Skocz do zawartości
yar68

posiadacze 19'' (i 17'' LCD 25ms) - da się grać w FPP ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie - proszę o opinię właścicieli paneli LCD 19 (lub 17'' ale z czasem reakcji 25ms (łącznym)

giercuję we wszystkie gierki - także od czasu do czasu w FPP

 

jestem przed kupnem LCD 19'' :

Miro TD490 za 3099 zł

lub

AG Neovo F-419 za 2888 zł

 

zdaję sobie sprawę, że smużenie w FPP musi być na 19'' przy 25ms, ale czy da się do tego przyzwyczaić?

niestety nie wymyślono jeszcze niższego RT niż 25ms dla 19-tek

a kupno 17'' pomimo 20, 16ms (a nawet 12ms) mnie odstrasza z powodu natywnej rozdzielczości (1280/1024) na 17'' (małe czcionki)

- monitor stoi u mnie ponad metr od kanapy na której zalegam ;) i małych ikonek i czcionki w 1280/1024 mogę nie zauważyć ;)

- teraz mam 1024/768 na 17'' CRT i trochę to małe jak na mój wzrok

 

z góry dziękuję za wszystkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 19''LCD HP L1925 z lacznym czasem reakcji 20ms i jezeli chodzi o smuzenie w grach to niczego takiego nie doswiadczylem, a zapewniam cie ze przedtem siedzialem 10 lat na CRT. Panel podlczylem poprzez DVI wiec nie wiem jak sprawa wyglada na analogowym kablu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 19''LCD HP L1925 z lacznym czasem reakcji 20ms

od tygodnia latam po necie jak głupi i czytam każde info i recenzje o LCD,

z tego co udało mi się ustalić:

w 17'' i niżej przeważnie stosuje się matryce TN i pochodne np. TN+ (RT 20, 16, 12ms)

 

natomiast w 19'' i wyżej matryce MVA i pochodne np:

- MVA Premium - panele Fujitsu w technologii MVA oraz MVA Premium są produkowane przez dwie firmy Tajwańskie - AU Optronics oraz Chi Mei Optornics

- PVA wymyślone przez Samsunga

- WVA opatentowane przez CMO np matryce SANYO

cechą charakterystyczną wszytkich tych matryc w 19-tkach (czyli MVA i pochodnych) jest to, że min. RT jaki udało się uzyskać jest 25 ms

Twoja 19'' ma 20ms - napisz na jakiej jest martycy (jeżeli znasz podaj producenta matrycy symbol, serie itp) - może HP coś ściemnia w specyfikacji (i podaje np tylko czas zapalenia pixela - niektórzy producenci stosują takie sztuczki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do michalak:

myślałem o tym EIZO ale to niestety 17''

looknij co napisał o smużeniu 2-gi gościu (ten co dał 8 pkt.)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6908

 

do turzol:

w rzeczy samej, stoi jak byk:

Response Rate (typical) <20 ms (typical rise + fall)

dzięki za linka - może uda mi się znaleźć producenta tej matrycy

 

do wszystkich:

ktoś jescze ma LCD i giercuje?

a może znacie dobre anglojęzyczne forum (coś jak nasz Tweak),

gdzie mógłbym się dowiedzieć więcej o LCD (lub nasze rodzime)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EIZO L557 i nie widze w grach żadnego smużenia.

Polecam

 

P.S.

Też używam DVI

Napisz jeśli możesz jaką masz gwarancję na niego odnośnie martwych pixeli. Też sie zastanawiam nad tym modelem, ewentualnie L550. Ponoć dają 5 lat na wszystko?-Czy to prawda? Czy kabelek DVI również był w komplecie z panelem?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno PHILIPSA takiego najtanszego 17" z czasem reakcji <25ms wrazenia co do grania odnioslem raczej srednie :|

Tzn moze za krutko go mialem bo tylko sprawdzalem czy dziala z 2 dni odpalilem pare benchmarkow i tyle :|

Ale mysle ze jezeli masz kaske na 19" LCD to mozesz spokojnie lyknac jakas wypasiona 17" IIYAMY i z czasem reakcji powiedzmy 13ms zadnego smuzenia nie bedziesz mial :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem niedawno PHILIPSA takiego najtanszego 17" z czasem reakcji <25ms wrazenia co do grania odnioslem raczej srednie :|  

