Skocz do zawartości
hitman44

problem z położeniem partycji

Rekomendowane odpowiedzi

wcześniej w podobnych sytuacjach pomagał mi Partition Magic, ale teraz nie mogę go nawet uruchomić. Przy uruchomieniu pokazuje mi się okno z błedęm: "Init file: Error 117 Partition`s drive letter cannot be identifed". I właśnie przy uruchomieniu Partition Info ukazuje mi się informacja o błedach w położeniu partycji, m.in. " ucBeginHead expected to be 0 or 1, not 88.

Error #108: Partition didn't end on cylinder boundary.

ucEndHead expected to be 239, not 104."

Jak się nie da w żaden inny sposób, to może jakoś ręcznie ustawić to tak jak być powinno, jakimś programem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robię to zazwyczaj tak: Na niedużym dysku insstaluję w2k/w2k3/linux( Mandark, PizzaHut), po reboocie podpinam pacjenta i z poziomu tego systemowym (wszystkie te systemy mają wbidowane lepsze lub gorsze partycjonizery i naprawiacze dysków). Jedno Ale!: Z linuxami potrafi się zrobić tak, że jak naprawisz partycje, to będziesz je widział tylko z poziomu linuxów. Najlepszy obecnie automat ma w2k3, ale nie wszystko jeszcze potrafi. PM mozesz wyrzucić przez szeroko otwarte okno. Ładnie lata :D

 

Jeśłi masz blade pojęcie o "repair console" w w2k3, to możesz sobie tym pomóc. Mi siębardzo podoba jego działanie, ale w w98 namota Ci okrótnie i stracisz wszystkie partycje poza pierwszą (do odzyskania za następnym podejściem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...