Skocz do zawartości
Kaeres

CRT vs LCD

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jzu pisalem, wedlug mnie to fakt ze LCD mniej wali w oczy. Bo jesli co innego to n/c :D

Albo to co napisale kolega KaplasaK :lol: :lol: :lol:

 

 

UPDATE: czemu nikt nie pisze ze wada LCD jest wypalanie sie pixeli :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaeres starasz sie, ale na sile szukasz wad czasem

zobacz ile technologia crt jest lat na rynku, ( crt ma juz ~100 lat )

ile dziesiatek lat mieli producenci na dopracowanie technologi

, na max obnizenie kosztow produkcji itd itd

jednakze crt beda zawsze mialy wady w postaci marnej geometri nawet w drogich monitorach , duzej podatnosci na pola elektromagnet(postaw sobie glosnik obok jakiejs 19" crt), marnej konwergencji, marnej ostrosci ( w porownaniu do lcd)

duza masa crt i gabaryty takze nie sa do pozazdroszczenia .....

 

wady w postaci malego kontastu i jasnosci ktore podales takze sa naciagane

w crt zawsze ustawiasz na full jasnosc i kontrast ??( a takby wychodzilo z tego co pisales ze lcd maja marna jasnosc i kontrast)

poza tym technologia crt stoi w miejscu praktycznie, podczas gdy lcd sie rozwija dynamicznie, juz sa monitory lcd z standardem sRGB , caly czas poprawia sie odswiezanie( lcd benq 12 ms -> 83 Hz )

kąt widzenia jest takze stale zwiekszany w tn+ , w mva jest i tak bardzo duzy juz na dzien dzisiejszy)

skalowanie w roznych rozdzielczosciach bedzie raczej zawsze marne w lcd ;)

no i wreszcie zmeczenie oczu jest DUZO mniejsze niz na crt, to mowi kazdy i tak jest w istocie.

moj nastepny monitor to bedzie napewno jakis lcd

chociaz na mojego FE950+ niemoge narzekac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yar68

1. Bo poddali się magii marketingu

2. Bo mieli tandetne CRT, które faktycznie waliły po oczach.

3. Bo mają mało miejsca na biurku

4. Bo to pełny szpan

5. Bo za długo mieli tandetne CRT i dlatego "nie widzą różnicy". Tylko potem jak wydrukują coś w kolorze, to pytają, czy mają zrypaną drukarkę, bo kolory zupełnie inne ;)

6. Bo ktoś im wmówił, że CRT szkodzi na oczy. A prawda jest taka, że jak porównasz LCD z CRT o podobnej cenie, to CRT będzie miał takie parametry, że wcale nie będzie męczył wzroku bardziej, niż LCD.

7. Bo wolą mieć kilka cali miejsca na biurku więcej, niż kilka cali więcej ekranu.

 

Pewnie niektórzy kierowali się jeszcze innymi czynnikami, ale to są te, które mi przychodzą do głowy.

 

A to, że ktoś tak robi, to nie znaczy, że to jest dobre. Wiesz co jedzą muchy? Przecież te miliardy nie mogą się mylić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i chyba najwazniejsze wlasciciel drogiego monitora LCD wydal wlasnie w ch*** kasy i ciezko zeby pozniej zamienic go na cos innego.

Bedziesz sie meczyl z tym monitorem kolejne 5 lat.

LZIggy masz racje. Wlasnie o to mi chodzi w tym watku.

LCD to dopiero przedszkole a CRT to juz techn. dopieszczona do granic mozliwosci wiec idealna niemal jak na swoje standardy.

Dlatego zastanawia mnie dlaczego ludzie kupuja monitor za 2500-3000 pln ktory dopiero jak to sam okresliles BEDZIE MIAL lepszy kontrast, lepsze katy widzenia, szybsze matryce.

Gdyby monitory LCD byly o lacznych czasach matrycy <15ms, kontrastach 500:1, jasnosci 350 cd/m2, itd (czyli po prostu sredniak CRT) i kosztowalyby tyle co CRT (czyli okolo 1k dobry monitor) to nie byloby tego topika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wawelski"

1. Bo poddali się magii marketingu

- na czym polega magia marketingu w przypadku LCD ?