Tzn moze za krutko go mialem bo tylko sprawdzalem czy dziala z 2 dni odpalilem pare benchmarkow i tyle :|

Ale mysle ze jezeli masz kaske na 19" LCD to mozesz spokojnie lyknac jakas wypasiona 17" IIYAMY i z czasem reakcji powiedzmy 13ms zadnego smuzenia nie bedziesz mial :E

patrz mój 1-szy post:

a kupno 17'' pomimo 20, 16ms (a nawet 12ms) mnie odstrasza z powodu natywnej rozdzielczości (1280/1024) na 17'' (małe czcionki)

poza tym, nie ma LCD:

z czasem reakcji powiedzmy 13ms

25,20,16 (12 na razie tylko BenQ się chwali)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EIZO L557 i nie widze w grach żadnego smużenia.

Polecam

 

P.S.

Też używam DVI

Napisz jeśli możesz jaką masz gwarancję na niego odnośnie martwych pixeli. Też sie zastanawiam nad tym modelem, ewentualnie L550. Ponoć dają 5 lat na wszystko?-Czy to prawda? Czy kabelek DVI również był w komplecie z panelem?

pozdr.

Mam ten panel czyli LCD Eizo L557. I jest odjechany na maxa. Naprawde. Co do tej opini z komputronika tego kolesia od 8 to albo mial pecha naprawde albo cos kreci. Cale okablowanie jest na pewnio w komplecie. Mam 0 martwych pikseli, choc nie wiem jak to jest z gwarancja na nie. Ale rzeczywiscie Eizo wprowadzilo teraz 5 -letnia gwarancje na swoje modele. A co do smuzenia to prawda jest taka, ze w bardzo szybkich grach (testowalem tylko q3 - jest dosc zauwazalnie widoczne) ale i tak da sie grac. W innnych grach typu Call of Duty smuzenia nie widac. Jezeli chodzi wlasnie o smuzenie w niektorych grach to i tak wszystko rekompensuja swietna jakosc wykonania, ostrosc obrazu i naprwade przepiekne barwy. Nic tylko brac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak ze jezeli jestes PRO i chcesz wydac 3k na monitor to musisz byc niezle zapalony i tak czy siak predzej czy pozniej da sie do tego przyzwyczaic :)

 

Ps. Najlepiej kup ktorys z tych paneli co napisales i zobacz sam czy sie da na tym grac :wink:

a tak powazniej to jezeli siedzisz daleko od monitora to srednio ci bedzie smurzenie przeszkadzac przynajmniej mi sie tak wydaje . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EIZO L557 i nie widze w grach żadnego smużenia.

Polecam

 

P.S.

Też używam DVI

pozwole sobie wykropkować :)................ ........... ..................... .................. ................. ................ ..... ....................

Mam ten panel czyli LCD Eizo L557. I jest odjechany na maxa. Naprawde. Co do tej opini z komputronika tego kolesia od 8 to albo mial pecha naprawde albo cos kreci. Cale okablowanie jest na pewnio w komplecie. Mam 0 martwych pikseli, choc nie wiem jak to jest z gwarancja na nie. Ale rzeczywiscie Eizo wprowadzilo teraz 5 -letnia gwarancje na swoje modele. A co do smuzenia to prawda jest taka, ze w bardzo szybkich grach (testowalem tylko q3 - jest dosc zauwazalnie widoczne) ale i tak da sie grac. W innnych grach typu Call of Duty smuzenia nie widac. Jezeli chodzi wlasnie o smuzenie w niektorych grach to i tak wszystko rekompensuja swietna jakosc wykonania, ostrosc obrazu i naprwade przepiekne barwy. Nic tylko brac :D

Dzięki - właśnie o takie opinie mi chodziło,

chociaż muszę stwierdzić - ile osób tyle opinii - ten sam LCD w jednej recenzji dostaje 2/5 w innym portalu 4/5 (jednym smuży, innym nie)

- dlatego też interesuje mnie zdanie posiadaczy LCD

 

Poprawcie mnie jeżeli się mylę:

1) skoro smużenie w panelu 17'' 25ms jest b.małe lub niezauważalne

to w 19'' 25ms powinno być podobnie (nie mówię tak samo - inna elektronika i producenci matryc)

2) to samo miedzy jedną 19-tką 25ms a drugą 19-tką 25ms innego producenta, ale na tej samej matrycy - mylę się?

