Skocz do zawartości
RIKER

Gigabyte GA-7N400 nForce2

Rekomendowane odpowiedzi

miało być muzyczną :lol:

1219151[/snapback]

A może w rogu przeczytaj jaką masz rev płyty. A nie zgadywanki po chłodzeniu chipsetu :). Ja na jednym z biosów nie mogłem nic zdziałać już w samymym biosie. A jak masz ustawione w biosie. bootowanie jako SCSI a potem ustawione ze scsi to sata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma tak naprawdę sprawa z temperaturami??

Słyszałem że gigabyte troche zawyża, sprawdzał to ktoś z was tak na poważnie, czy tak jak już słyszałem od kogoś "o trocho jest zadużo więc chyba zawyża"

 

ja mam TT Silent Boost w zestawie jak poniżej, temperatury mam w sumie dość wysokie jakieś 50' idle i 56' w stresie. napięcie proca 1,72

 

wiem, że ten mój wentyl to jest kupa i jak na niego takie temperaturki to chyba są jednak w miare nieprzekłamane, zresztą nic innego nieposiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma tak naprawdę sprawa z temperaturami??

Słyszałem że gigabyte troche zawyża, sprawdzał to ktoś z was tak na poważnie, czy  tak  jak już słyszałem od kogoś "o trocho jest zadużo więc chyba zawyża"

 

ja mam TT Silent Boost w zestawie jak poniżej, temperatury mam w sumie dość wysokie jakieś 50' idle i 56' w stresie. napięcie proca 1,72

 

wiem, że ten mój wentyl to jest kupa i jak na niego takie temperaturki to chyba są jednak w miare nieprzekłamane, zresztą nic innego nieposiadam

1222054[/snapback]

wentyl z podpisu.

idle 45'

stress [prime95-godzina] 52'

temperatury z EasyTune.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl z podpisu.

idle 45'

stress [prime95-godzina] 52'

temperatury z EasyTune.

hmm u ciebie to wygląda troche lepiej, musze chyba zainwestować w jakąś lepszą paste

jakieś arctic silver czy coś takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm u ciebie to wygląda troche lepiej, musze chyba zainwestować w jakąś lepszą paste

jakieś arctic silver czy coś takiego

1222220[/snapback]

jaką masz wersje bios'u ? słyszałem że na tej płycie niektóre biosy zawyżaja wyżej a inne niżej ;) moja wersja to F11 (08.02.2004)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentyl z podpisu.

idle 45'

stress [prime95-godzina] 52'

temperatury z EasyTune.

1222104[/snapback]

 

Trochę mnie dziwi że w spoczynku masz sporo więcej ode mnie ja mam 38-39 ale w stresie mam 55-56 czyli więcej. A cooler mamy bardzo podobny. Paste mam arctic ceramique.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL ja się dziwiłem, co tak piszczy w moim kompie i właśnie się dowiedziałem, że to mobo przez jakiejś cewki, nie wiem co to jes może mi ktoś to wyjaśni. To że wasze bartki się różnie kręcą to nie jest wina MOBO tylko proca. Mój kręci się bardzo dobrze na 1.65V poszedł narazie na FSB 215, bedzie znacznie wiecej jak bedzie nowa zasiła. Wszystko jest stabilne jak skała :) Ja tam mam standardowy bios, nie wgrywałem nowszego. Temp. mam na WR4 i badziewnej paście od 48 do55. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem nawiazac ponownie temat temperatur na GA-7N400-L. Zmienilem ostatnio cooler GlacialTecha Igloo 2461L na http://www.tweak.pl/images/limbo_01.jpg i temperature na bartonie 2500+ mam w idle 50st. a w stresie z 60 ( nie mowiac o 2500+@3200+). Na poprzednim coolerku mialem ok. 5st. wiecej. Wiec jak jest z tymi temp. bo az strach krecic :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chcialem nawiazac ponownie temat temperatur na GA-7N400-L. Zmienilem ostatnio cooler GlacialTecha Igloo 2461L na 1236941[/snapback]

wg. mnie troche dużo, kuzyn który ma Bartonka 2500+/3200+ na płycie Abita An7 to temp. w stresie nie przekracza 40*C na zwykłym coolerku podczas grania w FarCry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam duży problem. Posiadam Płytę Gigabyta GA-7N400 pro2 rew.1 z wentylatorem na mostku półncnym i dysk WD 120 Gb na łączu SATA.

 

Problem polega na tym iż nie mogę zainstalować sterowników do SATA gdyż przy starcie Windows się zawiesza na planszy ze swoim logiem. Jedyna opcja to przywrócić ustawienia sprzed instalacji sterowników do SATA'y.

 

Myślałm że to może kwestja biosu ale wgrałem najnowszy dostępny i nadal nic, a nie poto kupowałem dysk na SATA aby teraz nie mieć z tego żadnego pożytku icon_cry.gif .

