Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma znaczenia w Gametestach2-4 ale w Gametest1 juz ma i to spore... W przypadku slabej karty (wynik 1300) rzeczywiscie roznicy prawie nie ma, ale przy mocniejszym sprzecie roznice sie uwidaczniaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejj, przestańcie, ja mam tylko eliksiry 333  :(  W wyniku napewno was nie pobije, wczoraj udało mi się puścić 3DM01 i miałem wynik nieco ponad 6100, może uda mi się wyciągnąć 6200, ale nie więcej, pamiątki mi nie pozwalają... :cry: 

 

Powinni zrobić kategorie w Hall of Fame - "najlepiej podkręcona karta" - wtedy na 100% był bym pierwszy  :wink:

Faktycznie masz potężnie podkręconą kartę... Pogratulowac (ale ze tez podczas takich upalow na cos takiego sie zdobyles...) Ale wyniki w HoF tez sa nie aktualne. Teoretycznie powinienem miec 1miejsce 6165 - (link w podpisie) - ale wiele osób po prostu sie do HoF nie wpisało (np Hanu) więc to trochę bez sensu - od tego jest ORB... Sprobuj puścic proca z pamieciami synchro (na 333 tylko z wyzszym mnoznikiem) - bo asynchro w NF2 chodzi fatalnie. Przy takich taktowaniach karty powinienes miec lepszy wynik, no i oczywiscie wlacz 1024x768@60Hz na pulpicie i poprzesuwaj suwaki od jakosci w lewo w driverach... U mnie najlepiej 3DMark poszedl na Cat4.6...

Mój epoxik ma mnożnik tylko do 12.5, a pamiątki chodzą maxymalnie na FSB 181, co daje mi 2262mhz, już wole żeby szło jak teraz, czyli Proc : mnożnik 11, FSB 217, wynikowa częstotliwość - 2397

 

EDIT: a w takie suwaki na "lewo" to się nie bawie, wynik na default albo bez wyniku :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstepnych testach 410/334 MHz wynik 6431. FSB dalej tylko na 250 - nie wiem czy katowac kompa wiecej bo jest takie goraco ze glowa mala.

Wynika ze w orbie na czipsecie 9700 jestem drugi, ale ten gosc przede mna jakis dziwny :? niby 9700 a 9800xt, nie wiem czy wgral stery od 9800XT czy jak.....

No nic wieczorem poznym jeszcze go pokatuje ;) wynika ze mam tylko 448 punktow do pierwszego miejsca :lol:

 

Update: wynik w 3dm2k1 = 19658 a tak malo brakowalo do 20k ;) no nic.... dzis jeszcze napewno go pomecze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saquer, ale ty też coś paskami kombinujesz, czy wszystko na default??

Jedynymi paskami jakie moglbym wykozystac to te co mi wiaza kable w budzie :)

 

update: teraz dopiero spojrzalem na Twoje taktowanie rdzenia i karty 8O

Jakbysmy na mojej ustawili twoje taktowanie to mamy rekord swiata jak nic :lol:

 

update2: dopiero teraz spojrzalem ze jestes z wawy :lol: dawaj do mnie na ursynow z ta Twoja karta i kasujemy tego goscia z pierwszego miejsca :) podpiszemy sie '3d forum tweak madafaka' :lol:

 

update3: albo moze poczekajmy zeby Hanu z czyms nie wyskoczyl i nie narobil nam wstydu :? hmmm hmmm on nie ma netu w domu ale wiadomo co przysle z pracy ? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mój post znikł 8O No nieważne, napisałem w nim że zrobiłem drutmoda na mnożnik x13 i puściłem proca synchronicznie z pamiątkami (ale nie w dualu) na FSB 185, osiągnąłem 2415mhz. Ku mojemu zdziwieniu po przejściu 3Dmarka03 moim oczom ukazał się wynik.... 6452 !! A myślałem że nie przebije 6200 :lol:

 

Niestety nie moge go opublikować, mam zaszarzone "add to multicompare". Robie to pierwszy raz, ale wydawało mi się że nie trzeba mieć licencji Pro żeby zamieśćić wynik w compare... Jeżeli się myle to poprawcie mnie, a jeżeli nie to prosze o pomoc na PW jak mam to cholerstwo opublikować

 

EDIT. saquer jedziemy z tym typem z 1st place :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam te niby demo 3DMarka03 i da się publikować ORBy :? ale tylko 3 :) No i nie jest to jakieś skomplikowne, po osiągnięciu wyniku naciskasz na ORB, łączy się z netem i wysyła :) Aby tak u mnie było :)

 