2. Bo mieli tandetne CRT, które faktycznie waliły po oczach.

- po czym poznać tandetny CRT walący po oczach?

3. Bo mają mało miejsca na biurku

- to jest argument

4. Bo to pełny szpan

- szpanować LCD, gdzie ?

5. Bo za długo mieli tandetne CRT i dlatego "nie widzą różnicy". Tylko potem jak wydrukują coś w kolorze, to pytają, czy mają zrypaną drukarkę, bo kolory zupełnie inne ;)

- w obecnych LCD jeżeli chodzi o drukowanie to raczej "you've got what you see"

6. Bo ktoś im wmówił, że CRT szkodzi na oczy.

-a co, nie szkodzi?

A prawda jest taka, że jak porównasz LCD z CRT o podobnej cenie, to CRT będzie miał takie parametry, że wcale nie będzie męczył wzroku bardziej, niż LCD.

- a łyżka na to niemożliwe

7. Bo wolą mieć kilka cali miejsca na biurku więcej, niż kilka cali więcej ekranu.

- 19" LCD > niż 19'' CRT

Pewnie niektórzy kierowali się jeszcze innymi czynnikami, ale to są te, które mi przychodzą do głowy.

 

A to, że ktoś tak robi, to nie znaczy, że to jest dobre. Wiesz co jedzą muchy? Przecież te miliardy nie mogą się mylić ;)

- no i to jest argument (dot. CRT?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19" LCD > niż 19'' CRT

a ile kosztuje 19" LCD??

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=1741

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=985

nie mowie o "extremalnych" przypadkach - 19" za ok. 3000 czy 3300 co jest o ile dobrze czytam powyzej tego o czym pisal Kaeres...

19" LCD jest wieksza od 19" CRT, ale tez o ile dobrze pamietam, WSZEDZIE mowa byla, ze

15" LCD ~ 17" CRT

17" LCD ~ 19" CRT

19" LCD ~ ??? bo na pewno nie 19" CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" CRT = 16" LCD czyli tyle, ile jest obszar widzialny. 19" CRT mają coś ok 18" widzialnej.

jakość obrazu nadal jest lepsza na CRT i to nie podlega dyskusji a dla oczu jest lepszy LCD i to jest udowodnione itp, jak ktoś uważa inaczej to jest lama i nie zna tematu.

LCD się rozwija i za rok-dwa dogoni jakościowo CRT, a CRT już nie mogą w nieskończoność być ulepszane choć jeszcze z 3-5 lat będą prowadzone prace nad nimi bo są ponad 3 razy tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wtrącę swoje 3 grosze:

 

pierwsze primo: w kraju Trzeciego świata jakim jest Polska, niewielu ludzi (w tym mnie ) nie stać na monitor (obojętne CRT czy LCD) za 3k pln

 

drugie primo: Jedynie najdroższe >6k pln monitory LCD obsługują sRGB, nie słyszałem o takim, który obsługuje CIElaba... mój monitor CRT za 895pln (Gateway vx920@diamondtronNF), sRGB wciąga nosem.

 

trzecie primo: nic tak nie smuży jak projektor LCD za 12k pln ;-), na LCD15" (neovo f-415) z czasem odpowiedzi 35ms nie zaobserwowałem smużenia.

 

czwarte primo: LCD mają znacznie mniejszy poziom refleksów w porównaniu do CRT. Dla mnie to bardzo duży plus.

 

piąte primo: LCD (przynajmniej te starsze) mają bardzo małe kąty widzenia- problem z oglądaniem czegokolwiek, jeśli się siedzi dalej niż 0.5metra od osi ekranu.

 

szóste primo: Przewagą CRT jest swoboda w wyborze rozdzielczości ekranu- przydaje się głównie przy edycji dużych zdjęć/arkuszy/wykresów

 

siódme primo: LCD mają doskonałą geometrię obrazu- rzecz niewykonalna fizycznie przy użyciu technologii CRT- duży plus

 

ósme primo: Przepalone piksele w monitorach LCD- nie przeszkadzają, ale wkurzają- kwestia gwarancji/dopracowania technologii - patrz NFren

 

dziewiąte primo - ultimo: zajmowana powierzchnia/ masa urządzenia- to jest chyba jasne- jak ktoś ma kota, który sypia na monitorze, to nie kupi sobie LCD- nie ma nic gorszego niż monitor za 3k pln rozplaskany na podłodze...