 

Jeśli ktoś miał podobny problem i znalazł jego rozwiązanie to proszę o podpowiedź, lub wszelką pomoc bo ten problem mie przerósł mur.gif .

1218536[/snapback]

A masz winde z sp1

Jeżeli nie to wiedz zę to jest tego wina na 90%

Dopiero winda xp sp1 poprawnie współpracuje z sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. mam pytanie z innej beczki

 

Ostatni zakupiłem lepsze pamięci 512 TwinMOS PC3200 dual kit.

 

oto mój problem:

 

jak ustawiam swoją stabilną FSB = 192 pamięci śmigają,

jak niestabilnie FSB = 200, pamięci śmigają,

gdy chcę ustawić asynchro proc 166, a pamięci 200 to się komp nie uruchamia i muszę czyścić ustawienia biosu.

 

teraz pytanie jest następujące Czy mam uwaloną płytę?? (mam ją jeszcze na gwarancji)

 

pamięci są napewno sprawne, przy 192 chodzą na @CL 2

zasiłka daje radę

procek na standardowych ustawieniach

 

A jak nie uwalona płyta to co?????? :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci to pomoze, ale ja miałem problemy (nie zawsze ale czasami), np gdy fsb zmieniłem odrazu z 166 na 200, wtedy kończyło się to... resetem biosu

jednak gdy zwiększałem fsb po jakies 10-15MHz, wszystko było ok

 

o ile pamietam kiedys mi sie zdarzyło że zmniejszyłem fsb o spora wartosc i efekt był taki jak u ciebie

 

więc może spróbuj zmniejszac magistralę, albo częstrotliwosc pamieci np po 10MHz, może to pomoże :wink:

Edytowane przez karol_w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam wlasnie plyte ga-7n400-L i bartona mobile 2500+ z ktorego wyciskam 2650mhz max (oryginal 1862mhz)

 

ale denerwuje mnie spawa wyswiatlanie "unknown type processor 2500mhz" chcialbym sobie zamiast tego wstawic np barton mobile 3800+.

bios wykrywa mi tylko do 3200+ pozniej juz jest unknown.

 

pomorzcie - czym moglbym zedytowac sobie bios i przypisac pod czestotliwosci swoje nazwy?

 

zwyklym edytorem hex nie chcialbym sie bawic by cos nie namieszac.

 

dajcie jakis link pliz

 

z gory dzieki i wyszstkiego dobrego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam wlasnie plyte ga-7n400-L i bartona mobile 2500+ z ktorego wyciskam 2650mhz max (oryginal 1862mhz)

 

ale denerwuje mnie spawa wyswiatlanie "unknown type processor 2500mhz" chcialbym sobie zamiast tego wstawic np barton mobile 3800+.

bios wykrywa mi tylko do 3200+ pozniej juz jest unknown.

 

pomorzcie - czym moglbym zedytowac sobie bios i przypisac pod czestotliwosci swoje nazwy?

 

zwyklym edytorem hex nie chcialbym sie bawic by cos nie namieszac.

 

dajcie jakis link pliz

 

z gory dzieki i wyszstkiego dobrego

 

 

i druga sprawa - dajcie pliz jakies foto gdzie przylozyc miernik by sprawidzc real napiecie na poca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ta plytke od 3 miecha i wszystko smiga elegancko. Jej wada jest zle pokazywanie temperatury (zawyza o 20-30 stopni). Ja mam temperature procka do 55 stopni, a u kumpla na tej samej plycie przy znacznie slabszym sprzecie temperatura procka wynosi 67 stopni, to jest kwestia czujnika. Jesli chodzi o podkrecanie to u mnie athlon 1700+xp chodzi bezproblemowo na 11x200 i smiga bezproblemowo i stabilnie (narazie zmniejszony 11x166 dopoki nie kupie chlodzenia na procka). Poza tym plyta bardzo stabilna i wydajna i ma duzo dodtatkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. mam pytanie z innej beczki

 

Ostatni zakupiłem lepsze pamięci 512 TwinMOS PC3200 dual kit.

 

oto mój problem:

 

jak ustawiam swoją stabilną FSB = 192 pamięci śmigają,

jak niestabilnie FSB = 200, pamięci śmigają,

gdy chcę ustawić asynchro proc  166, a pamięci 200 to się komp nie uruchamia i muszę czyścić ustawienia biosu.

 

teraz pytanie jest następujące Czy mam uwaloną płytę?? (mam ją jeszcze na gwarancji)

 

pamięci są napewno sprawne, przy 192 chodzą na @CL 2

zasiłka daje radę

procek na standardowych ustawieniach

 

A jak nie uwalona płyta to co?????? :mur:  :mur:  :mur:

1304408[/snapback]

 

Assarhadon z tego co slyszalem to te pamieci nie bardzo chca dzialac na tej plycie, jesli oczywiscie mowimy o Gigabyte GA-7N400 nForce2, ja mam geile 2x256ddr 400mhz CL2 i smigaja na wszystkich ustawieniach bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Assarhadon z tego co slyszalem to te pamieci nie bardzo chca dzialac na tej plycie, jesli oczywiscie mowimy o Gigabyte GA-7N400 nForce2, ja mam geile 2x256ddr 400mhz CL2 i smigaja na wszystkich ustawieniach bez problemu.

