Skocz do zawartości

Assarhadon

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    125
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    0

Profile Information

  • Skąd
    Wrocław

Assarhadon's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. AD 1. Próbowałem podłączyć grafikę w inne sloty i ciągle to samo,złącza dodatkowego zasilania GPU oraz złącza FDD podłączone; zrobię to raz jeszcze może coś przeoczyłem dwa dnie temu AD 2. RAM wsadzony poprawnie sprawdzany w konfiguracji 1/2/3 pamięci, nic nie pomogło; AD 3. Podpiąłem wczoraj pożyczony Thermaltake 1 KW, i inny I7 920 - ciągle to samo AD 4. Płytę podłączałem tylko z RAM'em/VGA (W tym inną - 9800 GTX) i CPU, parokrotnie i bez większych rezultatów. Z tego co mi się wydaje cały problem polega na nierozpoznawaniu procesora. CPU-Z nie jest w stanie wskazać rewizji CPU, dlatego też pewnie BCLK nie może być "ruszony". Aha zmieniłem też kość biosu, więc uszkodzenie samej kości też odpada. Nie jest to raczej również uszkodzony mostek południowy, gdyż w takim wypadku nie pamiętał by wszystkich ustawień, a nie tylko tego jednego parametru. Czy ta płyta ma jakieś zworki dzięki którym można ustawić rozpoznawnie procesora? Nie wszystkie są opisane w instrukcji np. te z numerem 9 i 18 zaraz nad socketem nie maja opisów, próbowałem je przestawic na chybił trafił bo są tylko 4 możliwości ale nic to nie pomogło. Kolejne zagadnienie: czy bios z 05.11.2009 ma opceje pokazania ukrytych ustawień, gdyż F9 z instrukcji również nie działa, czy też tak jak to było z UT pod 939 od któregoś biosu po prostu wszytkie opcje były dostępne bez zabawy w ukrywanie? W zasadzie po wczorajszym godzinnym odłączeniu od baterii i prądu pojawił mi się komunikat, który jeśli dobrze pamiętam w przekładzie brzmi następująco: Suma kontrona BIOS'u ma błąd - norma po czymś takim -wejście do biosu i save ustawień załatwia sprawę Ostrzerzemnie! Overclocking się nie powiódł lub CPU uległo zmianie - ten komunikat mam od zawsze Pamiętaj aby przed zapisaniem ustawień bios, ustawić CPU - nie wiem o co chodzi, przeszukałem cały bios i nic podobnego nie znalazłem. Po wejściu i zapisaniu pozostał tylko stary komunikat :(.
  2. Witam, Wpadala mi w rece DFI UT X58-t3eh8 i mam z nia nie lada problem. Za kazdym razem po restarcie plyta staje na 7F (Warning! Overcloced fail or CPU is changed); update biosu do najnowszego (ostatni oficjalny, a nastepnie odtatnia beta)/clear cmos/rozladowanie bez baterii nic tu nie pomaga. Nie zwracal bym na to uwagi, lecz BCLK w tych warunkach nie moge podniesc nawet o 1 MHz :(, (nie wiem czy wynika z tego problemu ale raczej sklanial bym sie do tej przyczyny). Dodatkowo w kompie: I7 920, 3x 1Gb Kingston HyperX 1600, Radeon 5850, Tagan 480. Uprzednio na MSI Eclips cala ta konfiguracja smigala bez zarzutu w okolicach 4 GHz, a po przesiadce na DFI takie niemile rozczarowanie. Jesli ktos ma jakis pomysl to prosze o rade (googlalem juz o bledzie 7F/ sprawdzilem rowniez manual i niewiele z tego wyniklo). PS. Przepraszam za brak polskich znakow, ale nie dostosowalem jeszcze windy po ostatnim reinstallu.
  3. Jak dobrze pójdzie to niedługo będę miał płytkę na X38, wtedy dam znać czy to rzeczywiście proc się skończył czy też jednak płyta.
  4. Raczej na pewno płyta, przy mnożniku x6 ten sam obiaw, nie chce wejść do windy wystarczy dać 462 FSB, pamiątki mogą spoko latać na 1100 5-4-4-12, bo myślałem że one mogą coś blokować ale to też nie. Więc na razie wygląda na płytę. Dwa wentyle wypychają powietrze przez chłodnice. Miałem proglem ze śrubami mocującymi zaczepy na bloku, a kondziorami ustawionymi blisko socketu, ale z tym sobie poradziłem z pół roku temu dzięki małej przeróbce. Jak dotykałem rurki to woda w nich miała z dobre 40 stopni, a i sama chłodnica była mocno ciepła. Postaram się sprawdzić osadzenie bloku i dam znać.
  5. Coś o Q9550, Nie miałem dużo czasu się nim pobawić, ale poniżej to co udało mi się uzyskać na szybcika. Niestety przy 460 FSB skończyła się płyta więc ile dalej pójdzie nie jestem w stanie na razie rzec. Po testach w Prime jestem pewny jedngo, ze na pewno nie mozna mówieć że są chłodne. Musiałem zejść trochę z taktowaniami bo temperatura była powodem niestabilności. Po przekroczeniu 91-92 C komp się wywalał. Podbijanie napięcia nic nie dawał, a właściwie powodowało szybsze BSOD. Przy FSB 450 udało mi sie osiągnąc to co poniżej. Posiadam wodniaka, bloczek od Misiu15Go, chłodnica z nagrzewnicy samochodowej + 2 x fan 120 mm i najsłabsze ogniwo to pomka od Big Watera SE.
  6. Assarhadon