 

uff... ale się rozpisałem...

 

WNIOSKI:

Technologią przyszłości bezsprzecznie jest LCD, dziś jeszcze zbyt niedopracowane. CRT pozostaną jednak długo głównymi urządzeniami dla profesjonalistów. Gdybym miał dziś 3k pln na monitor, kupiłbym CRT Eizo- oskonałe kolory (tego nie ma ŻADEN LCD) i świetna geometria (jak na CRT), porównywanie LCD za 5-6k z CRT za 1-2k to błąd- nie ta klasa jakości tak samo błędem jest porównanie LCD za 1k z CRT za 1k, myślę, żę sensownym przeliczikiem jest: cena LCD= 2-2.5x cena CRT.

Wszelkie kłótnie na ten temat przypominają spory użytkowników CPU firm AMD i Intel- nie mająsensu, ponieważ rózni użytkkownicy mają różne potrzeby.

 

Gorąco pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze za rok ktos bedzie pamietal co to jest LCD? :) Co do tego, ze LCD jest lepsze dla wzroku nie sprawdza sie w moim przypadku. Czesto siedze przed LCD i juz po chwili bola mnie oczy a czegos takiego nie mam patrzac na monitory CRT :) Nie sa to LCD z wyzszej polki tylko takie do 2 tysiecy zl wiec moze na tych lepszych modelach oczy by mi odpoczely. Uprzedzenia do LCD nie mam ani tez nie faworyzuje CRT ale poprostu siedzenie przed LCD jest dla mnie bardzo meczace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yar68

1. Bo poddali się magii marketingu

2. Bo mieli tandetne CRT, które faktycznie waliły po oczach.

3. Bo mają mało miejsca na biurku

4. Bo to pełny szpan

5. Bo za długo mieli tandetne CRT i dlatego "nie widzą różnicy". Tylko potem jak wydrukują coś w kolorze, to pytają, czy mają zrypaną drukarkę, bo kolory zupełnie inne ;)

6. Bo ktoś im wmówił, że CRT szkodzi na oczy. A prawda jest taka, że jak porównasz LCD z CRT o podobnej cenie, to CRT będzie miał takie parametry, że wcale nie będzie męczył wzroku bardziej, niż LCD.

7. Bo wolą mieć kilka cali miejsca na biurku więcej, niż kilka cali więcej ekranu.

 

Pewnie niektórzy kierowali się jeszcze innymi czynnikami, ale to są te, które mi przychodzą do głowy.

 

A to, że ktoś tak robi, to nie znaczy, że to jest dobre. Wiesz co jedzą muchy? Przecież te miliardy nie mogą się mylić ;)

1. Marketing rzadzi wszystkim :P A podatni jestesmy w taki czy inny sposob nawet kupujac glupi jogurt wiekszosc wybierze pewnie Zott'a niz nasz jogurt made in kozia wolka :P

Lepiej wydac wieksza kase na monitor niz na inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly do kompa - wystarczy poczytac konfigi na forum - ludziska zmieniaja co pol roku, jak nie mniej grafike, plyte glowna i procka na najnowsze produkty.

Wszyscy na forum jednym chórem pisza: kup dobry, czyli jednoczesnie drogi monitor CRT a nie jakis tani szrot no name bo OCZY i ZDROWIE to podstawa.

Jakos przy LCD czesc osob zdaje sie o tym priorytecie zapominac :P

Czy warto wydac 3k na monitor LCD chocby ze wzgledow zdrowotnych - warto wydac i 10k jesli tylko ma sie taka kwote :P

A moze wolicie wydac na bude Thermaltake za 1600 zl - bynajmniej od tego lepiej czuc sie nie bedziecie :P

Jakis czas temu zapytalem mojego wykladowce na uczelni, ktory spedza duzo czasu przed kompem z racji swojego zawodu, czy rzeczywiscie jest duza roznica miedzy LCD a CRT i stwierdzil, ze dla niego ogromna, bo wzrok juz po tylu latach nie ten a ulga ogromna.

