Skocz do zawartości
Sibi

zlote rady dla userow MSI KT6 Delta

Rekomendowane odpowiedzi

ludzie trzymajcie mnie bo nie wyyrzymam    

 

przecież KT 600 nie ma blokady dzielnika. i bezpiecznie możesz dać FSB 100-133-166-200 gdy dajesz 185 widocznie coś w kompie nie wytrzymuje dysk twardy moze dzwiękowka, karta grafiki itd.  

 

ustaw FSB 200 i powinno być git, zależy też jaką serię proca masz. bo mój stabilnie na 3200 nie chciał iść nawe na napięciu 1.8 V  

Masz racje, właśnie dzisiaj miałem okazje zamienic sobie mojego bartka 2500 na innego bartka 2500, teraz spokojnie bez podnoszenia napięcia przekracza granice 185 mhz. Narazie podkręciłem go "delikatnie" na 190x11, narazie tyle styka niech sobie pochodzi troche a póżniej dam na 200 mhz. Jak sie okazało trafiłem na jakiś trefny model procka, teraz w sisoftsandrze nawet niewa żadnych ostrzeżeń dotyczących pracy szyny agp, pci poniewaz załączył się dzielnik 1/6 !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież Sandra podaje bzdury na temat PCI i AGP. było to już wielokrotnie na forum wałkowane. przy FSB 190 PCI masz 38 a o AGP lepiej nie mówić. życze zdrowia szcześcia twojemu dyskowi i grafice. Ps już raz tak uwaliłem dysk. pci miałem 37 i najpierw partycja zniknela a potem dysk nie był widziany w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież Sandra podaje bzdury na temat PCI i AGP. było to już wielokrotnie na forum wałkowane. przy FSB 190 PCI masz 38 a o AGP lepiej nie mówić. życze zdrowia szcześcia twojemu dyskowi i grafice. Ps już raz tak uwaliłem dysk. pci miałem 37 i najpierw partycja zniknela a potem dysk nie był widziany w biosie.

Oj gościu, chyba nieprzeczytałeś dokładnie mojego postu, przecież jak wspomniałem powyżej na magistrali 185 załancza się dzielnik dla pci 1/6 i teraz właśnie na magistrali 186 mam pci=31mhz a agp=62, wszystko to pokazuje mi sisoftsandra. Ja nigdy się naniej nie zawiaodłem i uważam że wszystko dobrze "pokazuje". Właśnie dzisiaj, przedchwilką podniosłem fsb na 200mhz, komp sie odpalił, wszedł bezproblemowo do windowsa i zapuścłem 3dmarka 01. Wszystko ok, test przeszedł temp 48c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem z tej plyty bardzo zadowolony i nie jest to juz moja pierwsza plyta tej firmy

 

2 maxtor'y sata raid 0 chodza mi bez problemu (po update biosu)

grafa od msi nic wszystko ok procek tez nic sie nie dzieje a naprawde troche rzeczy na nim robie i ostro go katuje niczego nie zuwazylem

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Mam taką płytę od kilku miesięcy i muszę wam powiedzieć że dotychczas sobie ją chwaliłem. Jednak musiałem zmienić ją na Abit-a.

 

Płyta rzeczywiści zawyża temperaturę CPU. U mnie osiagała nawet 65 stopni na 2000+@2100 MHZ (10,5*200). Nie tak dawno zmieniłem CPU na mobile Barton 2500+ i zaczeły się problemy. Nie działa zmiana mnożnika w biosie. Nie ważne co wprowadzę CPU ma zawsze 14. Natomisat to durne CORE CENTER pokazuje wartość z biosu. Tak więc przy ustawieniach domyślnych mialem 14*133 a więc 1862. CORE pokazuje zaś 310*6. Pal sześć tą aplikację. Podstawowy problem tej plyty to brak możliwości zmiany mnożnika w Mobile Barton 2500+

 

Już uprzedzam wypowiedzi typu zablokowany CPU. Nie bo właśnie na tym [ciach!]ianym abicie na nforce działa i teraz mogę mieć spokojnie 2500 MHZ na magistrali 200 i mnozniku 12,5. Natomiast MSI ze względu na ten mnożnik to MAX 173*14.

 

Jak widać więc problemem płyty nie jest temperatura a mnożnik. A w zasadzie jego brak (chodzi o wartosci 5bitow)

 

Płyta ma jedną wielką zaletę. I mówię to każdemu. Dział np: z 3200+ na magistrali 200 ze ZWYKŁYM OEM RAM. Natomiast mój obecny [ciach!]iany wynalazek ABIT na Nforce ma z tą pamięcią poważny problem.

 

Co do problemów ze sterownikami nigdzy ich nie miałem zaś system był stabilny. Uwierzcie jakie było moje zdziweinie kiedy po uruchomieniu ABIT-a w ciągu 1 dnia widziałem chyba z 15 razy niebieskie obrazki.

