Skocz do zawartości
Arkady

Zamawiam blok wodny :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Znalazłem po długich poszukiwaniach firmę co mi wytnie z miedzi blok 50x50x20mm. Na 90% jestem zdecydowany na konstrukcję polegającą na wycięciu w widoku z góry labiryntu (meandrów) o szer.3.5mm i grubości blaszek 1.5mm, wloty rurkami z boków, z góry przykręcona płytka z plexi. Inną konstrukcję jaką widziałem jest ta którą stosują na siliconvalley - z podłużnymi okrągłymi otworami. Pytanie : która konstrukcja wydajniej odbiera ciepło. Aha - nie zamierzam stosować peltiera (na początku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam nad kontrukcja bloku na CPU i z ta plexi IMHO bedzie lepszy bo lzejszy - jak na razie to chyba taki jak TU bede kabinowal (od razu podali wymiary fajnie) - to rozwiazanie powinno byc najlepsze - bo najchlodniejsza woda leci prosto "na jadro" ;)

 

Dołączona grafika

 

BTW w przyszlosci chyba pomysle nad blokiem na GPU tez maja fajny projekt - ten na sam chip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł. tylko póki co nie jestem w stanie przeskoczyć technologocznie tego by wkleić cośkolwiek w plexi, poza tym się boję wklejania, wole lutowanie.

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w osadzaniu czegoś w plexi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysł. tylko póki co nie jestem w stanie przeskoczyć technologocznie tego by wkleić cośkolwiek w plexi, poza tym się boję wklejania, wole lutowanie. 

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w osadzaniu czegoś w plexi?

Plexa jest przykręcona

Do uszczelnienia wystarczy silikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...