Wczesniej zapytalem jakas pania pracujaca w UM w Gliwicach czy rzeczywiscie pracuje jej sie lepiej na LCD i tez uznala, ze o niebo lepiej niz na starych CRT ktorych mieli. Wady LCD w tej calej dyskusji sa wyolbrzymiane - postep technologii komputerowej i tak jak widac czyni swoje i mozecie powoli machac lapka do waszych CRT. Ja sie ze swoim juz pozegnalem.

 

2. Mam Samsunga 700IFT (CRT) i napewno nie jest to syfiaty monitor - 4 lata temu dalem za niego 1700 zl (wtedy najtanszy z 17")- cena adekwatna do jakosci i mozliwosci monitora, ceny wtedy takie byly i nikt nie pierniczyl, ze to kwestia mody i szpanu kupujac monitor - po prostu nie mielismy wyboru w wyborze CRT czy LCD bo te ostatnie to byla jeszcze sfera marzen .

 

3. Malo kto ustawia monitor CRT 17" i wiecej cali naprzeciwko siebie, a stojac na ukos trzeba przekrzywiac szyje albo cale cialo - a to najzdrowsze nie jest.

 

6. Porownaj sobie jakosc i wyrazistosc czcionki i obrazu na CRT i LCD :P

To niebo a ziemia :P Ja osobiscie z biegiem czasu coraz wiecej czasu spedzam przed kompem robiac laborki, projekty itp - praca z tekstem i programami symulacyjnymi, czytajac www a coraz mniej czasu poswiecam rozrywce typu gry i filmy.

 

cyt."... Bo ktoś im wmówił, że CRT szkodzi na oczy."

Polecam przeczytac informacje o syndromie CVS (przy okazji sa statystyki) i zaloze sie ze wiekszosc osob siedzacych przed kompem ma takie objawy:

http://www.cvseyeinfo.com/

 

 

cyt. "...A to, że ktoś tak robi, to nie znaczy, że to jest dobre. Wiesz co jedzą muchy? Przecież te miliardy nie mogą się mylić ;)..."

 

Miliardy much uzywaja takze plyt Asusa A7N8X GOLD, w tym takze Ty :P Czyzbys jadl ......... ?

Czemu nie ECS ??? Musiales zaszpanowac Asusem w wersji GOLD ze zlotym lancuchem na szyje gratis ;) ??

Taka sama glupia i bezsensowa argumentacja, jak ta jaka podales :P

 

Najlepiej zamknac ten temat - poczekajmy pol roku albo rok i zerknijmy na konfigi przeciwnikow LCD, ktorzy bronia sie przed zmiana technologii (czyms co oczywiste) jak komunisci przed demokracja, wmawiajac ze wszystko co demokratyczne to ZŁE, ma ogromne WADY, nalezy UNIKAC bo ZASZKODZI - i zmiencie swoje wyswietlacze w komórach na CRT, bo smuzy przy przewijaniu Menu i katy widzenia okropne ;P

Taka cena postepu - a moze boli kogos, ze jego CRT bedzie sie nadawal za 2 lata do muzeum techniki ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wawelski poczytaj ..(wszystkim polecam) http://ergo.human.cornell.edu/Pub/LCD_vs_CRT_AH.pdf

ten szczegolnie,

http://www.tech-plus.co.uk/pdffiles/LCDCOS...STSAVINGSV2.pdf

i zacznij uzywac rzeczowych argumentow a nie lania wody i to w dodatku w sposob ktory moze obrazic posiadaczy lcd......

[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Najlepiej zamknac ten temat - poczekajmy pol roku albo rok i zerknijmy na konfigi przeciwnikow LCD, ktorzy bronia sie przed zmiana technologii (czyms co oczywiste) jak komunisci przed demokracja, wmawiajac ze wszystko co demokratyczne to ZŁE, ma ogromne WADY, nalezy UNIKAC bo ZASZKODZI - i zmiencie swoje wyswietlacze w komórach na CRT, bo smuzy przy przewijaniu Menu i katy widzenia okropne ;P

Taka cena postepu - a moze boli kogos, ze jego CRT bedzie sie nadawal za 2 lata do muzeum techniki ?? ;)

święte słowa Pani Popiołkowa ;-)

sam bym tego lepiej nie ujął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamknac ten temat - poczekajmy pol roku albo rok i zerknijmy na konfigi przeciwnikow LCD, ktorzy bronia sie przed zmiana technologii (czyms co oczywiste) jak komunisci przed demokracja, wmawiajac ze wszystko co demokratyczne to ZŁE, ma ogromne WADY, nalezy UNIKAC bo ZASZKODZI - i zmiencie swoje wyswietlacze w komórach na CRT, bo smuzy przy przewijaniu Menu i katy widzenia okropne ;P

Taka cena postepu - a moze boli kogos, ze jego CRT bedzie sie nadawal za 2 lata do muzeum techniki ?? ;)

Wiadomo, ze kiedys kupie monitor LCD.

