Skocz do zawartości
Fudoshin

Przedni panel budy z plexi..

Robic przedni panel?  

  1. 1. Robic przedni panel?

    • Tak! Oczywiscie!
      22
    • Nie - Zglupiales?
      2
    • Przestan robic te glupie ankiety mlotku!
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o takim pomysle? Chcialem robic z drewna, ale wiadomo z plastiku latwiej :) I bedzie chyba bardziej pasowal do reszty (ktora jest w kolorze raw metal, ze sie tak wyraze).

 

Szkoda tylko, ze to takie drogie... 8mm grubosci plytka 1mX2m (taka na cala bude) kosztowala ponad 200zl! :( A w ikei widzialem, ze uzywaja czegos takiego w paczkach swoich (tzn jak w kartonie jest 10warstw wazonow, to miedzy nimi jest wlasnie taka gruba plastikowa plyta) wiec moze gdzies taniej zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudne? nie powiedzialbym. Te wszystkie poliweglany, plexi, itd sa bardzo topliwe, wiec glowne ksztalty sie w nich wycina goracym nozem. A koncowke jakims pilniczkiem i powinno byc luks. Ale zobaczymy - nie robilem z takich materialow nigdy nic wiecej niz budki dla ptakow jako dziecko, wiec dokladnie sobie jeszcze tego nie wyobrazam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób nawet sie nie zastanawiaj i nie trzaskaj ankiet. masz pomysł to go rób.

 

sam sie nad czyms taki mzastanawiałem, ale nie widze tego w mojej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki :) A moze jakies rady od ludzi, ktorzy sie juz w takie rzeczy bawili? Czym np pozniej taki plastik zabezpieczyc przed zarysowaniami? Jakis lakier moze?  :roll:

lakier moze ci jedynie przymulic plexe, choc nie wykluczam ze sa takie lakiery co dobrze zabezpieczaja i spoko przez nie wiedac, mozesz uzyc akrylowej plexy bo jest twradsza od normalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam mam zamiar cos takiego zrobic, tyle ze nie wiem gdzie w tym miasteczku kupic plexy, tak wiec chyba poczekam do rozpoczecia roku akademickiego kiedy pojade do wrocka (i wtedy mommy nie bedzie miala zadnych "ale") ...widzialem gdzies na necie kilka cases tak przerobionych...zaraz zrobie malego researcha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach cos takiego zrobic ale na tyl kompa, ma to za zadanie dodatkowo wyciszyc, kiedys gdzies widzialem taka obudowe z takim patentem z tylu zakladanym. Oczywiscie jakies wyprowadzenie kabelkow oraz dziura/kanal do wiatraka w zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach cos takiego zrobic ale na tyl kompa, ma to za zadanie dodatkowo wyciszyc, kiedys gdzies widzialem taka obudowe z takim patentem z tylu zakladanym. Oczywiscie jakies wyprowadzenie kabelkow oraz dziura/kanal do wiatraka w zasilaczu.

:arrow: Xon nielepiej wykleic tyl obudowy (albo cala) jakas mata korkowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xon nielepiej wykleic tyl obudowy (albo cala) jakas mata korkowa?

To juz jest zrobione ;) Patent ten podpatrzlem tak jak juz wspomnialem w obudowie ktora firmowo w srodku jest wyciszona i dodatkowo miala ten bajerek. Wedlug testow dawalo to roznice w poziomie halasu. Moze znajde linka...moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz jest zrobione ;) Patent ten podpatrzlem tak jak juz wspomnialem w obudowie ktora firmowo w srodku jest wyciszona i dodatkowo miala ten bajerek. Wedlug testow dawalo to roznice w poziomie halasu. Moze znajde linka...moze...

