Skocz do zawartości
Blackhun

Gigabyte, mnożnik i EasyTune

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem szczęśliwym posiadaczem Gigabyte GA-7VA, która nie posiada ustawiania monożnika, ale jest do niej dołączony programik EasyTune w którym takowa funkcja występuje z tym że jest zablokowana.

Czy jeżli odblokuje mojego wspaniałego Athlonka 1700+ Palomino (poprzez L1), to będzie się dało ustawiać mnożnik w EasyTunie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wojtt ta plytka jest na KT 400 i do oc tez jest "dobra" :wink:

 

moj procek smigal na niej na 2300mhz :twisted:

plytka ma tylko dzielniki 1/4 i 1/5 dlatego nie jechalem fsb powyzej 189

 

do tego to chyba najstabilniejsza plyta z jaka mialem do czynenia(nie liczac mojego NF7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze wyniki sa przy podnoszeniu szyny niż mnożnika, zwłaszcza jak masz dobre pamięci.

 

Daj Vcore +0,1% i szyne na 167 i bedziesz miał 1,83 GHz (tak jak Bartek 2500+ tylko bez kilku KB cache,ale te kilka dodatkowych kilo nic nie daje). Płyta wypas i stabilna. Mój wynik XP 1600+ Palomino 10,5 x 167 =1,754 GHz na 1,75 Vcore na GA-7VAX. NON STOP. Prime 95 Self test passed, No errors, no warrning.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze spróbować moda naMobile - i sterowac mnożnikiem z systemu poprzez CPUMSR. Wpisz takie cos w szukajce i wszystko będzie jeasne. Moim zdaniem bezpieczniejszy sposób od Drut-Moda.

 

Pozdro,

nitro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecac FSB kreci mi sie i AGP i PCI, u kazdego posiadacza Mobo z seri 7VA... tak jest? Boje sie za duzo krecic FSB a mojego Athlona 1000 juz na 1,4 wykrecilem(temp 38-39) a moge duzooooo wiecej, no ale martwi mnie wzrastanie takze wartosi AGP i PCI :?

 

Plyta niby jest na KT400 ale Via nie daje gwary na poprawne dzialanie pamieci 400 :? Dziwne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak juz ktos wczesniej napisal... w miare bezpiecznie jest do FSB ~189 (przy zworce ustawionej na 166) itp wtedy PCI nie przekracza 40MHz. 

 

btw. co to za Athlon??

Athlon Tunderbird 7,5 na 133. Zebym mial jeszcze mozliwosc wykrecenia mnoznikiem to mysle ze 1,6 bez problemu bym wykrecil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...