 

Zakładając, że powyższe twierdzenia nie odbiegają daleko od rzeczywistości - powinienem olać wszystkie recenzje i wybrać najtańszą 19-tkę z w miare ładnym designem - tak?

 

ponowie pytanie:

ktoś jescze ma LCD i giercuje? 

a może znacie dobre anglojęzyczne forum (coś jak nasz Tweak), 

gdzie mógłbym się dowiedzieć więcej o LCD (lub nasze rodzime)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze monitor LCD to matryca + elektronika.

Zapomniales, ze na smuzenie i jakosc obrazu napewno ma wplyw elektronika podpinana pod matryce (przetworniki, uklad sterujacy itp). Takze dwa rozne monitory pomimo tej samej matrycy moga roznic sie jakoscia prezentowanego obrazu. Dodam jeszcze ze ta sama matryca moze byc w dwoch wersjach - dedykowana do transmisji DVI (modul TDMS) lub D-sub i jakosc obrazu (szczegolnie ostrosc) tez bedzie inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech ja szukam jakiejs dobrej 17 do 2300 z dvi

jak do tej pory znalazłem tego Philipsa

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7704

 

ale nie wiem gdzie szukać jego testów

 

nie mam pojęcia jaką ma matrycę i czy przy jego 25ms smuży

 

wiem ze nie wiem prawie nic

albo niech ktos zaproponuje cos do 2300 to max

z dvi

 

c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 19 calowa Belinea 101920 i jest na prawde super.

Laczny czas reakcji to wlasnie 25 ms.

Gram sporo w UT2003 i jak na razie nie udalo mi sie zauwazyc zadnego smuzenia. obraz jest idealny.

 

Kupujac LCD zwroc uwage na gwarancje.

Trzeba ja dokladnie przeczytac bo kazdy producent

pisze na reklamach ze uwzglednia reklamacje nawet na 1 martwy

pixel ale to zwykly przekret.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 19 calowa Belinea 101920 i jest na prawde super. 

Laczny czas reakcji to wlasnie 25 ms. 

Gram sporo w UT2003 i jak na razie nie udalo mi sie zauwazyc zadnego smuzenia. obraz jest idealny. 

 

Kupujac LCD zwroc uwage na gwarancje. 

Trzeba ja dokladnie przeczytac bo kazdy producent 

pisze na reklamach ze uwzglednia reklamacje nawet na 1 martwy

pixel ale to zwykly przekret.

dzieki - myslałem o niej - właściwie to o Hansolu950, który jest na tej samej matrycy z nie gorszą elektroniką a design chyba podobny jest tańszy no i z kablem DVI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj ze monitor LCD to matryca + elektronika.

Zapomniales, ze na smuzenie i jakosc obrazu napewno ma wplyw elektronika podpinana pod matryce (przetworniki, uklad sterujacy itp). Takze dwa rozne monitory pomimo tej samej matrycy moga roznic sie jakoscia prezentowanego obrazu. Dodam jeszcze ze ta sama matryca moze byc w dwoch wersjach - dedykowana do transmisji DVI (modul TDMS) lub D-sub i jakosc obrazu (szczegolnie ostrosc) tez bedzie inna.

wiem wiem, moje tezy były trochę przewrotne - w nadzieji, że ktoś odpowie :-)

na moim Radeonie - LCD tylko z DVI

jak się sprawuje Q17? :-) - szperajac w necie nie moglem nie zauwazyc Twojej wymiany poglądów z Netcopem na in4

przez jakiś czas myślalem nawet o tym huindayu ale nie mając pewnosci czy w modelu Q17 z samym DVI dostane matryce HiDysa - olalem sprawe

- a Acer jest za jasny a Herkulesów niema :(

swoja droga dziwne czemu na niby tak dobrej matrycy (wg Tomshardware) zrobili tak malo paneli

 

obecnie mailuje z fantomasem z mva.pl - w testach mają Philipsa 20" z czasem 16 ms - ciekawe co to za wynalazek

