Skocz do zawartości
Thomas124

LINUX A PROGRAMY P2P ????

Rekomendowane odpowiedzi

Od kumpla uslyszalem ze podobno wszystkie p2p o wiele lepiej chodza wlasnie na niedocenionym linuxie czy to rzeczywiscie prawda mam tu na mysli programy typu emula,kazaa,edonkey itp..

 

PYTANEI KIERUJE W SZCZEGÓLNOŚCI DLA OSÓB UZYWAJĄCYCH PROGRAMÓW P2P POD LINUXEM

 

bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czegos nie rozumiem albo ktos Ci naopowiadal totalnych pierdul.

Dane p2p bez wzgledu na system musi uzywac konkretnego protokolu i roznic tu raczej nie moze byc. Roznic sie moze funkcjonalnosc prorgramu.....

 

jak cos glupio napisalem to prosze prostowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo czegos nie rozumiem albo ktos Ci naopowiadal totalnych pierdul.

Dane p2p bez wzgledu na system musi uzywac konkretnego protokolu i roznic tu raczej nie moze byc. Roznic sie moze funkcjonalnosc prorgramu.....

 

jak cos glupio napisalem to prosze prostowac....

to malo rozumiesz.... np. w eMule wsyztsko zalezy od poprawnej konfiguracji programu - odpowiedniej dla twojego lacza, jesli tego nie potrafisz to nabijesz w ch... kredytow ale nie bedziesz ich w stanie wykorzystac ;)

testowalem siec eD2k(klient emule) i o wiele lepiej, tzn szybciej i efektywniej pobieralo pod windows... niestety, ale nalezy przyznac iz podl inuksem programy p2p kuleja...

 

Yaro, sciagnij sobie nowe emulki (ale modowane), www.emule-mods.de i zobacz ile i jakie maja funkcj, jak ich duzo ;) od tego glownie zalezy speed...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to malo rozumiesz.... np. w eMule wsyztsko zalezy od poprawnej konfiguracji programu - odpowiedniej dla twojego lacza, jesli tego nie potrafisz to nabijesz w ch... kredytow ale nie bedziesz ich w stanie wykorzystac ;)

testowalem siec eD2k(klient emule) i o wiele lepiej, tzn szybciej i efektywniej pobieralo pod windows... niestety, ale nalezy przyznac iz podl inuksem programy p2p kuleja...

 

Yaro, sciagnij sobie nowe emulki (ale modowane), www.emule-mods.de i zobacz ile i jakie maja funkcj, jak ich duzo ;) od tego glownie zalezy speed...

Znaczy wiesz, mi chodzilo o to, ze nie zaleznie od klienta i systemu, w danej sieci p2p mozna osiagnac max wydajnosc tylko na jednym, pewnym, scisle okreslonym poziomie. I ze wiecej niz ten poziom nie wciagniesz. A to ze wzgledu na to ze uzywasz tego samego protokolu.

Mowiac prosciej stwierdzilem, ze inny sys.op i klient nic nie zmienia, jesli tu i tu bedziemy mieli ustawione takie same parametry.

 

Wydaje mi sie, ze zle zrozumiales moj post. (albo ja zakrecilem :P )

 

(a p2p w ogole nie uzywam bo nie mam do nich zaufania/zamulaja lacze) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Mldonkey. (eDonkey, Soulseek, Fasttrack, Gnutella, Open Napster, Direct Connect, BitTorrent)

2) LimeWire. (Gnutella)

3) Lopster. (OpenNAP)

4) Gnapster. (OpenNAP)

5) eDonkey. (eDonkey) [Prop]

6) cDonkey. (eDonkey)

7) Gift client / server / fasttrack plugin (Fasttrack)

8) ed2k_gui.

9) Gtk-Gnutella. (Gnutella)

10) Qtella. (Gnutella)

11) Mutella. (Gnutella, console)

12) TheCircle.

13) Freenet. (fully anonymous p2p)

14) GNUnet.

15) Lmule. (eDonkey)

16) Xmule. (eDonkey)

17) Bittorrent.

18) PySoulSeek (Soulseek).

19) Loophole. (WinMX) [Prop]

20) Direct Connect.

21) QuickDC. (Direct Connect).

22) OverNet.

23) Apollon. (Kazza)

24) GrapeWine. (fully anonymous p2p)

25) Snark. (Bittorrent)

 

http://linuxshop.ru/linuxbegin/win-lin-sof...-en/table.shtml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam slsk(windows) ...pod linuxem to odpowiedniki pyslsk albo nicotine

 

i zaobserwowalem ze jednak lepiej chodzi pod linuxem.

 

pod winda sie transewr non stop waha od 0 do 16 i tak w kolo niezaleznie od ludzi od ktorych sciagam . rzadko sie zdaza zeby bylo stabilnie . pod linuxem nie ma takich wahan ..non stop idzie gladko 16. nie potrafie tego wytlumaczyc. moze sa jakies poprwawki w protokolach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...