Skocz do zawartości
Bociek

K7S5A i nowe szybkie DDRy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam plyte ECS K7S5AL i wciaz jade na starych pamieciach SDRAM DIMM 64MB PCI 100MHz oraz 256MB PCI 133MHz. Nie wiem jakim cudem trzyma sie to juz ponad 2 lata na ECS i konfliktow zadnych nie ma. Procek to Athlon XP 1600+ z mnoznikiem 10,5 przy FSB 133MHz. Tak tez jest ustawiona FSB na 133MHz, słabsza pamiec w pierwszym boxie i jakos dziala. Teraz planuje zmienic pamiec na DDR i boje sie, ze calosc sie totalnie spieprzy. Zamierzam kupic Twinmos DDR 512MB 400MHz lub nawet duala Twinmos 2x256MB DDR 400MHz. Oczywiscie na tej plycie z duala nie skorzystam wcale, ale z przyczyn finansowych kompa musze unowoczesniac etapami. Czy mozecie mi powiedziec, czy taki wynalazek bedzie poprawnie funkcjonowac? Pamiec z przymusu bedzie musiala chodzic na marnym 133MHz, czyli 266Mhz jako DDR, bo z tego co wiem na tej plycie nie ma zbyt wielkiego pola manewru. A moze da sie jakos podniesc FSB procka nie palac go przy tym? Juz teraz temp dochodzi do 60 stopni. Przyznam sie, ze brak mi wiedzy i pomyslow. Poczytalem tutaj troche o tej plycie i procku i chyba nie ma jak tego ruszyc. Czy w takim razie da sie cos zrobic z ta pamiecia? Wiem, ze 400MHz pracuja spokojnie na 300MHz, ale co w tym wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TwinMOS bedzie chodzil.Ale co do kombinowania z kreceniem to bym odradzal.Przyrost wydajnosci bedzie bardzo znikomy i nie warto sie wto cackac z ta plyta.

 

Kup pamiec,a za jakis czas jakas dobra plyte i wtedy bedziesz sie bawil w OC (bedzie trzeba odblokowac procka,albo najlepiej go sprzedac :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dobrych czasach przy otwartej obudowie rzadko kiedy temp dochodził do 55 stopni. Niestety trzymam w pokoju szczura. Szczury + kable, sami rozumiecie :D

Widzę, że dociagnięcie FSB do 150MHz zakrawa na cud i nie ma sznas się udać. Więc jednak RAM na 266MHz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o uszy mi sie obilo kiedys ze jakies 156 fsb to rekord na tej plytce wiec raczej 150 fsb to marzenie :P, jesli juz zaczniesz krecic to temp z pewnoscia wzrosnie i bedziesz zmuszony zainwestowac w skuteczniejsze chlodzenie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mjałem tom plyte, ale myśle że fsb 150Mhz powinieneś wycjagnąć.

A dalej mnożnikiem kręcić, ale chlodzenie radze zmjenić.

A fajnie z <span style="color:red;">[ciach!]</span>owej płyty coś wiecej wycisnać, niz z zajebistej tyle co wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...