 

tak czy inaczej wezme LCD 19-ke - tylko nie wiem jeszcze którą :(

 

nie znasz czegoś podobnego do prad.de ale po angielsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - myslałem o niej -  właściwie to o Hansolu950, który jest na tej samej matrycy z nie gorszą elektroniką a design chyba podobny jest tańszy no i z kablem DVI

ja mam tego hansola, w niektórych grach widać smużenie ale można się do tego przyzwyczaić (przynajmniej ja się przyzwyczaiłem). przed kupnem monitora sam się bałem jak to będzie - IMO niepotrzebnie :) jestem zachwycony ostrością, kolorami a jak giercuję to smużenia już nie zauważam, po prostu już nie zwracam na to uwagi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yar68, z jakich przyczyn wybierasz do gier monitor LCD za 3k ?

tu nie chodzi o 3tys.

po 15 latach przebywania przed CRT moje oczy się burzą (niestety starość nie radość) i jestem zdecydowany na monitor LCD, - nie chce polemizować nad wyższościa CRT nad LCD lub na odwrót

 

pokaż mi gdzie kupie 19'' tanio - (czemu 19 a nie 17 masz wyjaśnione w 1 poście) - i tak stać mnie tylko na najtańsze 19-tki (mowa o monitorach oczywiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yar68 uzywam od paru miesiecy Belinea 101741 z matryca MVA. Jestem bardzo zadowolony - w grach absolutnie nie widze smuzenia. Kolory sa bardzo dobre. Monitor ma ten plus ze jest troszke wiekszy - 17,4" . Niestety nie sa juz produkowane.

 

Nie zamienilbym monitora lcd na zaden crt. Siedze przed ekranem okolo 16 godzin na dobe (lacznie w domu i w pracy). Od momentu uzywania w domu lcd przestala mnie bolec glowa i oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - myslałem o niej -  właściwie to o Hansolu950, który jest na tej samej matrycy z nie gorszą elektroniką a design chyba podobny jest tańszy no i z kablem DVI

ja mam tego hansola, w niektórych grach widać smużenie ale można się do tego przyzwyczaić (przynajmniej ja się przyzwyczaiłem). przed kupnem monitora sam się bałem jak to będzie - IMO niepotrzebnie :) jestem zachwycony ostrością, kolorami a jak giercuję to smużenia już nie zauważam, po prostu już nie zwracam na to uwagi :)

znalazłem 2-e recenzje - obie 2-ch tych samych monitorów

Miro TD490

i

Hansol H950

przeczytajcie obie i powiedzcie kto ma racje

(jeżeli nie chce Wam się czytać całości, zerknijcie chociaż na podsumowanie)

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=178&jak=all

czy

http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...wrec=3&strona=1

ręce mi opadają - w recenzji z in4.pl Miro lepszy w info.pc Hansol

Misanthrope - Twój LCD lepiej jest opisany w in4 czy infoPC?

jeżeli ma ktoś Miro TD490 niech da znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na benchmark.pl pojawil sie test najnowszego Eizo:

 

Przegląd paneli 17" : Eizo FlexScan L550FelxScanhttp://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/przeglad_paneli_LCD_17/Eizo_L550.html

 

Linki do innych testow:

Dunska strona z testami LCD - z nowosci test IIyama PLE431S oraz najnowszy BenQ 767 z czasem reakcji 12ms !!!:

http://php.dinside.no/php/art.php?id=29757

 

Tutaj Forum anglojezyczne:

http://www.community.tomshardware.com/foru...peri_flatscreen

 

http://www.hardforum.com/forumdisplay.php?forumid=78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - myslałem o niej -  właściwie to o Hansolu950, który jest na tej samej matrycy z nie gorszą elektroniką a design chyba podobny jest tańszy no i z kablem DVI

ja mam tego hansola, w niektórych grach widać smużenie ale można się do tego przyzwyczaić (przynajmniej ja się przyzwyczaiłem). przed kupnem monitora sam się bałem jak to będzie - IMO niepotrzebnie :) jestem zachwycony ostrością, kolorami a jak giercuję to smużenia już nie zauważam, po prostu już nie zwracam na to uwagi :)

znalazłem 2-e recenzje - obie 2-ch tych samych monitorów

Miro TD490

i

Hansol H950

przeczytajcie obie i powiedzcie kto ma racje

(jeżeli nie chce Wam się czytać całości, zerknijcie chociaż na podsumowanie)

