Skocz do zawartości
McFokus

Mini-Sieć :D Co i jak ?? :D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Z góry Sorry za to ze zakładam nowy temat ale tak jak każdy kiedyś dopiero zaczynam zabawę z siecią :) a na forum nie mogę znależć w miare prostych odp. jak dla mnie :D

Interesuje mnie jak połączyc w miarę prosto i tanio 2 kompy oddalone od siebie o ok 40-70m (moze trochę więcej), głównie w celu grania przez sieć (niechodzi mi o dzielenie łącza) przesyłania małych pliczków itp.

Co do tego mi bedzie potrzebne i ile może wynieść koszt takiej mini-sieci :D

 

Z góry dzieki za odp.

 

Sorka za literówki.

 

P.S. Jesli ktos zna w miarę ciekawą stronke o sieciach to prosze o adresik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 sieciówki , kabel , wtyki RJ-45 zaciskarka ( lub śrubokręt) i to wszystko . Koszt około 100 zł

Topiców o tematyce konfiguracji , cen , sprzętu etc było już pełno i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za 30m kabla FTP(ekranowany) płaciłem ~47zł. Zwykły nie wiem ile kosztuje.

2 Sieciówki (około 25zł za sztuke)

Końcówki 50gr za sztuke

Zaciskarka, ja kupiłem za 20zł i uważam że jest super. Spoko zaciska, zdejmuje izolacje i ucina kabel.

Tak jak pisał Walker3d to bedzie koło 100 jak nie więcej, zależy po ile/jaki kabel. Jeżeli kabel idzie na dworze i na dużą odległość to polecam FTP na wszelki wypadek, droższy ale pewniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...