Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

czy istnieje takie cos jak wygrzewanie pamieci i gpu na karcie graficznej podobnie jak sie robi z procem i ramami?

i czy spotkaliscie sie z takim czyms ze wlaczona opcja FAST WRITE zmniejsza mozliwosci O/C karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee ale mu chyba chodzi o wygrzewanie gpu jakiś programikiem który ma na celu sprawdzenie stabilności i podatności na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nie slyszalem, ale wiem ze ludziska wygrzewaja jeszcze mem na grafie (pod wskazanym linkiem tez jest opis), jak nie na temat to sorki, dawno tu nie zagladalem i w sumie sie gubie, sorki!!

 

Jesli chodzi o fast-write to faktycznie zdazaja sie przypadki ze wydajnosc generowanej grafiki spada po wlaczeniu tej opcji (nie pytaj czemu ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te wygrzewanie jest stałe że wygrzejesz troche to jusz na długo ci będzie lepiej smigać, czy tylko na jedno włączenie a po ostygnięciu znowu sie grzaniem bawić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ddr-y 133Hhz i nie chcialy mi isc na magistrali FSB 150Mhz to por wygrzaniu sokojnie chodzily bez restartoe i full stabe, ale potem tylko raz poszlo i sie kosc sfajczyla (mam wrazenie ze to nie przez wygrzewanie, bo wczesniej nawalala). Tak ze na cuda nie liczci, ale o te kilka lub kilkanascie Mhz prawie na pewno pojdzie. A dziala to ponoc na takiej zasadzie jak np. tory kolejowe, pod wplywem ciepla sciezki zwiekszaja swaja objetosc (na stale w przeciwienstwe do torow) i sa wstanie wiecej przepchnac Mhz przez magistrale. To tak obrazowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...