Kupie go jezeli bedzie wart swojej ceny. Narazie nie sa warte nawet 75% odpowiednika CRT. Nie mowiac o tym, ze ceny LCD sa 300% wieksze od swoich odpowiednikow jakosciowych CRT.

 

Przeanalizowalem jednak sprawe i ciesze sie, ze ludzie kupuja LCD.

Gdyby nie rosnacy popyt na te monitory dlugo jeszcze nie doczekalibysmy porzadnych monitorow.

Popyt jest, konkurencja rowniez, technologia bedzie szla naprzod.

Za rok LCD beda wreszcie tym czego sie po nich mozna spodziewac.

Wtedy za 1,5k kupie 17" LCD bez smuzen, o kontrascie min. 500:1, kacie widzenia takim jak w CRT, w ktorym da sie zmienic rozdz. bez straty jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze przy braku argumentow trzeba sie posluzyc porownaniem , zreszta tak 'trafionym' jak przyslowiowa kula w plot :P

przy normalnej pracy maxymalny poziom jasnosci i kontrastu niema znaczenia, tzn ta niby przewaga crt niema znaczenia, chyba ze pracujesz na max tych ustawienieniach ....

niewiem jak Ty ale ja mam jasnosc na ~1/4 a kontrast na ~2/3 , wiecej niedaje bo bym dlugo nie pociagnal przed monitorem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limerro

Co do syndromu CVS to nie presadzajmy! Przeczytalem o co chodzi. "Wysuszone" gałki oczne, zaczerwienienie oczu, mogą być bóle głowy, zmeczenie oczu, mruganie wyostrza obraz, BÓL KARKU (???). Kurde to jest jak bierne palenie, picie alkoholu czy palenie trawy. Wszystko szkodzi, ostatnio udowodniono nawet, że powietrze niektórym szkodzi (w Newsweeku or Fokusie - artykuł o OZONIE (!!!) we krwi u niektórych. Ale fakt oczy bolą. Wyjscie proste nie siedziec tyle przy kompie.

 

Co do zapytania LCD czy CRT. To jak dla mnie sprawa jest prosta. Jeśli ma się kase, siedzi się przy kompie i operuje się na tekscie to LCD.

Jak ktoś chce sobie pograć, pooglądać filmy (tu nawet lepiej wydać te kikaset zyla i zainwestować w kartę z wyjściem telewizyjnym i mamy domowy TV do dyspozycji), pooglądać inet to CRT.

A jak ktoś spędza przed kompem po kilka godzin grając, no to panowie problem nie polega na tym czy kupic CRT czy LCD tylko, żeby sobie uświadomić, że wam czas przez palce przelatuje. A można sobie książeczke poczytać, TV pooglądać, spotkać się z przyjaciółmi, poderwać jakąś osobniczkę płci pięknej, zrobić sobie antialiasing i rozmycie przy pomocy... Nie będe mówił, żeby nie zachęcać młodzierzy do picia WÓDKI.

No i tyle. Pozdrawiam. siemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze przy braku argumentow trzeba sie posluzyc porownaniem , zreszta tak 'trafionym' jak przyslowiowa kula w plot :P

przy normalnej pracy maxymalny poziom jasnosci i kontrastu niema znaczenia, tzn ta niby przewaga crt niema znaczenia, chyba ze pracujesz na max tych ustawienieniach ....

niewiem jak Ty ale ja mam jasnosc na ~1/4 a kontrast na ~2/3 , wiecej niedaje bo bym dlugo nie pociagnal przed monitorem :P

Ach ulegne pokusie wreszcie :)

Mam kontrast ustawiony na 75% i jasnosc rowniez 75%.

