Skocz do zawartości
Khaless the Unforgetable

Problemy z Routerem, Firewallem i NAT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam router Zyxel Prestige 200 i mam problemy z niektórymi usługami (np: gra przez sieć, niektóre rejestracje, ale internet chodzi dobrze). Ten router ma prawdopodobnie sprzętowy firewall i NAT. NAT czyli Network Adress Translation powoduje, że mój IP zewnętrzny jest inny niż wewnętrzny(????). Aby pozbyć się problemu musiałbym być może wyłączyć te zabezpeczenia. Router jest od Netii, która założyła hasło na nim aby nie można było go konfigurować(np: za pomocą telnet). Hasła nie podadzą, wszystkiego się wypierają. Adres IP jest zbyt mało skomplikowany( wg. nich domyślny ), co brzmi wystarczająco absurdalnie.(zupełnie jakbym go nie miał, a nawet mogę sobie go samemu zmienić na dowolny ciąg cyfr) Wygląda na to, że to poważny problem. Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adres IP jest zbyt mało skomplikowany

ZAJEBIŚCIE to brzmi :) Przeniosłes to pytanie z ogólnego ludzie ci mówli ż eniewiadomo o co ci dokładnie chodzi a ty dalej to samo. Zero uczenia sie na własnych BŁĘDACH !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie kolowi chodzi chyba o to, że mo poblokowane porty na firewallu... no to pozostaje dowiedzieć się jakie Ci są potzrebne i do czego i wysyłanie błagań do netii żeby Ci je odblokowali na routerze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało skomplikowany czyli zamiast np: 196.99.215.76 jest 255.255.255.0 - Nie chcę się wierzyć.

Twoj malo skomlikowany IP to jest Twoja maska podsieci.....

a Twoj IP to: 195.114.162.94

wiec nie wiem o co Ci biega

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 255.255.255.0 to rzeczywiście maska podsieci, ale poprzedni IP podałem jako przykład. Prawdziwy jest poprostu podobnie mało skomplikowany jak maska podsieci.

Muszę w jakiś sposób pozbyć się NAT i firewalla.

Co z tego, że wyłączam firewalle/porty gdy niektóre gry wymagają, jak sprzętowy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sie nie lubie powtarzac....

 

to co podalem to jest Twoje prawdziwe IP (forum rejestruje) wiec nie mow, ze jest malo skomplikowany....

Ip mozesz sobie takze sprawdzic pod www.whatismyip.com

napisz jakie Ci sie pokazuje IP.... ostatnie cyfry mozesz dac jako * czy cos... przeciez nie chcemy go po to, zeby Ci sie wlamac tylko po to, zeby Ci pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...