PS Kurde wy sie bawicie takimi wysokimi taktowaniami a ja się męcze :( Pamiątki i rdzeń jakoś w jednej chwili zaczeły się słabo kręcić (a nawet wcale, karta działa poprawnie tylko na default rdzeniu i taktowaniach:/) a do tego mam płytę połozoną poziomo teraz i odpadły mi już dwa radiatory i prawie się z płyta pożegnałem :/ Ta taśma miedziana jest bardziewna... twarda i słabo trzyma :[ Jak myślicie co się mogło stać karcie? :roll:

 

PS2 Co polecacie na rdzeń karty jakiś cooler od proca ale tak żeby mało przeróbek było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saquer, bez obrazy, ale jakim cudem przy taktowaniu 410/334 masz wynik ponad 6400? Jak na mój gust to tak jak z wynikiem Dimka na 9800Pro, gdzie mając zegary duuużo niższe niż Yotomeczek przebił go o ponad 200 pkt i to na poziomie 8200. 3Dmark03 lubi fake'ować. To ja wcześniej do ~6300 potrzebowałem 410/720. Większość driverów oprócz Cat. ostro kantuje na jakości obrazu i mimo, że ustawia się default to i tak obraz jest taki jakby ktos dał coś więcej niż Performance.

Ja używam Cat. 4.8.

 

J-A-J-O, bardzo zgrabnie z tym 6452. Taaak, zegar rdzenia pokazał co potrafi. Ale trzymajcie portki chłopaki, bo Hanu nadchodzi... :wink:

 

UPDATE: Teraz zlookałem tego kolesia z 1st place. Lipą wieje na kilometr. Koleś zdrowo musiał namieszać w Riva Tunerze. Pewnie podczas testu na ekranie latały same polygony. Kitajec piep..... :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość driverów oprócz Cat. ostro kantuje na jakości obrazu i mimo, że ustawia się default to i tak obraz jest taki jakby ktos dał coś więcej niż Performance.

Cudu zadnego bym sie w tym nie doszukiwal ;)

Zreszta dzis mam nadzieje bedzie lepiej + WHQL - FM Approved :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie bije, już jest troche chłodniej ale i tak ciepło. Później się może pobawie bo nie chce zakatować kompa. Powiedzmy że jak nie dobije do 6500 to nie będe zamieszczał wyniku :wink:

 

EDIT: Jak wcześniej pisał dem, zwiększenie FSB daje największy wzrost w GameTest1, zauważ że właśnie w nim masz nademną sporą przewage, ale ja nadrabiam, bo w 3 kolejnych prześciguje cię.

 

Ciekawy jestem jak by to wyglądało w DoomieIII, może prześlesz mi swój config i przetestujemy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się nie bije, już jest troche chłodniej ale i tak ciepło. Później się może pobawie bo nie chce zakatować kompa. Powiedzmy że jak nie dobije do 6500 to nie będe zamieszczał wyniku  :wink:

tez planuje nastepny zamiescic pow 6700 :lol:

 

EDIT: Jak wcześniej pisał dem, zwiększenie FSB daje największy wzrost w GameTest1, zauważ że właśnie w nim masz nademną sporą przewage, ale ja nadrabiam, bo w 3 kolejnych prześciguje cię.

Zgadzam sie fsb w pierwszym tescie ma dosc duze znaczenie. Dlatego nastepny test jaki zamieszcze to juz taki z jakims przyzwoitym fsb, powiedzmy cos w granicach 280.... :?

 

W sprawie dooma odpisalem na priv. Narazie znikam, urlop, wiec pojawie sie kolo przyszlego poniedzialku. Dalej jestem za tym zeby wsadzic Twoja zmodowana karte do mojej zmodowanej plyty i przeskoczyc tego oszusta z 1 miejsca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć :D

 

 

Już rok bawię się moim ati 9500 non pro, szafirek 256 szynka 128, kostki 3,0 i niestety nie modowalny. Ostatnio poczytałem o przelutowywaniu rezystorka co mogło by pozwolić na mod. Więc ściągam wiatraczek, i tu zonk widzę, że rezystorek jest już przelutowany ale nadal artefakty więc sobie myśle może jak przelutuje go spowrotem to będzie się dało? widać, że profesjonalista lutował więc może zrobiono to specjalnie żeby był niemodowalny? myślicie, że warto sporóbować przelutować?

 

Trochę to nie po polskiemu napisałem ale mam nadzieje, że wiecie o co mi chodzi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dooma odpisalem na priv. Narazie znikam, urlop, wiec pojawie sie kolo przyszlego poniedzialku. Dalej jestem za tym zeby wsadzic Twoja zmodowana karte do mojej zmodowanej plyty i przeskoczyc tego oszusta z 1 miejsca  :lol:

A ja dalej podzielam twoje zdanie :-P, to zagadaj na priv jak wrócisz, ustawimy się jakoś :wink:

 

EDIT: A jeszcze taka ciekawostka co do mojego radka - ok. pół roku temu wylał mi się kondensator!! i to tak że odpadła blaszka rozprowadzająca ciepło!! - co zrobiłem?? - przemyłem karte benzyną i działa tak samo jak działała 8)

 

JESZCZE JEDEN EDIT :wink: : przeglądałem sobie teraz te wyniki z 3DMarka i musze stwierdzić że duuużo osób oszukuje, np. powiedzcie mi jakim cudem kolo z Athlonem TB 2513 MHz i Radeonem 9800@494/359 jest lepszy od kolesia z Athlonem64 2450mhz i Radeonem 9800@500/355??

