Skocz do zawartości
BoGuS

Mały Problem z 2 dyskami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Więc sprawa wygląda tak: miałem w kompie 2 działające dyski jeden to Seagate Barracuda 80gb, a drugi to IBM 40GB. Pewnego pięknego dnia mój brat niestety włożył do IBM odwrotnie wtyczke od zasilacza (ponieważ jest ukruszony kawałek plastiku naokoło gniazdka to wtyczka wchodzi każda strona). Włączył komputer, a że dyski były na 1 kablu zasilającym to padły obydwa :) No i Seagate nie włącza się wogóle, jst martwy, słyszałem, że są w nich bezpieczniki, a IBM się włącza, ale bios go nie wykrywa i grzeją się te czarne kostki (chipy czy coś:)) na nim do wysooookich temperatur. Jak myślicie da się coś z tym zrobić? Gdzie to naprawić, bo w Płocku nie ma zbytnio żadnego serwisu, może jest jakiś internetowy? pomóżcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć.Radzę szykować się na najgorszy scenariusz - czyli oba dyski na złom.Nie sądzę, aby producenci dysków w coś takiego jak zabezpieczenia się bawili - po to jest odpowiednia konstrukcja wtyczki.

Swoją drogą - gratulacje dla brata.Bardzo trudno spojrzeć, na inne wtyczki w kompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w Płocku nie ma zbytnio żadnego serwisu, może jest jakiś internetowy? pomóżcie :)

Ale macie fajny sklep zoologiczny "Zwierzyniec" ;]]]

A co do dysku - naprawisz sam, o ile kupisz elektronikę od identycznego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobny problem... tyle ze nie wlozylem odwrotnie wtyczki co przy zakupionej rozdzielce byly kable pomieszane i efekt byl podobny. No i jak Barracuda dostala 12V na zlacze 5V to wyskoczyly ladne dziurki w 2 scalaczkach. Operacja z podmiana elektroniki byla jak najbardziej skuteczna. Teraz dysk dziala bezproblemowo. Czyli musisz poszukac elektroniki od takiego samego modelu dysku i ja podmienic... powinno pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko skad ja mam ta elektronike ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>??

 

Ale macie fajny sklep zoologiczny "Zwierzyniec" ;]]]

A co do dysku - naprawisz sam, o ile kupisz elektronikę od identycznego modelu.

No tak bardzo fajny :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko skad ja mam ta elektronike ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>??

Mozesz tez poszukac na gieldzie. Czasem bywaja dyski uszkodzone mechanicznie ale ze sprawna elektronika. Ale chyba na Allegro jest najwieksza szansa na znalezienie tego czego szukasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...