Skocz do zawartości
EdwinPL

Radeon 9800 SE AIW - problem z tunerem

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem sobie radka 9800 All In Wonder .. meczylem sie z 3 godziny zeby ustawic sobie tuner tv w nim .......... i albo jestem jakis glupi albo nie wiem ,,,,,,, istrukcje sa jakeis kompletnie bezsensowne pisze w nich o jakis eazylookach jakis bajerach glupotach a nie pisze jak krok po kroku to ustrojstwo uruchomic ...... wziolem sie za szukanie w necie ... znalazlem istrukcje a w niej zeby w opcjach Tunera wlaczyc automatyczne wyszukiwanie kanalow ale LOL ja nie mam takiej opcji ani nie mam innych opcji zwiazanych z kanalami jak nazwanie kanlow itp POPROSTU WIELKI LOL NIE MAM NA PASKU TUNERA Z 10 PRZYCISKOW JAKIE POWINNY BYC :///////////////

 

 

Jedyne co udalo mi sie zrobic to ze widze pulpit jakby w tym tunerze i moge zgrywac to co robie ruszam myszka przerzucam okna ipt :/

 

 

Moglby mi ktos powiedziec co i jak podlaczyc i poustawaic bo mnie juz za przeproszeniem H$@#$@# strzela ,,,,,,,,,,,,,,,,,albo te instrukcje sa po<span style="color:red;">[ciach!]</span>e albo to ja

 

 

Jeśliktos mialby jakies konkretniejsze pytania to odpowiem :)

 

Jak sie komus nie chce tutaj to GG = 4075492 prosilbym o kontakt ludzi ktorzy maja ta karte z dzialajacym tunerkiem o kontakt lub o podanie jakis instrukcji :)

 

 

BTW : Czy jesli po probie zmodowania na radka 9800 pro OMEGAMi pojawiaja sie artefakty to juz koniec czy moge probowac innymi sposobami :) ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tej karty i nie odpowiem Ci na główne pytanie, ale odpowiem na to:

BTW : Czy jesli po probie zmodowania na radka 9800 pro OMEGAMi pojawiaja sie artefakty to juz koniec czy moge probowac innymi sposobami :) ? ?

To już koniec, model niemodowalny 8)

 

Wstrzymaj się do jutra, napewno ktoś odpowie, bo dziś to już wszyscy poszli chl... tzn spać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz DirectXa 9.0b? Jeśli tak, to musisz ściągnąć sobie łatkę z Microsoftu do DX9. M$ spieprzył coś w 9-tce "b" i tunery na kartach ATI nagle przestały działać.

 

Tu masz adres do opisu problemu: http://mirror.ati.com/support/infobase/4254.html

 

Miałem to samo co ty - w opcjach tylko Composite i S-Video - zero Tunera TV. Po instalacji łatki z M$ wszystko śmiaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm szukalem juz okolo 2 tygodnie ,,, wogole stracilem nadziej az tu pewnego pieknego dnia zjawia sie nieznajomy i rozwiazuje moj problem !!

Czlowieku nawet nie wiesz jak mi pomogles !

Powiem tak jesli jestes z okolic Łodzi to masz u mnie piwko i mowie zupelnie powazne ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i wiecie co jest najlepsze ! :) ? ze w koncu ktos zrozumial o co chodzi w moim problemie bo gdzie nie poszedlem to byly odpowiedzi typu " zainstaluj sobie Ati Multimedia Centre" rece opadaja a teraz jest full wypas ;)

 

KeyBall -------> masz moze gg bo mam z 3 pytanka do Ciebie :) wiesz moze dlaczego nie moge nacisnac nagrywania przycisku niby wszystko ustawilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm i wiecie co jest najlepsze ! :) ? ze w koncu ktos zrozumial o co chodzi w moim problemie bo gdzie nie poszedlem to byly odpowiedzi typu " zainstaluj sobie Ati Multimedia Centre" rece opadaja a teraz jest full wypas ;) 

Nawet nie będę zgadywał na jakim forum wcześniej pytałeś :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KeyBall -------> masz moze gg bo mam z 3 pytanka do Ciebie :) wiesz moze dlaczego nie moge nacisnac nagrywania przycisku niby wszystko ustawilem :)

GG by sie znalazlo, ale nie mam za bardzo dostepu do neta. Napisz mi maila na keyball@poczta.onet.pl , a postaram sie odpowiedziec na twoje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ATI nie mogło info o tej poprawce zamiescic na stronie ze sterownikami do AIW ... tez sie naszukałem i nic nie znalazłem, aż tu nagle znalazłem na tweak.pl odpowiedz i DZIAŁA!! :) Dzięki!

 

Bardzo się uradowałem gdy zobaczyłem latające czarne i białe kropki.. znak że tuner działa, problem w tym, że na tych ktopkach moje oglądanie TV się skończyło. Moja karta ATI RADEON 9800 PRO All-in-Wonder build by ATI, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i działa w systemie NTSC, o ile dla wejsc composite i s-video, da sie ustawic system softwarowo tak dla wejscia analogowego tunera - NIE!

 

Czy da się coś jeszcze z tą kartą zrobić?? Można jakoś z niej zrobić wersje Europejską??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ATI nie mogło info o tej poprawce zamiescic na stronie ze sterownikami do AIW ... tez sie naszukałem i nic nie znalazłem, aż tu nagle znalazłem na tweak.pl odpowiedz i DZIAŁA!! :) Dzięki!

 

Bardzo się uradowałem gdy zobaczyłem latające czarne i białe kropki.. znak że tuner działa, problem w tym, że na tych ktopkach moje oglądanie TV się skończyło. Moja karta ATI RADEON 9800 PRO All-in-Wonder build by ATI, pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i działa w systemie NTSC, o ile dla wejsc composite i s-video, da sie ustawic system softwarowo tak dla wejscia analogowego tunera - NIE!

 

Czy da się coś jeszcze z tą kartą zrobić?? Można jakoś z niej zrobić wersje Europejską??

Edytować biosa i tam się pobawić - programem radedit, co do wgrania biosa itd. polecam przyklejony temat o 9700 i pierwszy post kucyka (pozdr. :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa w systemie NTSC, o ile dla wejsc composite i s-video, da sie ustawic system softwarowo tak dla wejscia analogowego tunera - NIE!

 

Czy da się coś jeszcze z tą kartą zrobić?? Można jakoś z niej zrobić wersje Europejską??

Hmm - u mnie na karcie jest zworka PAL/NTSC - mozliwe, ze u ciebie tez. Jak nie, to musisz sie pobawic BIOSem jak pisal frstjob.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem już bios od europejskiej i można wybrać polskę w ustawieniach, ale nadal nie łapie żadnych kalałów.

 

KeyBall Jaką masz dokładnie kartę??

Mam Herculesa AIW9800SE. Pobaw się Autoscanem albo Wizardem (zakładka TV Setup w ustawieniach programu TV - Initialisation Wizard ). Nie wiem, gdzie wybierałeś Polskę ( w jakich ustawieniach?), bo w Wizard'zie działa bez problemu. Musisz może zamiast Fast Search dać Exhaustive Search (sorry, że po angielsku, ale mi się nie chce polskiej wersji ciągnąć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...