Skocz do zawartości
buble_corp

układ z dwoma nagrzewnicami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tworze 3 wersje WC i chcialbym optymalnie wykorzystac 2 nagrzewnice fiat 125p ktore pozostaly mi po poprzednim WC. Wpadlem na pomysl aby stworzyc podstawke pod obudowe w ktorej umieszcze 2 nagrzewnice oraz easy clicka z pompka ( do budy nie upchne poniewaz to midi tower).

Moja specyfikacja WC:

-blok MCS Orbital N2

-2* nagrzewnica fiat 125p

-pompka Hagen ph802

w przyszlosci planuje dodac blok z rurek do chlodzenia HDD.

Rysunek ponizej przedstawia same nagrzewnice i wiatraczki.

Dołączona grafika

po lewej rzut od gory, po prawej od boku. Nagrzewnice oczywiscie rownolegle polaczone. Taki zestaw nagrzewnic ma sie znajdowac w obudowie, obok pojemnik z pompka podobnie jak u http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=64755. Takie pudelko ma sie znajdowac pod obudowa. Dwa weze maja prowadzic poprzez dno obudowy PC do bloku na CPU.

Tu pojawiaja sie problemy:

1.Czy takie umieszczenie wentylatorow miedzy nagrzewnicami nie spowoduje, ze powietrze wciagane, ogrzane w jednej nagrzewnicy bedzie duzo mniej efektywnie chlodzic druga nagrzewnice, tzn. czy to cos bedzie lepsze niz jedna nagrzewnica?

2.Czy beda duze problemy z odpowietrzaniem bloku(najwyzej w ukladzie), czy zrobic trojnik na wezu wychodzacym(cieplym) z bloku z wezykiem odpowietrzajacym?

3.Czy mozna dostac miedziane trojniki np. do CO w ksztalcie Y a nie T w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo lepszy efekt daje polaczenie 2 nagrzenic jedna za lub nad druga (sprobuj stawic tak, zeby wiartaczki NIE BYLY MIEDZY NAGRZEWNICAMI).

Mialem u siebie takie, jak Twoje rozwiazanie i moge stwierdzic, ze jest mniej wydajne (ok 4st.) w porownaniu z obecnym!

odnosnie trojnikow:

Ja dostalem je w hurtowni ogrodniczej na Wale Miedzeszynskim!

Pozdrawiam! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1.

Powietrze po przejsciu przez nagrzewnice od Kadeta przy 70W procesorze mialo o ok. 4*C wyzsza temperature niz na wejsciu.

Oznacza to, ze te +4 pojdzie na druga nagrzewnice.

 

Absolutna koniecznoscia jest shroud.

 

Ad2. Powietrze nie bedzie sie zbieralo z bloku (pompka wypchnie je razem z pedem wody).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz.

Profesor WC: Nie zgodze sie, ze nagrzewnice z fiata 125p sa malo wydajne. Mam jeszcze żuka miedz-mosiadz i lade i w porownaniu do pojedynczej lady, 2 fiaty szeregowo sa bardziej wydajne (nie pamietam o ile), a żuk to juz wogole dno(moze tylko moj).

 

Znawca WC: To rozwiazanie o 4C lepsze niz moj pomysl to polaczenie rownolegle, czy szeregowe nagrzewnic ( w sensie wezy)?

 

Lukas20: O shroudzie wiem, ale zastanawiam sie czy da sie zrobic takiego aby nie byl pudlem rezonansowym dla wiatraczka i powietrza swiszczacego przy przechodzeniu przez nagrzewnice? Mam zrobionego z spienionego PCV 3mm, o wys 5cm, z 2 wiatraczkami 80x80 na 5v i jednoznacznie moge stwierdzic ze shroud wzmacnia znaczaco szum.

 

To inny pomysl:

Na nagrzewnice od fiata 125p wchodza praktycznie idealnie 2 wiatraki 120mm, czy przymocowanie bez shrouda spowoduje silne odbijanie sie powietrza od zeberek(w fiacie125p sa geste i falowane)?[/code]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buble_corp

Profesor WC

Znawca WC

 

Temat zablokowany, chyba że ktoś mi wyjaśni, dlaczego te trzy osoby piszą z tego samego IP - co jest dziwne, a staje się jeszcze dziwniejsze, gdy zauważy się, że to neo+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podczepiam sie pod temacik...

chcialem przerobic swoj zestaw wc, zamieniajac obecna nagrzewnice alu na cos lepszego. woda chlodze cpu, gpu+ram, hdd, w niedlugiej przyszlosci dojdzie zasilacz i moze jeden z mostkow na plycie...

teraz pytanko: co wybrac;)) jakies 2 nagrzewnice miedziane (lada, polonez... cos ze szrotu) czy moze chlodnice na. od poldka (ta "prawdziwa", duza)???

dodam, ze miejsca mam sporo, czy taki uklad ma sens???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to z chlodnicami zrobil inaczej.

Zrobil shrouda tak zeby wentyle byly na samym dole a chlodnice ustawione do siebie pod katem 90*.

/

__ /

 

Cos takiego.

Ma to taka zalete ze jest maly halas bo wentyl nie jest niczym zasloniety i mozna go puscic na wieksze napiecie oraz kazda nagrzewnica "lapie" chlodnie powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl z 2 nagrzenicami zostal zarzucony, poniewaz nabylem na allegro nagrzewnice od NYSY. Calkiem dobry stan, troche poprostowalem blaszki. Wykazuje ona duze podobienstwo w budowie do Żuka, a mianowicie ma identyko blaszki i budowe plaskownikow.

Mam tylko pytanie do kogos kto ma taka:

Z czego są płaskowniki w tej nagrzewnicy, ponieważ po zadrapaniu błyszcza sie na srebrny kolor (podobnie jest z Żukiem i z fiatem 125p)? Moze to jest mosiadz pokryty cyna, ale do mosiadzu sie nie dodrapalem, a moze poprostu jestem daltonista.

Nagrzewnice mozna podziwiac na zdjeciu, spora jest:

http://buble_corp.webpark.plnysa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...