Skocz do zawartości
Jormungandur

Zestaw WC, co zmienić?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio złożyłem sobie wc. Priorytet to było opakowanie tego do(nad) komputer, chciałem uniknąć rzeczy typu wystający kabel na pół metra z budy :) Myślę teraz co tu zmienic bo wyniki nie rzucają na kolana (48stopni na luzie, ponad 60 pod obciążeniem). Myślę o zajęciu się kolankiem zaraz u wylotu pompki, lecz nie ukrywam pasuje mi to z powodów estetycznych.

 

Procesor to P4 3.4@1.70v

 

Woda potrafi się naprawde dobrze nagrzać, więc sam układ raczej dobrze działa, problem tylko z chłodnicą (nagrzewnicą). Sama potrafi się nagrzać do temperatur powyżej 50 stopni (sprawdzane organoleptycznie). Dołożyłem od spodu dmuchające dwa wentylatory, efekt zaden. Od góry, to samo :) Gęste ułożenie blaszek źle wpływa na obieg powietrza wokół nich.

 

Myślałem sobie o dokupieniu węża i zanurzeniu całej nagrzewnicy w wiadrze z wodą destylowaną, by z koleji ta również odbierała ciepełko z nagrzewnicy. Gdybym to zrobił, usunołbym kolanka (dwa) tuz za wylotem pompki, waż szedłby w górę, zakręcajac łukiem w duł pod stół gdzie byłoby wiadro, a stamtąd taką samą drogą na górę budy i do proca, a z proca do pompy (jak wiec widać zmieniona kolejność działania tzn pompa>nagrzewnica>blok>pompa). Także moim zdaniem największy problem to schłodzenie wody. Jestem tylko ciekaw czy to przyniesie jakiś widoczny efekt, bo estetyka wizualna trochę zacznie kuleć.

 

foty www.wckaczka.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50C na nagrzewnicy?? chyba cos pomyliles :/ no ale pozatym wiesz ona nie ma wolnej przestrzeni pod nia i nixc na nia nie dmucha :/ wiec tak troche nie ten teges. no i skad wzioles odczyty z proca bo mga one swiadczyc o 2 sprawwach:

1) nie docisnoles blokku lub nie masz pasty (bardziej prawdopodobne z niedocisnieciem)

2) plyta przeklamuje - aleto bylby kolos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz zrobić shrouda na nagrewnicy tak aby wymusić przepływ powietrza pomiędzy żeberkami nagrzewnicy.Ja sobie zrobiłem z pokrywki ze szpuli :P od czystych CD i różnice widać od razu(w temperaturze oczywiście :wink: ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50C na nagrzewnicy?? chyba cos pomyliles :/

Pasta to Arctic Ceramique(czy jakos tak :), docisnięte jest chyba nienajgorzej, ale jutro to sprawdzę. Na fakcie nagrzewnica potrafi byc gorąca, tzn cieplejsza ode mnie :) Postaram się zrobic coś z tą nagrzewnicą jak mówicie, dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie musisz zrobić shrouda na nagrewnicy tak aby wymusić przepływ powietrza pomiędzy żeberkami nagrzewnicy.Ja sobie zrobiłem z pokrywki ze szpuli :P od czystych CD i różnice widać od razu(w temperaturze oczywiście :wink: ).

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatóra spadła sporo bez tego "moda" 8) miałem w stresie po 24godzinach pracy 52-54'C a po założeniu tego moda 44-46'C.Oczywiście podaje temperatury z diody procesora.Z czujnika bez moda 49'C a z modem 43'C.Po przesiadce z Soltecka na Epoxa i zmodyfikowaniu czujnika tak zeby dotykał spodu procka temperatura nie przekracza 40"C.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak trójfazowe napięcie na Epox-ie :) super stabilne napięcia i dzięki temu niższa temperatura.Na Solteku miałem tak rozjechane napięcia ze myślałem że w budzie ma używany Codeshit :lol: a nie Modecoma.(Na procku mam Storm S2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jormungandur- dobra rada- usuń obrazek z podpisu zanim zrobi to za Ciebie moder  :D

Usunołem prowizorycznie, chociaż nie uważam by to było coś złego. Loga pod nickami więcej zajmują, nie mówiąc o parunasto(set) kilobajtowych fotach wklejanych w posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...