Skocz do zawartości
abramakabra

Czzym chodzić grafe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z moją grafą (G4 4400) a mianowicie wyskakują mi cay czas kszaki, nawet w biosie, wydaje mi się że to wina chodzenia bo jak dotykam coolera do bardzo gorący a jak go zdjęlem to pasta termoprzewodząca plywala (czy to normalne?) no i niewiem czy kupić do niej jakiegoś orba czy może coś innego. A i zastanawiaem się nad tym, co o tym myślicie ?

Można sprawdzić jakoś jaka jest temperatura na GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za suuper karta graficzna ze nawet w biosie sa krzaki???

PrZEca to niemozliwe !! :)

Hmm no chyba ze to Prolink :D Ale to i tak niemozliwe zeby w biosie byly artefakty. Sprawdz jakie masz napiecie na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc mam w biosie pokazane ze napiecie Agp jest 1,50 V, ale w moim epoxie jest takie coś jak PC Heatl co monitoruje różne żeczy to wyskakuje tam 1,60 V :? A w biosie niekture literki są kolorowe itp. No i dodam że czasami chodzi normalnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problemik mam taki maly alu coolerek z malym wiatraczkiem moze z 3cm i karta (plaitdytona gf4ti4200) na standardowych sterach wiesza sie przy zamknietej budzie jak zainstalowalem denki 30.8 niepamietam :) jusz nie tak czesto ale zaraz po starcie windy jak zrobie resecik jest spoko wedug mnie to moze byc problem ze agp jest 2x (plyta nie obsluguje 4X) za duza czestotliwosc agp (fbs=83)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co, myslicie ze to nie wina temperatury ?  :(

skoro robia ci sie krzaki to najprawdopodobniej pamieci sie przegrzewaja. zastanawiam sie nad jednym, jaki jest ses kupowac karte, modyfikowac jej chlodzenie (pozbedziesz sie prawdopodobnie gwary, dolozysz jeszcze wiecej kasy) skoro karta jest na gwarancji i fabrycznie nie chodzi dobrze. produkt jest niesprawny i to nie twoja wina, ze chodzenie jest chu.... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Arniego: Człowieku, po co Ci GF4Ti4200 i Pentium II??? Nie lepiej było kupić Athlona i GF3?

 

Wracając do tematu. Karta jest kręcona? Może to wina pamięci, sprawdź czy są bardzo gorące, jak tak, to zainstaluj radiatorki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co, myslicie ze to nie wina temperatury ?  :(

skoro robia ci sie krzaki to najprawdopodobniej pamieci sie przegrzewaja. zastanawiam sie nad jednym, jaki jest ses kupowac karte, modyfikowac jej chlodzenie (pozbedziesz sie prawdopodobnie gwary, dolozysz jeszcze wiecej kasy) skoro karta jest na gwarancji i fabrycznie nie chodzi dobrze. produkt jest niesprawny i to nie twoja wina, ze chodzenie jest chu.... :wink:

Karta niejest na gwarancji :cry: :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten coolerek z 4maxa zajebisty jest sam bym taki chcial ale czy

ja wiem czy za ta kase, szmalu troszke jest. jesli robia ci sie na

ekranie "artefakty" to mozesz byc pewien, ze pamiec sie przegrzewa.

zastosuj jakies osobne coolery na pamiec i osobne na gpu.

propozycja 4maxa jest fajna ale za droga moim zdaniem. sam bym

pokombinowal ze starych coolerow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jakiś coolerek na procesor i zamontuj, chłodzenie będzie porównywalne, może nawet lepsze, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na inną rzecz. ( Ja wrzuciłem coolermastera 6x6x4 i chłodzi super)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezanosi sie na WC :) bo mój pentiak 1,8 chodzi bez Vmoda na 2,2 stabilnie a niemam tyle kasy i chęci żeby na samą grafe WC zakadać, chodzi mi raczej o powietrze.

No to Kupuj CrystalOrb-a. Dobry miedziany cooler na grafike... Ewntualnie GF4 Cooler takze ThermalTake, ale duzo drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...