest to od dawna) a tu taka niespodzianka na Ati :( . A może ma ktoś zainstalowane stery DNA albo NGO , jeśli tak proszę o wypowiedź - może tam jest obcja regulowania nasyceniem barw? - szukałem ich dzisiaj ale nie udało mi sie ściągnąć (bede wdzięczny za ewentualnego linka)

testowałem też omegi 2551 i 2552, sprawa wygląda jak wyżej

gdyby kogoś interesowały wyniki w 3DMarku to najszybsze z tych 3 są na moim sprzęcie Cat 4,7 ,miałem na nich bez podkręcania 325/620 5100pkt, a na omegach średnio 4900 pkt.

Wykręć troszkę wyżej proca może coś więcej stuknie :D

 

U mnie sa ustawienia barwy w zakładce "Barwa". Dziwne że u ciebie nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) może monitorem podreguluj :P

   

U mnie sa ustawienia barwy w zakładce "Barwa". Dziwne że u ciebie nie ma :)

Też mam teraz :) , dziwna sprawa, dopiero jak podłączyłem karte do TV to odblokowały sie te opcje barw, wczesniej byly tylko kontrast, jasnosc i gamma.

Niestety pojawił sie problem obrazu na TV, w kolorze cały czas jest lekko niewyraźny i rozmyty, tak jakby rozjeżdżały sie kolory.HELP :)

Miał ktoś coś podobnego ? , może to być wina kabla? czy raczej wymienić stery ? , obecnie mam omega 2551. Prosze o kontakt z kimś kto ogląda divixy na TV . 1032310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej karcie nei sprawdzałem jeszcze wyjścia TV ale takie rozmywanie występowało u mnie w GF4MX440 jak pamiętam :) Tylko że wydaje mi się ze to było przez to ze podłączyłem to nie do telewizora a do monitora starego do amigi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, żeby nie było nudno

Świetny wynik Hanu, może sie pochwalisz jakie taktowanie ma ten 9700pro ? A z innej beczki, widze że masz fajny styl XP, jak on sie nazywa i gdzie go znaleźć, jakiego programu używasz do zmiany styli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że muszę znów wsadzic konfig do podpisu.... :wink:

 

Grafa 410/715, proc AXP2500+@2530 (11x230), Cat. 4.7.

 

Co do pulpitu:

 

Tapeta zupełnie przypadkowa, styl do StyleXP ( nazwy nie pamietam, chyba BlackXP) do znalezienia na wincustomize.com, ikony z IconPackagera - nazwa Kids

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wpadlem na pomysl, ze zamiast krecic karte AtiTool, albo RivaTunerem, zmienie taktowania karty w biosie. Sciagnalem BIOSEDITOR, przerobilem bios, ale troche sie pękam go wgrac. Ktos juz moze robil cos takiego?

PS. Przerobilem dwa biosy, jeden od herca pro, a drugi oryginalny od radka 9700 - w obu ustawilem identyczne zegary. Ten oryginalny byl zablokowany i nie dalo rady krecic RivaTunerem, ale w Bios Editorze spokojnie zmienilem. Jak myslicie: WGRYWAC? I jesli tak to który?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie dotyczące radedita , czy komuś działa ten program ? próbowałem 2 wersje i nie moge otworzyć w nim ani oryginalnego biosu ani tego od heca pro.

TUTAJ masz program do edycji biosu od radeona 8500 do 9800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dem, ten wynalazek działa :) , daj znać jak sie sprawuje w praktyce przerobiony bios tym bioseditem.

 

Czy ma ktoś pliki potrzebne do odpalenia DAWN ? , podobno wystarczy wgrać plik dawnglwrapper_10.

gg 1032310

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u mnie na 380 juz jak tylko zmienie to zwiecha...

 

Mam standart + radiatki + nawiew na grafe...

 

Max stablinie co z niej leci to t oco w podpisie...

Za male napiecie Vcore. Pomysl nad Vmodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może i było ale nie mam czasu czytać 34 strony wybaczcie :)

 

jak sie ma RADEON TX 9700 do innych radeonów między jakim go można wstawić ?? czy np lepszy od 9500 pro a gorszy od 9700 pro ??

 

krótkie i proste pytanie dla fanów radeona, ja zawsze tylko nvidia ale chciałem spróbowac ati więc pomóżcie aha i ile tak karta by była warta ?? używana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładał ktoś Silencer'a na płycei ASUS P4P800?? Czytałem, że zapinka z tyłu karty zajmuje 15mm, a od karty do radiatora NB mam tylko 11mm... A może da się zdjąć tą niebieską nakładne na zapinkę i wtedy jest mniejsza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9700 tx ma tylko zaniżone zegary w porównaniu do 9700.

Tylko zmnieniać bios na taki co umozliwia kręcenie i kręcić :D

Na allegro widziałem takiego z pamieciami 3.3 infeona teoretycznie lepsiejszy niż 3.6 hynixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy na grafe zmieści mi się VGA Silencer jak mam na pamięciach zamontowane coś takiego http://www.4max.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=892

Albo wejdzie na styk, albo sie nie zmiesci. U mnie radiatory na pamieciach maja 9mm wysokosci i pozostalo jakies 3mm wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wynik 11100 ptk. w 3dmarku 2001 se na R9700 pro, Athlonie 1800 mhz, 512 mb ramu i płycie głównej MSI KT4V to nie za mało??

Ja zaraz po kupnie procesora miałem tez coś takiego :) WSystarczyło zainstalować sterowniki nforce'a i skoczyło 15k :D

 

PS Mam wkońcu tą taśmę termoprzewodzącą !! :D Jak tylko skończe składać numer zina to tak około w środe zabiorę się za cięcie radiatorów :) Jak myślicie 3,5 cm Alu pozwoli karcie osiągnąć dobre wyniki ? 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno twój wynik z podpisu jest marnawy :) Przecież chyba każdy 9700 działa stabilnie na Pro na standardowym chłodzeniu :roll: A pociągnie pewnie znacznie wyżej :)

 

No a co do wyników to mi się udało stabilnie na 350/650 ale karta strasznie się pociła :D A jak dla mnie to o wiele za mało się kręci :D I właśnie dlatego dokleje radiatory :) Licze na 700 na pamiątkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...