Skocz do zawartości
Twix

GeIL Dual 2 x 512MB

Rekomendowane odpowiedzi

:arrow: Geil 2x256Mn 400MHz przy 2.8V ledwo na 440MHz mi poszly. dla mnie Geil'e to bardzo kiepskie pamieci.

 

tak jak napisale Michael1916. z Geil'ami 433MHz mozesz miec spory problem z uzyskaniem 250 FSB. moze Geil 466Mhz dalyby rade :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam jakies magiczne te GeIL'e (PC3500 - 433MHz) bo ida na FSB 250 - 500MHz z timingami 2,5-3-3-6.

Jaką masz MoBo i jakim napięciem "traktujesz" swoje 256ki?

Czy pracują one w DC?

Czy przeprowadzileś kilkunastogodzinne testy np. progsem Memtest86, a kolejne kilkanaście godzin "popędziłeś" kompa w pętli którymś z 3DMark'ów? Tylko przejście takich tortur upoważnia do stwierdzenia "Osiagnąłem na swoich pamiatkach PC3500 rewelacyjną częstotliwość 250u MHz". Innymi słowy przejście POSTu i jako takie uzytkowanie kompa, nie świadczy jeszcze od pełnej stabilności podsystemu pamięci.

 

PS: Jeśli moje sugestie wykonałeś, bądź wykonasz to musi znaczyć, że jesteś wielkim szczęsciarzem, gdyż nawet - uważane za rewelacyjne - Winbondy BH5 nie kręcą się, aż tak wysoko.

Z ciekawości - za ile i gdzie nabyłeś swoje GEILe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max ile mi sie chcialo robic testy to 1 godzina :D ale jezeli chcesz to odpale w sobote na duzo dluzej i powiem co i jak. Mobo to P4P800 z Vdimm modem i niedlugo droop modem.

 

ps: napiecie 3.2v / 3.3v :D - hardcore, ciekawe kiedy sie sfajcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci powiedziec tyle ze na 490MHz chodzily na calonocnym PRIME95, Memtest86 i granie non-stop + full PAT BIOS hack w moim TOPIC'u masz wyniki z SiSoft Sandry. A co do 500MHz potestuje hardcorowo w sobote i powiem ci czy sie sypia po dluzszych testach czy nie. Kupilem w komputroniku, nie pamietam za ile :P Aha, tak pracuje w Dual Channel. Nie sadze ze moje pamieci sa az takie wyjatkowe... po prostu nie kazdy ma odwage karmic je takimi wysokimi napieciami?

 

ps1: jaka jest krytyczna temperatura dla pamieci ? :P

ps2: pod tym linkiem co podalem jest skrin z timingami 2.5-3-3-8 dlatego ze na takich mialem lepsze wyniki niz 2.5-3-3-6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...