W zyciu tego monitora WIELE RAZY !!! ustawialem na ponad 90% oba parametry poniewaz akurat tgo wymagalo zadanie przeze mnie wykonywane (tudziez kiepskiej jakosci film lub w niektorych grach).

I ZAWSZE ale to ZAWSZE gdy byly wlasnie potrzebne paramentry mojego monitora to mi pomogly.

 

PS. A porownanie bylo trafione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coz to oczywiscie zalezy od marki o modelu monitora i na jakims kineskopie jest i od tego jak sie skaluje ustaienia w 'menu'

czytales link na tomshardware ?

ja dalej uwazam ze podawanie przewagi jasnosci i kontrastu w crt jest co najmniej nietrafione

jak dasz wiekszy kontrast to czarny kolor bedziesz mial bardziej czarny ?:P

 

poza tym niewiem kaeres czy czytales http://www.tech-plus.co.uk/pdffiles/LCDCOS...STSAVINGSV2.pdf

wraz ze zwiekszaniem janosci w crt traci sie ostrosc , a jak jest jasno w pomieszczeniu to trzeba dac duza jasnosc na monitorze

lcd tej wady nie posiadaja...

strona 4/5 w pdfie podtytul "more flexible office design"

polecam przeczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta tabelka jest niezła, kąt widzenia na CRT mniejszy niżna LCD :lol: chyba o innych LCD pisali. ja monitor mam rozjaśniony na 50% a czasem w CS ustawiałem 80%, taki zapas się przydaje. kontrast 75%, taki był i nie zmieniałem.

awaryjność CRT : jeszcze nigdy mi nie padł, miałem stary 13", później 15" MTC na częściach philipsa, dell 15" przez pół roku a teraz philips, u dziewczyny stary goldstar 14" a teraz optiviev 14" itp itd, a w LCD o martwych pikselach już kilka razy na forum słyszałem.

no i jak LCD jest pod 1280x1024 to po zmianie na 1024x768 jes tfatalnie, czyli jak ktośma monit z zalecanym 1280 to musi mieć mocniejszą grafę żeby gry chodziły w 1280 :lol: żenada

 

kaeres ma pełną rację : ludzie niech kupują, jest zbyt, można zarobić, więc warto ulepszać bo jest konkurencja. niedługo LCD bedą warte zakupu, teraz w biurze są lepsze ale grafika i gry nadal CRT wygrywa. elastyczność rozdzielczości, parametry, ......

 

procesory VIA C teżmają dużo zalet nad AMD i intelem a mało kto je ma. chodzi o pobór mocy rzędu 15W, chłodzenie samym radiatorem, cisza, do tego nie wymagają DDR i nowych płyt. i tak samo lcd sąmniejsze, żrą mniej prądu ale kij z tym. nasycenie barw : zapraszam do mnie, mój philips pokaże jak powinny wyglądać kolory, większość lcd ma obraz blady choć niektóre są b. dobre. i nie wiem jak wy, ale ja nie noszę monitora ze sobą, masa mi wisi. raz kupiłem, przyniosłem, postawiłem i działa, nie zepsuje się. onko sięotworzy a crt stoi, gdy lcd wywinie orła i je.bnie z stół :lol: (pół serio)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zepsuje się. onko sięotworzy a crt stoi, gdy lcd wywinie orła i je.bnie z stół :lol: (pół serio)

hmm czy ja wiem, to nawet argument... :lol:

jesli dla kogos argumentem jest to ze zajmuje 30 cm wiecej na biurku to dla mnie argumentem moze miec jego NIEstabilne ustawienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny zawsze bedzie czarny na CRT.

Nie istnieje cos takiego jak czarniejszy czarny od czarnego :)

No to cię musze zmartwić czarny może być "czerwonawy" czy "niebieskawy" nawet na CRT.

U mnie da się np ustawić czy barwy mają być ciepłe (5000-7000K) czy zimne (7500-10000K) :-).

Podsumowując:

Czern może być niebieska, czerwonawa, lub relatywnie czarna :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarne jest czarne, a białe jest białe. A woda jest mokra. Albo sobie ze mna Grinch pogrywasz w słówka albo nie miałeś monitora z ustawianiem "ciepła" barw. Popatrz sobie przez niebieską szybe na czarny. Wiesz, że to czarny, ale taki troche na niebiesko :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...