Skocz do zawartości
WaceX

Chłodzenie WC by FRiDDo Systems

Rekomendowane odpowiedzi

fireblade3 zaprzeczasz sam sobie

 

Wczesniej pisałeś że będziesz miał Eheim 1250

jak bedziesz zmiejszał przeplyw to bedzie rosło jej cisnienie (w funkcji oporów na bloku)

i ja posłiucham twojego testu kupie blok podłacze pompke

Aquael 650 i D_U_P_A bo okazuje się ze twój najlepszy blok wymaga do poprawnej pracy min 900 l/h przy cisnieniu np 0.45 m h2O

 

I facio bedzie na forum wyżywał sie na tym bloku jaki to on w testech rewelacja a on twiedzi że to bzdura

 

Powtarzam Testowanie bloków to trudna sztuka

a ich obiektywne zopininiowanie wzgledem drugiego produktu

To już bardzo trudne - wymagajace podawia wielu za i przeciw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a teraz Bogdanie przytoacz gdzie pisalem ze bede mial Eheima 1250??? - pisalem o eheimie compact... (ale to jeszcze nie na 100% ta pompa)

Teraz do wspomnianego c/w w funkcji przeplywu...

C/W z najprostrzego wzoru jest Temperatura (a w zasadzie ruznica temp np proca -temp otoczenia)dzielona przez moc jednostki

No dobra to wiemy wszyscy ale mozna to wyliczyc dla kazdego przeplywu nawet bardzo malego. Z tym ze wyniki beda mniej dokladne...

Co do tego

1. C/w w funkcji przepływu

2 C/w w funkcji oporów

To mimo iz znam funkcje to nie chwytam o co tu chodzi (a juz sie przespalem ;) )

 

Jak mniemam chodzi o ustawienie pompy w pierwszym przypadku na przeplyw w drugim na cisnienie - a jak chcecie to zrobic??

 

Pozatym jakos przeszedl mi zapal na robienie wielkiego testu. Ogolnie to plan jest taki zeby testowac tylko na potrzeby strony. (tak jak to mialo byc na poczatku). Nie chcemy testowac na komoputerze bo wyniki moga byc calkiem rozbierzne, pozatym klopotliwosc montarzu, Pozatym mamy tylko kompy ktore stoja na amd..

Dlatego powstal pomysl w ogule robienia "stanowiska testowego". Chcemy robic testy bardziej wiarygodne niz te np. z mod4.us (do samego serwisu nic nie mam) gdzietem chipsetu mobo wynosi mniej niz temp otoczenia :)

Dalej bedziecie mnie zniechecac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to zeby uzytkownicy zobaczyli czego potrzebuja. Bo pozniej okazuje sie ze wydajnosc mimo kupienia nowego bloku zmieniala sie minimalnie. Chcemy zrobic test dostosowany do naszych realii a nie taki w którym wyłonimy najlepszy blok przy przeplywie zedu >2000l/h

Alez wlasnie z twojego testu bedzie wynikalo tylko tyle, ze na jakiejs pompie, przy jakims ukladzie jeden blok bedzie sie zachowywal tak, a drugi inaczej. Teraz nawet jesli ktos kupi ta sama pompe, to i tak otrzyma rozne wyniki, a to dlatego, ze bedzie mial inny uklad. Nonsens. Dodatkowo, nie bedziesz w stanie odpowiedziec na bardzo istotne mimo wszystko pytanie, a mianowicie "ile da mi wieksza pompa" lub jego odmiane "czy mam inwestowac w mocniejsza pompe"... to dosc spory brak

 

 

 

C/W z najprostrzego wzoru jest Temperatura (a w zasadzie ruznica temp np proca -temp otoczenia)dzielona przez moc jednostki 

No dobra to wiemy wszyscy ale mozna to wyliczyc dla kazdego przeplywu nawet bardzo malego. Z tym ze wyniki beda mniej dokladne... 

Nie da sie tego zrobic. Tzn istnieje oprogramowanie, ktore jest w stanie *przewidywac* C/W okreslonych konstrukcji (bo o liczeniu tego recznie to w ogole nie ma co wspominac), ale wymaga to posiadania w/w oprogramowania, bieglej wiedzy w temacie, znajomosc dokladnej konstrukcji takiego bloku. Tyle ze znajac wszystko powyzsze, nie trzeba w ogole testu robic :D

Do czego zmierzam, to ze wyznaczysz C/W w jakims punkcie pracy nie ma zadnego znaczenia, gdyz temperatura nie tyle ze nie zmienia sie funkcyjnie, to jeszcze robi to zupelnie inaczej dla kazdego bloku. Wiec jedyne co ci pozostaje, to WYZNACZYC C/W.

 

Teraz, C/W jest jakas funkcja, ktora zalezy np. od przeplywu, rozumiec to nalezy w ten sposob, ze wartosc C/W zalezy od tego, dla jakiego przeplywu jest on wyznaczany. Wiec jak kazda funkcje mozna go przedstawic na wykresie, gdzie os rzednych (Ox) to przeplyw, a os odcietych (Oy) to wartosc C/W. To samo dla oporow bloku. Im wiekszy spadek cisnienia (wiekszy przeplyw generuje wiekszy spadek cisnienia), tym mniejsze C/W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co stwierdzam ze jeszcze nie doroslem do waszego poziomu intelektualnego :). Ale chyba bierzecie mnie za konkretnego debila!!

 

Ja chce zrobic test - taki standardowy tyle ze nie wykonywany na komputerze. Który 99,99% uzytkownikow zrozumie. Taki ktory bedzie adekwantny do moich aktualnych mozliwosci. Nie jakis mega wypasiony. Taki który bedzie wiarygodny na tyle na ile moze byc z tym co mam a nie taki <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> bedzie mozna potluc o kant [gluteus maximus]. W skrócie - puki co po prostu nie mam mozliwosci dokonywac testów o jakich mowa wyzej a moja strona upadnie bez jakichkolwiek. Wiec z braku laku chyba mimo waszej dezaprobaty bede wykonywal testy w warunkach które juz znacie. Napewno bedzie on bardziej wiarygodny niz test dokonywany na komputerze. Z czasem zdobede sprzet potrzebny do "profesjonalnych" i bedzie tak jakbyscie tego chcieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co stwierdzam ze jeszcze nie doroslem do waszego poziomu intelektualnego :). Ale chyba bierzecie mnie za konkretnego debila!!

Nic z tych rzeczy :P

 

Ja chce zrobic test - taki standardowy tyle ze nie wykonywany na komputerze. Który 99,99% uzytkownikow zrozumie. Taki ktory bedzie adekwantny do moich aktualnych mozliwosci. Nie jakis mega wypasiony. Taki który bedzie wiarygodny na tyle na ile moze byc z tym co mam a nie taki <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ktury</span> bedzie mozna potluc o kant [gluteus maximus]. W skrócie - puki co po prostu nie mam mozliwosci dokonywac testów o jakich mowa wyzej a moja strona upadnie bez jakichkolwiek. Wiec z braku laku chyba mimo waszej dezaprobaty bede wykonywal testy w warunkach które juz znacie. Napewno bedzie on bardziej wiarygodny niz test dokonywany na komputerze. Z czasem zdobede sprzet potrzebny do "profesjonalnych" i bedzie tak jakbyscie tego chcieli...

nigdy tak nie bedzie :D i nie chodzi o ciebie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...