 

I tak oto kupując CPU musiałem zmienić MB i RAM a to wszystko dlatego że MSI zapomiało o wysokich mnożnikach. Nie dość że musiałem kupić ABIT-a (trochę przecenionego) to jeszce wymienić ram na lepszy (czytaj droższy). MSI straciło klienta a ja muszę się męczyć na [ciach!]ianym nFORCE choć mam taką wielką apatię do tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i mysle ze mam szczęście... u mnie dzial XPsp1 na podkreconym bartonie 2500@2200 1,7V temp nie przekracza 62 st C (na boxowym wentylku cos kolo tego chyba jest???) full stabilnosci pamieci wszystkie chulaja .... hmmm nie wiem, moze to dlatego ze mam kt6 delta fis2r ??? ale przeciez to jedno i to samo co te wersje tansze tylko rajdy i inne <span style="color:red;">[ciach!]</span>ly ma. czy sie myle ?!?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moj egzemplarz dziala jak najbardziej prawidlowo,

temp na antku 1,7@2200mhz w stresie nie przekracza 50C,

plyta stabilan jak skala, zadnych problemów z OC czy RAM, polecam wszystkim,

mam ja juz od 6 miesiecy

 

pozd for all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie jak odblokować ten mnożnik w Bartonie Mobile 2500+ :?: Zmieniłem płytę na gwarancji z Epoxa 8RDA3I na MSI KT6 DELTA. Pomijając to, że nie założę WC na NB :x to nie działa ten cholerny mnożnik. Na Epoxie nie było problemow, działał każdy mnożnik. Jeśli ktoś uporał się z tym to proszę o info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko . mam athlona 3000+ xp i kt6 delta (msi) . Ile moge dac max fsb zeby procek przy samym starcie mi sie nie spalil . Kiedys zupelnie przez pomylke ustawolem 266 , wiadomo nie wystartowal . Myslalem ze bedzie trzeba reset biosa , ale byl saplony . I sie troche zrazilem i boje sie zmieniac ( na tej plycie ) fsb . Odpali sie na jakies 170 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

składam koledze kompa i zastanawiamy się nad tą KT6 Delta. czy moglibyście napisać jak jest ze stabilnością napięcia CPU na tej płycie. kiedyś miałem doczynienia z MSI KT4 i napięcia nie były zbyt stabilne - na Antku 2400 skakały od 1.6 do 1.75 i proc przez to grzał się troszkę. Jak jest z tą mobo? Czy te wysokie temperatury o których piszecie nie są przypadkiem związane z napięciem CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Skoki napięć są bardziej powodowane przez słaby zasilacz, a nie MoBo, ale takie wahania o 0,15 to już są BARDZO poważne i radze pomyśleć nad zmianą zasiłki. JA MAM napięcia jak skała na codegenie 300W :D, a temp. mojego palomino 1600+ dochodzi do 52* więc raczej w normie.

Złożyłem ostatno znajomemu kompa na KT6 Delta-SR i występują u niego pewne problemy i w związku z tym mam dwa pytania:

1 Co zrobić aby płytka szybciej wyszukiwała napędy? Płyta wyszukuje napędy około minuty.

2 Co któreś włączenie płyta nie wykrywa dysku, ale jak wejdę do biosu to dysk jest. Co to może być?

Nie wiem jak Wy, ale u mnie też tak długo szuka napędów SATA, trwa to jakieś 30sek. Tragedia. Ktoś to zwalczył już??

Jak jesteście zainteresowani mam krótką recke tej płytki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Co? Nikt nie wie?

timmon- płyta ma dzielnik 1:6 maksymalnie, więc największe bezpieczne FSB to około 220-225MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest bardzo dobra ale z dobrym zasilaczem!

Dlatego jak ktos ma Megabajta dlugo mu wyszukuje dyski.

Jak macie problem z temp. to u mnie duzo dala zmiana w biosie: CPU HALT COMMAND na ENALED

i CPU MONITOR(czy jakos tak) na ENABLED. w idle spadlo o 10 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

hehe, no to co powiesz na to że teraz mam Aerocool 450W i nadal to samo co na Codeshicie 300W. To nie może być wina zasiłki.

Czy tylko u mnie tak długo skanuje dyski?? oczywiście pokazuje się okno:

Chanel 1: Samsung SP blabla

Chanel 2: none

i na tym oknie stoi ze 30sek. Nie masz tak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam. Teraz mam derr-a 400W, a wczesniej mialem astec-a 200W!!!I tez tak mi sie nie robilo.Zadnych problemow nawet z OC. bios mam 5.4. moze dlatego ze mam ta najtansza wersje, ale watpie. moze to wina dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powracajac do tematu dziwnych temp. na KT6 Delta musze powiedziec ze zauwarzylem cos dziwnego

 

Wiatrak SPIRE WisperRock IV

 

1. Athlon 2000+ Thorton / temp . 55/58 w spoczynku 62/68 w stresie 1.6 Vcore

 

2. Athlon 2000+ Palomino / temp. 40/44 w spoczynku 52/56 w stresie 1.75 Vcore

 

Jest w stanie mi ktos to wyjasnic. Dlaczego na starszym jadrze, przy wyzszym Vcore jest mniejsza temp niz na nowszym. MOZE CZUJNIK TEMP. W THORTONACH ZAWYZA WSKAZANIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Włąśnie jestem nowym posiadaczem płyty kt6 delta. Zmienilem z kn2 delta tez msi na nforce. Faktem jest ze nforce jest troszke wydajniejszy ale ogolnie bardziej niestabilny i wymagający. Teraz wreszcie komp chodzi mi stabilnie i jestem bardzoi zadowolony z zakupu tej płyty. Zapłacilem za nia 120 zl i jest gearancja jeszcze 2 lata :) Ma jedyny mankament a to ze nie obsługuje mnoznika w mobilu. W duronie moim obsluguje mnoznik spokojnie.