:arrow: bede wdzieczny za tego linka ja znajdziesz. ciekaw jestem jak to wyglada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest imho najlepiej zrobiona (a raczej zmodyfikowana) buda z plexi http://www.bit-tech.net/article/63/ - co prawda kupiona, a nie zrobiona wlasnorecznie ale warto podejrzec kilka pomyslow z modyfikacji

ja p......le :) :) :) temu kto to zrobił należy się NOBEL ;) ;)

bez przesady :wink: , to kupna buda, fabryka robi i tyle, wyglada super ale wole wlasne projekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest imho najlepiej zrobiona (a raczej zmodyfikowana) buda z plexi http://www.bit-tech.net/article/63/ - co prawda kupiona, a nie zrobiona wlasnorecznie ale warto podejrzec kilka pomyslow z modyfikacji

ja p......le :) :) :) temu kto to zrobił należy się NOBEL ;) ;)

bez przesady :wink: , to kupna buda, fabryka robi i tyle, wyglada super ale wole wlasne projekty

i dlatego właśnie Holman mrugnąłem po słowie "Nobel" :).

Zgadzam się z tobą nie sztuką jest iść do sklepu i kupić se bude oświetloną, powycinaną itd. itp. sztuką natomiast jest zrobic (przerobić) sobie obudowe według własnej koncepcji co daje niesamowitą satysfakcję :P :P :P ja u siebie muszę jeszcze tylko wrzucić lampkie do środka (najpierw jechac ją kupic bo do tej pory nie miałem czasu) i kupic gdzieś chrom do małych wykończeń :twisted: . Jak zrobię to wszystko to napewno zamieszczę zdjątko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj byly porzadne zakupy :) 100X50 poliweglanu (4mm grubosci) oraz dostalem od rodzicow w prezencie dremela :twisted: wlasnie kroje nim ten plastik. Tylko idzie to dosc wolno, bo stasznie sie rozgrzewa (to ten plastik taki jest.. nawet sie od ciecia nadtapia)... pewnie dzis nie skoncze, ale jak bedzie gotowe to wrzuce zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest imho najlepiej zrobiona (a raczej zmodyfikowana) buda z plexi http://www.bit-tech.net/article/63/ - co prawda kupiona, a nie zrobiona wlasnorecznie ale warto podejrzec kilka pomyslow z modyfikacji

ja p......le :) :) :) temu kto to zrobił należy się NOBEL ;) ;)

bez przesady :wink: , to kupna buda, fabryka robi i tyle, wyglada super ale wole wlasne projekty

Buda moze i jest kupiona, ale przerobki gosc zrobil sam, i mu to zajebiscie wyszlo... :0

:twisted: Holman nie przesadzaj z tym swietoszkowaniem. A twoja buda to niby nie jest kupna, i tez ja poprzerabiales, a pracy gosc wlozyl duuuzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:twisted: Holman nie przesadzaj z tym swietoszkowaniem. A twoja buda to niby nie jest kupna, i tez ja poprzerabiales, a pracy gosc wlozyl duuuzo.

do swietoszkowatosci to mi daleko huehue :D , ja nie neguje jego poziomu wlozonej pracy tylko extremalne podniecanie sie, o wiele prosciej jest rzezbic w przezroczystej budzie niz budowac z plexy od podstaw lub montowac okienka w normalnych w budach, kolo zrobil ekstra fakt ale trzeba brac poprawke na to co juz napisalem, over & out

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie patrze na swoje dzielo (wersja beta3) :) Jak dla mnie juz teraz wyglada fajnie... musze poprawic jeszcze kilka szczegolow, kupic blaszki okucia na rogi (strasznie latwo zlamac). No i przydalby sie jakis wentyl... ale moze zrobie tam zamiast wentyla jakies rurki od wc... bedzie jeszcze dziwniej wygladalo :))

 

Jeszcze udalo mi sie z budowy zwinac fajny trojnik zrobiony przez hydraulikow (juz im nie potrzebny) - wytrzymuje cisnienie 8bar :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:twisted: Holman nie przesadzaj z tym swietoszkowaniem. A twoja buda to niby nie jest kupna, i tez ja poprzerabiales, a pracy gosc wlozyl duuuzo.

do swietoszkowatosci to mi daleko huehue :D , ja nie neguje jego poziomu wlozonej pracy tylko extremalne podniecanie sie, o wiele prosciej jest rzezbic w przezroczystej budzie niz budowac z plexy od podstaw lub montowac okienka w normalnych w budach, kolo zrobil ekstra fakt ale trzeba brac poprawke na to co juz napisalem, over & out

Yes Sir ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...