    8800gts - 65nm

    no i jeszcze [ciach!]łami dodawanymi aby zachęcić do kupna np. gry :-P Nie zrozumiałeś chyba sensu powyższej odpowiedzi. Wszystkie high endowe grafiki (można przyjąc że kosztujące ~1000+) są produkowane przez fabryki desygnowane przez NVIDIA, a następnie rozsyłane do "producentów", ci zmieiniają biosy, naklejają własne naklejki na radiatory (ewentualnie zmieniają chłodzenie na inne), pakują we własne pudełka, dodają kabeli i inny marketingowy stuff i sprzedają jako własne. Z tej też przyczyny nie może być mowy o zastoswniu gorszych komponentów, chyba żeby powielać niesprawdzoną teorią, iż są producenci (rynki zbytu), otrzymujący karty które wypadły lepiej w testach po produkcji, gdyż mają lepsze kontrakty/układy i ci co otrzymują gorsze. Osobiście uważam ją za podbną do tych z ArchiwumX.
  7. W sklepie nie, lecz jak trafia do serwisu to masz 100% szansy że zdejmą, gdy w grę wchodzi podejrzenie uszkodzenia którregoś z chipów
  8. Mam problem z 3 kośćmi RAM, a mianowicie nie chce płyta ruszyć z taką konfiguracją. Obniżyłem dzielnik, dałem 2T i dalej nic. Czy ta płytka ma szanse ruszyć z 3 czy musi być zawsze parzyście?
  9. Assarhadon

    Geforce 7900

    Ja mówiłem że temperatura diametralnie spada do minus 198 stopni:) Sprawdziłem w porównaniu z Riva Tuner i okazało się że to ATI Tool mimo że i obsługuje GForcy to czasami pokazuje straszne bzdury. W RT temperatura pod obciążeniem doszła do 74C i tak się utrzymała, a tymczasem AT wskazywał -198C. Tak więc wszystko jasne:D
  10. Assarhadon

    Geforce 7900

    Witam Nie bijcie jeśli to było ale nie mam serca do przekopywania 103 stron tematu a przy szybkim szukaniu nic nie znalazłem. Sprawa jest następująca: Zakupiłem 7900GTO od MSI (jakby w Europie można było kupic z innej firmy :)) i postanowiłem ją po podkręcać. Problem nie tkwi w zegarach lecz w temperaturze. Bawię się ATI Toolem 0.26 i po jakiś 4 min temperatura spada do -198 C. Miał ktoś taki przypadek. Czy to uszkodzony czujnik czy może błąd programu pomiarowego?
  11. Te ustawienia odnoszą się do stabilności ramu. Powinieneś najpierw poszukać poprawnego ustawienia tych parametrów, a dopiero później bawić się pozostałymi tymingami. Co do wydajności nie mają praktycznie żadnego znaczenia. Aha jeszcze jedna uwaga, te dwa parametry mogą mieć różne wartoścni na różnych dzielnikach, co powoduje że poprawne ustawienie na 200Mhz, może nie działać przy 166 itd. i zabawę zaczynamy od początku :)
  12. Jaka może być dopuszczlna temperatura płyty głównej?? Po zmiane na wodę czujnik w PWMIC SG zaczął pokazywać 53C, a wcześniej na pentagramie było trochę ponad 45C. Ktoś spotkał się z czymś takim, i czy to jest normalne??
  13. Mam pytanko do użytkowników DIF i samsungów TCCD, po walce z timingami udało mi się uzyskać zero błędów w GM, lecz w SuperPi 16M, wywala mi się. Procek stabilny, gdyż chodzi bez problemu na 2800 Mhz, przy 1,5 V, a dla testów ramu chodził 2700Mhz (9x300)przy takim samym napięciu. jeśli ma ktoś jakiś pomysła to proszę o podpowiedź Timingi to: 2,5 4 6 3 12 16 2 2 2 4 1552 1 E DS 0 L7 L2 9 N 5,5 i końcówka standardowa
  14. tak jak obiecałem oto scren http://img346.imageshack.us/img346/4188/312x915v9oc.jpg
  15. teraz to 47/48C, ale przy otwartej budzie, za 3 godziny jak wszystko pójdzie dobrze dam screna
×
×
  • Dodaj nową pozycję...