Skocz do zawartości
Sfx

Maturka z geografi

Rekomendowane odpowiedzi

no wlansie zbliza sie nieunikniony ermin zdawania matur macie moze jakies materialy na kompie z geografi obojetnie na co pisemna lub ustna wszystko mnie interesi

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie materialy????

Ustna to banal jakich malo!!!

uczysz sie z ksiazki a nie kompa geografii fizycznej. Wiatry, gleby, prady i inne pierdulki. Pozostale 2 tematy to juz tylko umiejetnosc poslugiwania sie atlasem i rocznikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh na pisemna jest o wiele wiecej niz na ustna mam ksiazki z ktorych sie ucze ale chce zebrac duzo matrialow zebny nie wpasc na czyms

 

voytar nie czepiaj sie szczegolow sam czasem popelniasz bledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ! Studiuję geografię już czwarty rok i jedną z rzeczy, której się nauczyłem to bardzo ostrożne podejście do notatek robionych przez kogoś, kto dany przedmiot miał u innego wykładowcy, że już nie wspomne o informacjach z NETu. Wiele kwestii ma wiele interpretacji, bardzo różny zakres i szczegółowość, a nie ma sensu żebyś na maturze tłumaczył nauczycielowi swoje poglądy (które znalazłeś w notatkach kogoś z innej szkoły bądź w innych publikacjach), których on pewnie nawet nie rozumie.

Kiedy ja zdawałem maturę nie można było wybrać jeszcze geografii na pisemnym więc nie wiem jaki materiał na niej obowiązuje. NA ustnej musiałem się nauczyć wszystkiego co było w ciągu czterech lat ogólniaka, a to z kolei znajdowało się w książkach i notatkach.

Moja rada jest taka, żebyś poszedł do nauczyciela geografii i pooprosił o zestaw książek, który obejmuje całość materiału. Internet to bardzo ciekawe źródło informacji, ale jeśli masz wszystko w książkach to lepiej przy nich zostań...

 

POzdrawiam i życze powodzenia na maturze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez zdaje w tym roku geografie i na fakultetach dostalem od baby 3 kartki z wymaganiami na ta mature. Jedna jest o Polsce, druga o gospodarce swiatowej a trzecia o czyms innym ;] Na kazdej jest gdzies po 30 pytan. W tej klasie mam nauke o Polsce wiec mam wszystkie pytania opracowane w ksiazce, z pozostalych kartek wymagania to naucze sie w ten sposob ze kupie sobie Vademecum z gegry i sie naucze ogolnie nie sa trudne pytania jak luknalem. Nie masz dostepu do takich wymagan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...