Skocz do zawartości
mechl!n

Pamięci RIMM

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem- znalazłem dwa tematy nie-na-temat ofkoz :-)

 

Od zawsze siedzę w AMD. Intela nie znam. Ale do rzeczy...

Kumpel ma mobo na pamięci RIMM- ma 128MB i chciałby ją zwiększyć do 256MB. Co to są terminatory, czy można dokupić pierwszą lepszą pamięć i mieć pewność że będzie współpracować z już zainstalowaną?

 

PLEASE- HELP ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem- znalazłem dwa tematy nie-na-temat ofkoz :-)

 

Od zawsze siedzę w AMD. Intela nie znam. Ale do rzeczy...

Kumpel ma mobo na pamięci RIMM- ma 128MB i chciałby ją zwiększyć do 256MB. Co to są terminatory, czy można dokupić pierwszą lepszą pamięć i mieć pewność że będzie współpracować z już zainstalowaną?

 

PLEASE- HELP ! ! !

Zależy jaki ma chipset. Jeśli starszy typu i820 lub i840, to nowsze pamięci (PC1066, PC1200) nie bedą pasować. Jeśli ma i850 to może spokojnie kupić PC800 lub PC1066 (oficjalnie nie wspierane) i powinno wszystko działać.

 

Terminatory to potoczne określenie na moduły ciągłości, stosowane zamiast drugiej kości pamięci w przypadku posiadania tylko jednej (RDRAM musi być montowany parami), tzn. jeśli masz tylko 1 kość RDRAM-u, musisz w drugim slocie zastosować terminatora.

 

Przy kupowaniu uważaj, bo w niektórych sklepach ceny są wzięte z kosmosu. Lepiej poszukać okazji, np. ostatnio na Allegro widziałem 256MB PC1066 za 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już coś więcej:

 

plyta INTELD850GB, PAMIECI 2X64MB RIMM, DODATKOWO 2X TERMINATOR

 

I tu pojawia się pytanie: czy mogę kupić 1 x 128 RIMM + terminator czy musi to być na 2 x 64, lub 2 x 128MB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem już coś więcej:

 

plyta INTELD850GB, PAMIECI 2X64MB RIMM, DODATKOWO 2X TERMINATOR

 

I tu pojawia się pytanie: czy mogę kupić 1 x 128 RIMM + terminator czy musi to być na 2 x 64, lub 2 x 128MB?

Dokładne informacje znajdziesz tu:

 

http://support.intel.com/support/motherboa...b/CS-009040.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę dokupić rimmów. Problem w tym że mogę kupić pojedyncze kości (po 256MB). Ich oznaczenia wyglądają tak samo - MR16R1628DFO, jednakże druga kość ma zamiast końcówki "DFO" - AFO (MR16R1628AFO). Może ktoś wie czym różnią się te kości? I co ważniejsze, czy będa w parze chodziły?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam siedze na rimmach wiec troche wiem :-)

pamieci musza chodzi prami jesli posida sie 2*64 (16bit) 2*term to aby do kupic pamiec nalezy do kupić dwie kosci np: 2*128 i włazyc w miejsce terminatorów natomist auktualnie sprzedawane kosci na allegro sa to pamieci 1066 z jednym wycięciem 32bit. co oznacza ze mozna je zakładac pojedyńcz + 1term na allegro można tez spotkać zwykłe 800 czy 1066 które chodza jedynie parami co oznacz ze jesli kupisz taka pamiec musisz szuakc drugiej o takiej samej pojemnosci (firma bez róznicy) nie da sie obsadzic drugiego slotu terminatorem poniewaz to nie bedzie działało niestety pozdr.

 

p.s 800mhz chodza na szynie 100 co nie oznacz ze jak ustwawisz 133 to z 800 nie zrobią sie 1066 :-)

 

1066 mhz chodza na szynie 133 + procek na szynie 533 to mozna krecic :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...