Skocz do zawartości
Włodi

Tuner TV - oprogramowanie

Rekomendowane odpowiedzi

help! mam zoltrixa tv i program tv max. Na 98 chodzilo bez zarzutów a teraz mam xp i nie moge w zaden sposob go odpalic ciagle krzyczy ze nie moze znaleźć  pliku bt848. czego mi brakuje? co powinienem wrzucic? plis !

1291093[/snapback]

Zainstaluj TE stery, działają bez problemu pod XP...

 

TU masz plik, który dodaje obsługę Zoltrixa...

 

a TU stronkę, która wyjaśnia co i jak robić i jak rozwiązać ew. problemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam już jakiś czas kartę HERCULES SMART TV2 STEREO/NICAM/MPEG2/VCR/REMOTE CONTROL, itd. mam podłaczoną do niej kamerę analogową przez złącze S - VHS , tuner satelitarny przez S - VHS przez rozdzielacz z możliwoscia zmiany przesyłanego sygnału i konsole NINTENDO GAMECUBE przez wejście COMPOSITE (chinch video).

 

Karta jak na takie pieniądze całkiem dobra,nagrywam sobie programy z TV bez żadnego problemu,na pełnym ekranie z rozdzielczoscią 720X576 do pliku mpg (potem Power Director - em 3 do pliku DIVIX (*avi) w profilu stworzonym przeze mnie w programie Power VCR II (Cyberlink),bitrate mogę zrobić nawet 10 000,dzwięk nawet 384 Kbps,itd.mnóstwo opcji,pełna obsługa pilotem,mnóstwo opcji a zarazem ładny i przejrzysty jak to Cyberlink programy nam serwuje.

 

Przejdę do problemu.Otóż gdy przechwytuję sygnał z COPOSITE obraz nie jest pełnoekranowy jak w wypadku pozostałych wejść (na antenowym też nie ma problemu) tylko zostają tak jakby marginesy po wszystkich czterech stronach>O ile nie przeszkadza to za bardzo przy graniu (H - POSITION,H - SIZE,V - POSITION,V - SIZE,itd,mogę sobie obraz idealnie dopasować dzięki dziesiątkom opcji jakie spotykamy w dzisiejszych monitorach) to przy zgrywaniu nagrywa tak jak wyzej opisałem,ekran nie jest pełny,są dosyć duże marginesy pomimo nagrywania w rozdzielczości 720X576 do pliku mpg w jakości excellent (MPEG - 2).

 

Problem polega na tym iż zaczęłem ostatnio robić VIDEO - SOLUCJE do Residentów na potrzeby strony i chcę zaoferować ludziom wideo jak najlepszej jakości.Do jakosci nie mogę się przyczepić,jednak te "marginesy" bardzo przeszkadzają a po włączeniu PAL SCAN ,która jest dostępna w niektórych odtwarzaczach (BESTplayer) niby jest dobrze,jednak właczenie tej opcji powoduje że część obrazu stała sie niewidoczna a np. w MENU STATUSU z każej strony zjedzone są te marginesy i wygląda to strasznie brzydko.

 

I nie wiem,czy po prostu tak musi być (w co nie chce mi się wierzyć,w końcu mamy 2005 rok i coraz lepszy standard nawet amatorskiego HARDWARE - u -SOFTWARE - u,pozatym wszędzie indziej nie ma najmniejszego problemu) i szukam jakiegoś alternytywnego programu.Zassałem 30 dniowego Triala Adobe Premiere 1.5 z Cyberlink.com a tu zonk brak obsługi jakichkolwiek analogowych urządzeń.

 

Dlatego prosiłbym o pomoc i informacje na temat softu,który do tych celów jest przeznaczony,wszelkie opinie użytkowników jakich kolwiek programów mile widziane.

 

Z góry dziękuję ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kartę avacs na chipsecie philipsa bt848 niech ktos mi powie jak zrobic zebym oglądał hbo w kompie uzywalem dscaler ale jakis zly obraz i cablecrypt tylko ze ja mam xp a chyba cable crypt pod xp nie chodzi dobrze niech ktos mi pomoze bo ja nie umiem dobrze skonfigurowac :rolleyes: :rolleyes: :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta pixelview play tv pro ultra i program dscaler nie znajduje zadnej stacji.. Na christv wszystko ok. CO MAM ZMIENCI aby znalazlo kanaly w dscaler'ze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...