Skocz do zawartości
Pejsik

Zalman ZM-2HC1 i kilka pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam zamiar kupic tega Zalmana moje pytanie brzmi czy warto jest cos takiego kupowac głownie chodzi mi o wyciszenie dysku.Link do tego czegos http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=169.

Nie chce zakładac kolejnych postow wiec zapytam sie tutaj

Chce zakupic jakas dobra płyte pod Bartona 2500+ ale koniecznie z dziurkami aby zainstalowac Zalmana7000AlCu co doradzacie do maks 550zł.

I jeszcze jedno :) czy przy okazji warto zaopatrzyc sie w ThermalTake CopperShim rev2.0 na tego bartona boje sie ze przy instalowaniu tego Zalmana moge cos zniszczyc i czy odpowiednia pasta bedzie Arctic Ceramique.

Bardzo prosze o porady

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyta z dziurkami to np. Epox 8RDA+/8RDA3+, Abit NF7, Asus A7N8X Deluxe.

Co do CooperShima to warto zawsze to jakieś zabezpieczenie a pasta będzie jak najbardziej odpowiednia sam taką posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO najlepsza płyta do 550zł to Asus A7N8X-E Delux.

 

Też zastanawiam się nad tym chłodzeniem na dyski. Zależy mi głównie na ich wyciszeniu. Myślałem, żemy dać jeszcze na te rurki jakiś rediator, bo sam ten Zalman jest podobno mało wydajny.

 

Co do ThermalTake CopperShim rev2.0, to zawsze się przyda, ale słyszałem, że zakrywa mostki. Trzeba je zaizolować (np. papierową naklejką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wasze wypowiedzi.

 

Mam jeszcze jedno pytano odnosnie wyboru płyty tzn mam lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Epoxa czy Asusa bo Abit nie wchodzi w gre nie maja go w sklepie w ktorym chce kupic płyte.

I jeszcze jedno odnosnie wentyla na proc chce kupic Zalmana 7000AlCu BOX na wypadek gdybym kiedys przesiadł sie na P4 i nie wiem czy warto jest dopłacac 50zł do wersji Cu.

Jesli macie chwilke czasu i cierpliwosci do takich pytan to prosze o odpowiedz.Z gory dzieki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ThermalTake CopperShim rev2.0, to zawsze się przyda, ale słyszałem, że zakrywa mostki. Trzeba je zaizolować (np. papierową naklejką).

U mnie nic nie zakrywa pasuje idealnie.

 

Co do płyty to ja bym wziął Epoxa ale wybór należy do ciebie.

A TU masz porównanie coolerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...