Jesli ktos podkrecal procki na tej plycie na wysokiem fsb to prosze podac ile najwyzej osiagneliscie?? Czytalem na wloskim forum ze koles osiagnal na tej plycie 250 ale nie chce mi sie w to wierzyc. Ja nie dam rady sprobowac bo mam za slabe pamieci. Pozdro dla wszystkich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - czy to mozliwe - po aktualizacji biosu 5.5->5.7 wydajnosc w Sandrze w tescie procesora (konkretnie obydwu) spadla o 1/3!!!! Czy to mozliwe ze to przez BIOS? Przy okazji mieszalem z timingami RAMu ale pozniej ustawilem go tak samo i dalej kupa :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB u mnie bez problemu na 225-230, ale pamieci sie sypia to nie sprawdze wyzej:-) Ale co dziwnego zauwazylem ze jak krecilem durona 2416 przy fsb 220 i dalem napiecie 1,75 to wskoczylo 2,2 V!!! I tak zostalo. Teraz jak daje 1,5 (czyli standard) to i tak mam 1,75. Sprobuje upgr. biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ktos zauważył, ale wczoraj jak odkurzałem kompa to na płytce znalazłem taki opis zworki SW1:

----------------------------------

|SW1| CPU Freg (MHz) |

----------------------------------

| 1-2 | Auto (133, 166, 200) |

----------------------------------

| 2-3 | 100 MHz |

----------------------------------

i najlepsze jest to, że ta zworka jest, ale jednocześnie jej nie ma, tzn. w miejscu gdzie powinna być jest tylko nadruk. Może ktoś to wyjaśnić? W instrukcji płyty nie ma słowa o tej zworce.

http://members.lycos.co.uk/budowniczy25/

Sorry ale nie jestem w tym najlepszy! Coś z tą stroną nie wyszło. Może gdybym lepiej znał angielski :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz odnosnie mojego poprzedniego posta.

Mialem bios w wersji 5.5, zrobilem aktualizacje do 5.7

W testach Sandry "CPU *" (w obydwu) Wyniki jakie otrzymywalem po aktualizacji BIOSu byly o 1/3!!! gorsze od tych z przed aktualizacji.

Wgralem sobie z powrotem stary BIOS 5.5 i wszystko wrocilo do normy. Czy ktos bawl sie w robienie pomiarow wydajnosci na roznych BIOSach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSB u mnie bez problemu na 225-230, ale pamieci sie sypia to nie sprawdze wyzej:-) Ale co dziwnego zauwazylem ze jak krecilem durona 2416 przy fsb 220 i dalem napiecie 1,75 to wskoczylo 2,2 V!!! I tak zostalo. Teraz jak daje 1,5 (czyli standard) to i tak mam 1,75. Sprobuje upgr. biosu.

Witam

 

Ja też zauważyłęm, że takie dziwne rzeczy dzieją sie z napieciem. Jak za wysokie sie napięcie ustawia albo za dużo mu sie miesza w napięciu to bios głupieje. Poprostu trzeba zresetować bios na zworce, ustawić wszytsko na nowo i już dobrze będzie pokazywało :) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzet jak w podpisie i mam olbrzymi problem z podkręcaniem na pamieciach HYNIXACH .miał ktoś do czymienia z hynixami na kt 600 delta ?

Powyzej fsb 206=207 za nic nie moge podkręcić pamięci komp nie wstaje juz nawet jak dam hynixa 3,0v tez nic a to sa przeciez dobre pamięći do OC wcześniej miałęm inną serie CT hynixów to samo .

Moje wyniki w aidzie w sprzeciej ka w podpisie sa odczyt 2700, zapis 780 przy timmingach 3 3 3 8

i jeszcze jendo odczuwam bardzo słabą wydajność w 3damrkach zwłaszcza 2001 na defaultowych ustawieniach mam 10 800 pkt..

A przeciez sprzet nie jest zły .

prosze powiedzcie jak to wygląda u was ,sprawy z podkręcaniem na kt 600 oraz z jej wydajnością w porownaniu np do ABITA NF7

 

z góry thanx za pomoc

wesołych świąt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam pytanie

ostatnio moj kompik bardzo zle sie zachowuje,

a minowicie bezwzgledu na ustawienia np. wszystko na standard (defult)

plyta nie wchodzi do biosu, ukazuje sie EKRAN MSI i na tym koniec, clir coms pomaga ale tylko na krotka mete, po jakis 10-15 minutach pojawia sie cichutki sygnal z plyty i zwiecha, moze ktos mial podobny problem, prosze o info

 

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...