Gdzie tu sens, gdzie logika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta moja karta jakas dziwna jest. Rdzen kreci sie tylko do 374 (bez arefaktow). Pozniej juz sa syfy. Tylko zastanawiam sie czy to wina niedowoltowania czy chlodzenia. Bo gdyby brakowalo jej pradu to karta by zaliczala zwisy, a ona spokojnie idzie na 400MHz, tyle tylko ze jest na ekranie totalny smietnik. Wiec wynikalo by ze to wina chlodzenia. No ale mam VGA Silencera. Juz kilka razy go zakladalem, sprawdzalem rozne pasty i zawsze to samo. NIe wiem, moze powinienem usunac shima? Moze rdzen nie dolega mocno do radiatora. Tylko wtedy bede bal sie go dokrecic na max.

Jak myslicie, chodzi o chlodzenie czy prąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem, jeżeli widzisz że radiator nie dokońca przylega do rdzenia, zdejmij blaszke, ja nie musiałem tego robić ponieważ od początku wszystko dobrze przylegało - po zdjęciu radiatora pasta była "rozpłynięta na boki", a na chipsecie prawie jej nie było.

 

Jednocześnie chciał bym powiedzieć iż dopiero teraz zobaczyłem że mój wynik z podpisu - 6443 - był zrobiony na ustawieniu "wydajność" w detalach tekstur i mimap - prawdopodobnie było to spowodowane instalacją najnowszej wersji Radlinkera, naprawde nie wiedziałem o tym, teraz sprawdziłem jeszcze raz na "wyskoiej jakości" i wynik oscyluje w granicach 6300, czyli jakieś 150 pkt mniej :oops:

 

PS. Jakoś nie mam serca edytować podpisu... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dem, jeżeli widzisz że radiator nie dokońca przylega do rdzenia, zdejmij blaszke, ja nie musiałem tego robić ponieważ od początku wszystko dobrze przylegało - po zdjęciu radiatora pasta była "rozpłynięta na boki", a na chipsecie prawie jej nie było.

U mnie jest jak u Ciebie. Po zdjeciu radiatora, jest odcisniete wyraznie jądro, a reszta pasty (Wyplynieta pod wplywem nacisku radiatora) na boku. Wiec chlodzenie raczej dobrze zamontowane. Wiec raczej to wina Vcore. Chcialem zmierzyc jakie mam napiecie, ale niestety na tez rozowej blaszce mam naklejony dlugi niebieski radiator, ktory blokuje mi dojscie do punktu pomiaru napiecia rdzenia. A nie bede specjalnie odklejal radiatora. Moze jest jakis inny punkt pomiaru napiecia rdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nadzieję, że dziś przedstawię jakis nowy wyniczek, ale niestety :cry: To co osiągnąłem mnie nie zadowala i lipy siać tu nie będę. Plany pokrzyżowała mi weekendowa wizyta znajomych i w zasadzie nie miałem czasu na dopracowanie tego co chciałem. Moze koło środy cos zapodam :wink:

 

3DMark03 kantuje równo. Fake'ów na ORBie jest masa i jakoś dziwne jest, że ktoś tego nie weryfikuje. A później takie kwiatki jak ten koleś z pierwszego miejsca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj najnowsze Omegi, gdyż na Catalyst nie mogę podkręcać karty (VPU resetuje sterowniki i przywraca standardowe taktowania), wy też tak macie?? Na obecnych Omegach 4.7 wszystko jest dobrze, ale na 4.8 jest tak jak w Catalyst.... Jak mogę to usunąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem wczoraj najnowsze Omegi, gdyż na Catalyst nie mogę podkręcać karty (VPU resetuje sterowniki i przywraca standardowe taktowania), wy też tak macie?? Na obecnych Omegach 4.7 wszystko jest dobrze, ale na 4.8 jest tak jak w Catalyst.... Jak mogę to usunąć??

Spróbuj wgrać biosa od Herca, albo z poziomu biosu (za pomocą radedita) przestawić zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak samo robilo się z catalystami 4.7. Tych 4.8 nawet nie instalowałem z tego powodu. Czekałem na omegi na nich oparte i się doczekałem. I za chwile je instalne, jak będzie mi się chciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...