Skocz do zawartości
maxvonsopop

czy procesor moze uszkodzic plyte glówna

Rekomendowane odpowiedzi

teoretycznie masz racje. ale jak jest w praktyce?. skad wiesz w jakim stanie sa sciezki w procu i czy nie sa np. potopione ( 20 siezek ze soba )

bo nie wiem czy proc sie przegrzal i sie ugotowal, czy dostal za duzo volt z zasilki (np 230V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam takiego T-birda ktory w 15s podgrzal mi tranzystory tak jakbym puscil procka na 3000MHz

dluzej go nie trzymalem,ale moglby spalic plyte

wiec jezeli chcesz sprawdzic ten procesor to zrob to szybko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wlozysz odwrotna strona... niebedzie wchodzil wiec pomozesz noga az ta wyjdzie przez druga strone obudowy... to tak :)

taaa, okazales sie bardzo pomocny
jasne ze sie okazalem pomocny....

na wstepie uszkodzony procesr moze uszkodzic gniazdo, nim go zacznie wykrywac plyta

jak wlozysz odwrotna strona... niebedzie wchodzil wiec pomozesz noga az ta wyjdzie przez druga strone obudowy... to tak

Udzielilem odpowiedzi, nic sie nie stanie przy zakladaniu na plyte... chyba ze bedzie powyginany i uzyjesz sily :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja kiedyś kupiłem na giełdzie P4 1.4GHz na s478, babka mówiła, że nie są sprawdzane, miała ich dużo, nawet nie pytałem skąd je ma. Włożyłem go w gniazdo na płycie, odpalam kompa, jeden pisk i zero reakcji. Wyłączyłem kompa, ściągam radiator i chce wyjąć proca, a tu coś nie tak, zlutował sie z płytą! Jak już go wkońcu wyjołem to płyta już nie działała ze starym procem. Tak pozbyłem sie troche kasy na nowy sprzęt :). Rób, co chcesz, jak masz na to kase to zaryzykuj, a jak nie to może kup na allegro jakąś marną płyte i na niej przetestuj. Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...