Skocz do zawartości
AdamDyczkowski

Update biosu i jego komplikacje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie z bratem na kompie kompie zrobiliśmy update biosu na płytce MSI na chipsecie 845PE NEO, poniewaz brat kupił sobie Pentium 4 Prescott 2,8 GHz i jest taki oto problem,

po udanym update biosu i skopiowaniu starego na dyskietke , po każdym włączeniu komputera wyskakuje na ekranie ttym co liczy pamiec i pokazany jest procesor ze wystapil blad CMOS i nalaezy uruchomic setup lub wczytac wartosci domyslne i kontunuowac. Windows sie nie wlacza a gdy wlacze setup lub zaladuje ustawienia domyslne to juz sie niechce drugi raz wlaczyc komputer, nie moge tez wgrac starego biosu poniewaz w menu biosu trzeba wylaczyc opcje ochrona FLASH a po wylaczeniu juz komputer nie chce uruchomic.

Prosze o jak najszybsza porade.

 

Pozd.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare sugestii:

1.Czy to ci sie dzieje na tym nowym procesorze? jesli tak sprobuj odpalic system na starym.

2.Sprobuj wyzerowac BIOS, na plycie powinna byc zworka, jesli jej nie ma (z MSI nigdy nic wiadomo) to wyciagnij baterie na jakis czas, potem sprobuj cos zrobic z setup'em, jesli bedzie klopot to znow wyzeruj BIOS i sprobuj wgrac poprzednia wersje.

3. Trzeba bedzie wgrac stary bios na programatorze, rozejrzyj sie za wczasu za serwisem ktory moze to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pare sugestii:

1.Czy to ci sie dzieje na tym nowym procesorze? jesli tak sprobuj odpalic system na starym.

2.Sprobuj wyzerowac BIOS, na plycie powinna byc zworka, jesli jej nie ma (z MSI nigdy nic wiadomo) to wyciagnij baterie na jakis czas, potem sprobuj cos zrobic z setup'em, jesli bedzie klopot to znow wyzeruj BIOS i sprobuj wgrac poprzednia wersje.

3. Trzeba bedzie wgrac stary bios na programatorze, rozejrzyj sie za wczasu za serwisem ktory moze to zrobic.

1. Nowe wogole nie widzi a tak sie zdzieje ze starym.

2. Zerowanie biosu nic nie daje caly czas to samo

3. Brat ma ja na gwarancji w Tergu to bez obawy, ale czemu nie chce działac ?

 

Pozd.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Brat ma ja na gwarancji w Tergu to bez obawy, ale czemu nie chce działac ?

W takim razie walic do gwaranta jak w dym, najlepiej nie mow nic o upgradzie BIOS-u bo gotowi cie skasowac za naprawe usterki z winy uzytkownika.

A czemu nie dziala? Tego nie wiem, moglbym tu teraz sie rozpisac o powodach mojej niecheci do MSI ale przeciez nie o to chodzi, a czy masz pewnosc co do tego ze to byl wlasciwy BIOS? MSI ma conajmniej dwa rodzaje 845 NEO w ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie walic do gwaranta jak w dym, najlepiej nie mow nic o upgradzie BIOS-u bo gotowi cie skasowac za naprawe usterki z winy uzytkownika.

A czemu nie dziala? Tego nie wiem, moglbym tu teraz sie rozpisac o powodach mojej niecheci do MSI ale przeciez nie o to chodzi,  a czy masz pewnosc co do tego ze to byl wlasciwy BIOS? MSI ma conajmniej dwa rodzaje 845 NEO w ofercie.

100% pewnosci ze to byl ten bios, ale i tak zawieziemy plyte na gwarancje juz nie raz sie terg zrobilo w balona.

 

Pozd Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...