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=178&jak=all

czy

http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...wrec=3&strona=1

ręce mi opadają - w recenzji z in4.pl Miro lepszy w info.pc Hansol

Misanthrope - Twój LCD lepiej jest opisany w in4 czy infoPC?

jeżeli ma ktoś Miro TD490 niech da znać

Ocena obrazu i smużenia jest kwestią bardzo subiektywną, stąd te rozbieżności pomiędzy tymi testami. Osobiście nie widziałem jak działa Miro więc porównać nie mogę :( co do Hansola to moje potrzeby hardwarowe zaspoka w 200% :) a smużenie mi nie przeszkadza - nie zwracam na nie uwagi. A Jak będzie u Ciebie? do ostatniej chwili będziesz miał wątpliwości, które znikną wtedy jak będziesz miał monitorek przed sobą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki - myslałem o niej -  właściwie to o Hansolu950, który jest na tej samej matrycy z nie gorszą elektroniką a design chyba podobny jest tańszy no i z kablem DVI

ja mam tego hansola, w niektórych grach widać smużenie ale można się do tego przyzwyczaić (przynajmniej ja się przyzwyczaiłem). przed kupnem monitora sam się bałem jak to będzie - IMO niepotrzebnie :) jestem zachwycony ostrością, kolorami a jak giercuję to smużenia już nie zauważam, po prostu już nie zwracam na to uwagi :)

znalazłem 2-e recenzje - obie 2-ch tych samych monitorów

Miro TD490

i

Hansol H950

przeczytajcie obie i powiedzcie kto ma racje

(jeżeli nie chce Wam się czytać całości, zerknijcie chociaż na podsumowanie)

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=178&jak=all

czy

http://www.infopc.pl/index.php?id=recenzja...wrec=3&strona=1

ręce mi opadają - w recenzji z in4.pl Miro lepszy w info.pc Hansol

Misanthrope - Twój LCD lepiej jest opisany w in4 czy infoPC?

jeżeli ma ktoś Miro TD490 niech da znać

Ocena obrazu i smużenia jest kwestią bardzo subiektywną, stąd te rozbieżności pomiędzy tymi testami. Osobiście nie widziałem jak działa Miro więc porównać nie mogę :( co do Hansola to moje potrzeby hardwarowe zaspoka w 200% :) a smużenie mi nie przeszkadza - nie zwracam na nie uwagi. A Jak będzie u Ciebie? do ostatniej chwili będziesz miał wątpliwości, które znikną wtedy jak będziesz miał monitorek przed sobą :)

pewnie masz rację - jak już będę go mial

 

nie często wywalam 3k na sprzet komputerowy

a pozatym w moim miescie nie ma tych 19-tek które chcę - pozostaje kupno "w ciemno" - stąd te moje wątpliwości

- myśle, że uzasadnione - (w końcu nie kupuje się monitora codziennie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 19 calowa Belinea 101920 i jest na prawde super.  

Laczny czas reakcji to wlasnie 25 ms.  

Gram sporo w UT2003 i jak na razie nie udalo mi sie zauwazyc zadnego smuzenia. obraz jest idealny.

trochę mi trudno uwieżyć, że niema smużenia w 101920 (inne LCD na tej matrycy trochę smużą)

piszesz, że:

nie udalo Ci sie zauwazyc zadnego smuzenia

może zrób poniższy test na smużenie i napisz jak wyszlo:

http://magi.com.pl/test.php

test jest on-line

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci zrobilem ten test sobie. Widac takie hmm rwanie jakby ramki na tych kwadratach. Zastanawiajace ze nie widac tego kompletnie w grach. Dzisiaj troszke pogralem w Gunmetal i bylo idealnie. Proponuje aby wszyscy posiadacze lcd zrobili sobie ten test i podzielili sie wrazeniami. Podejrzewam ze nikt nie bedzie mial idealnie a w codziennym uzytkowaniu tego smuzenia nie widac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...