1462430[/snapback]

Witam

Mam Twinmosy i chodzą bez problemu

Fakt że w dualu nie chcą się kręcić ponad 208 Mhz (szyna), ale ogólnie jest nieźle .

 

Standard: GA-7N400 Pro2 (Rev 2.0) 2x 512 Twimos (2,5-3-3-8@200) , Athlon 2400+ Mobile(133x13,5), 1,45V, GF 4 Ti 4200 (215x513)

 

OC :

1.praca norma

proc:11x 200 = 2200 Mhz Vcore = 1,59V (takie niestety najmniejsze podaje płyta -nie wykrywa mobila i podaje 1.59V) ;

pamięci Dual (2-3-3-6)

 

temp IDLE = 46*C (ale niezależnie od tego czy to jest wynik zawyżony czy też inni zaniżaja radiator jest chłodniejszy od ciala , a np u brata (2600+ na Asusie temp niby 40*C - ale radiator organoleptycznie sprawdzajac duzo cieplejszy )

temp STRES = 53 *C (radiator nadal nie jest gorący jedynie ciepły)

-

2. Max oc przy mnożniku x 11 (nie próbowałem jeszcze max kręcić z innymi mnożnikami - nie chce mi sie przełączać tych mikroprzełaczników na płycie:))

proc: 11x215 = 2366 Mhz ; VCore = 1.72V ( to jest niby to + 10%)

pamięci Single (2-3-3-6)

Fakt że w dualu nie chcą się kręcić ponad 208 Mhz (szyna)

 

Podsumowanie: Płyta stabilna i wydajna, ale niestety nie do MAX oc (ta regulacja napiecia, i te mikroprzełaczniki do mnożnika, mnożnik nie jest 5-ciobitowy więc nie wszystkie wartości bedą dzialać)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie...tez posiadam te plyte...i mam z nia niezla zabawe :( proca mam jak w podpisie i nie ma szans zeby ruszyl na FSB 200 :| nawet jak dam mu napiecie +10%(porazka),a na Abicie NF7-S ten sam proc wstawal na FSB 200 przy napieciu 1.72... sam nie iwem co mam o tym myslec :( cewki takze sa dobijajace ( pamietam kiedys kupilem ta plytke...dzialala calkiem cicho) a gdy 1-szy raz zaczalem ja krecic...wtedy zaczal skrzypiec i tak juz mu zostalo..cos to jakies chore jest... ogolnie nie jestem zadowolony z tej plytki i chce ja sprzedac za ok 170 zl... mam juz namiar na Abita :P niestety...zawiodlem sie na GA... stabilna teaz ona nie jest :( przynajmniej u mnie ... max jakie osiagnalem fsb przy +10% to ...193 ...i to tez raz stabilnie..a raz nie :| nie czaje tej plyty....

 

ps. slyszeliscie moze o jakis modyfikowanych biosach do tej MoBo?

moze ktos z Was chce kupic ta plytke ?:P

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja maksa miała 225Mhz. Ale tak na prawdę stabilnie to do 215Mhz chodzi. Do 210Mhz bez zmiany napięcia. Potem już trzeba podnieść ale moim zdaniem to nie wina proca. Jeśli chodzi o syczenie to cewki się udzielaja na tej płycie. Ale mocny zasilacz wiele potrafi poprawić. Jeśli chodzi o stabilność to u mnie skała. Przy standardowych taktach czyli 11x200Mhz nic nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja umiera...nie wiem czemu... :mur: a smieszne jest to,ze jak mialem Megabajta 300 W to tak nie skrzypiala ta plyta...a teraz mam "szefa" 360W df..i skrzeczy jak nie wiem coo....najgorzej w 3DMarku 2k3.. probowalem robic drut-moda na napiecie 1.8 bodajze i nic z tego nie wyszlo..komp sie normalnie wlaczal, ale innych ustawien napiecia nie bylo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem

Zmnieniłem niedawno Asusa A7v880 na Gigabyta N400 Pro2 rew2

Mój procek 1700+ M chodził na asusie na 200x10 przy napięciu 1.75V ( maksymalnie stablinie wycisnąłem z niego 216x10 ) a na pro2 nie moge dobić nawet do 190 FSB. Stabilny max to 185x10. Oczywiście podniosłem napięcie o żenujące 10% i w tym momencie mam 1.76V.

 

Nie wiem czemu nie moge wycisnąć nic więcej z FSB.

Jeśli ktoś wie co moge zrobić bede wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...