Skocz do zawartości
PJOTR

Gainward FX 5900

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, wynikajace chyba z niewiedzy, ale coz ..

Mam gainwarda fx5900 400/700mhz, pamieci 2.8 ns

W 3dmarku 2k3 mam bez podkrecania 5100 markow, po podkreceniu na 450/850 mam 5800 markow, ale przy 470/880 markow mam 4200 :o

Czy jest jakas bariera, przy ktorej wydajnosc spada, a mhz nie powoduja wzrostu wydajnosci, tylko spadek ?

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana biosu nie podniesie ci napiecia, bo w sumie to o to w tym wszyskim (OC) chodzi :E

wiecej pradu = karta idzie na wieksze MHz i wydziela wiecej ciepla

Znajdz gdzies w sieci Vmoda na 5900 jak sie nie boich i krec ile sie da :E

BTW. Gainward zawsze mial dobre pamieci i powiem ci ze kreca sie one extra po jakims drobnym wspomaganiu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie cos ruszylem.

Wystarczylo tylko podkrecac zakladka w sterownikach, a nie rivatunerami i innymi <span style="color:red;">[ciach!]</span>lkami.

Teraz mam piekny obraz i niezla wydajnosc.... ale to nie koniec tego, co potrafia pamieci tej karty, jestem zaszokowany 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, wynikajace chyba z niewiedzy, ale coz ..

Mam gainwarda fx5900 400/700mhz, pamieci 2.8 ns

W 3dmarku 2k3 mam bez podkrecania 5100 markow, po podkreceniu na 450/850 mam 5800 markow, ale przy 470/880 markow mam 4200 :o

Czy jest jakas bariera, przy ktorej wydajnosc spada, a mhz nie powoduja wzrostu wydajnosci, tylko spadek ?

pozdrawiam :)

Można wiedzieć gdzie kupiłeś tą kartę ? Robię przymiarkę do FX5900, interesuje mnie Leadtek i Gainward właśnie, tylko że tego pierwszego mogę kupić po cenie hurtowej. Ale może się skuszę.......

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana biosu nie podniesie ci napiecia

Tu sie mylisz zamiana biosu (tzn. 5900 na 5950U) powoduje podnisienie napiecia na karcie i co za tym idzie wieksze mozliwosci OC, sprawdzilo sie to na mojej karcie no i oczywiscie na zagranicznych forach udowodniono to pomiarami. PJOTR jezeli twoja karta stabilnie chodzi na czestotliwosciach GFX 5950U (475/950) to wgraj jej nowego BIOS'a i bedziesz mogl jeszcze troche ja podkrecic (ja tak zrobilem). BTW twoj klan to przypadkiem nie klan CS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, cs, dokladniej Pentagram.2S :)

Co do tego biosu, hmm

W zadnym programie nie moglem podniesc pamieci na 950, ale mysle ze jest to realne na tej karcie, a pozatym moge przeciez zanizac zegar, po odpaleniu windowsa ..

Tylko czy taki bios jest bezpieczny ? Jak wgram cos co mi zrabie karte, to jak to potem przywrocic do normy ?

I w ogole jaki ten bios ma byc, ze strony gainwarda, czy jakis specjalny?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sluchaj pitrek (dobrze zgadlem :P?). Wgrywanie nowego BIOS'a (flashowanie) jest w 99.9% bezpieczne :) I zawsze mozesz odwrocic tzn. odflashowac BIOS. Tylko nie wiem jak to jest z twoja karta, czy jest w stanie udzwignac wysokie taktowania? Testowales ja np. 3DMark'iem 2003 na artefakty itp.? Jezeli chcesz sie czegos dowiedziec to wal na gg: 1492329. Moj GFX 5900 od Leadtek'a jest przetaktowany tak jak w podpisie...

 

ps: Jedziesz na L4F :D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...