Skocz do zawartości
FREDY KRUGER

Programy do monitorowania temperatur PC , JAKIE???????

Rekomendowane odpowiedzi

zauważyłem że MBM 5 pokazyje mi nieprawidłowom temperature proca , około 22 - 30*c , a w Biosie pokazuje mi około 44 - 50*c , nie wiem która temperatura jest prawidłowa , wydaje mi sie że MBM 5 kłamie , , nie wiem jaka ta tamperatura tego proca tak faktycznie jest , czy to możliwe żeby Bios pokazywał nieprawidłowom temperature ??????? :) , jaki program jest najleprzy do monitorowania?????? doradzcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sie machles przy konfiguracji MBM i zamias temp. procka masz pokazywana temp. NB lub jeszcze inna. Mozesz sobie uruchomic AIDE i tam dokladnie zobaczyc ktora temperatura jest od czego. Wedlug tego mozesz sobie prawidlowo skonfigurowac MBM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w AIDA32 pokazuje tylko temperature płyty głównej i aux , a nie pokazuje temperatury cpu :D

Hmm... no to jest w takim razie ciekawe. Sprawdz co Ci pokaze SpeedFan. Jesli tez jakies glupoty to sproboj zrobic aktualizacje biosu... moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan pokazuje dobrze , ale nie ma temperatury proca w żadnym z prodramów , a jeśli zaś w którymś pokazuje to około 30*c w stresie a to chyba niemożliwe , tylko w biosie pokazuje temperature proca ale za to troche zawysokom bo około 45*c ale nie w stresie , czy to nie zadużo?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz cooler, ale jesli masz 45-50* na tym co masz w podpisie to sa one mozliwe. Co do programow to wydaje mi sie ze maja jakis problem z prawidlowym odczytem z czujnikow na plycie. Sproboj pomieszac cos ze sterownikami do plyty glownej... moze to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tą wesołą płytę - odpal MBM5 i EasyTune4 jednocześnie i cos porób - jedna temp. w mbm5 to temperatura procka obniżona o 23`C :-) Jak np odpalisz prime to zobaczysz, że temp w easytune i w mbm5 zmienia się praktycznie jednocześnie (sekunda różnicy). JAk już będziesz wiedział która to temp to masz w MBM5 opcję: Compansion for this sensor - daj tam 23 i będziesz miał pomiar jak w biosie :D

 

PS: ja osobiście nie wierzę w ten czujnik na płycie - ale zawsze go używam w celach prównawczych (przed o/c, po o/c itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...