Skocz do zawartości
Digo

AGP - mam duzy problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z moim AGP.

W DirectX pokazuje mi: Przyspieszenie teksturowania AGP: Niedostępne

 

Moja konfiguracja:

Płyta: Msi 845PE Max

Grafa: Gainward Ultra 760 XP GS (stery najnowsze)

System: Win Xp Sp1

 

 

Co zrobić aby AGP było włączone i żeby to działało ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba normlane ze na 2003 takie co s bedzie ,przecierz to jest system serwerowy ale spokojnie da sie właczyc właczacie full przyspieszenie w opcjach grafiki we wł ekranu, instalujecie dx9 i właczacie w dxdiag i looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale opcja i tak pozostaje nieaktywna - ot winda ma jakiś problemik z określeniem trybu pracy karty :wink: ... Jak pierwszy raz isntalowałem W2003 na radku 9600 to wpadłem w małą panikę jak po 2 godzinach walki ze sterami nie mogłem uaktywnić tej opcji... Dopiero zapuszczenie 3dmarka zdjęło kamień z serca :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem na swoim starym ATI Rage 128. Musiałem przeinstalować cały system aby ta opcja znowu była właczona

Jestem swierze po formacie i nic :( to samo :P

 

... ale spokojnie da sie właczyc właczacie full przyspieszenie w opcjach grafiki we wł ekranu, instalujecie dx9 i właczacie w dxdiag i looz

no i to tez nie pomaga :( mam dx9b i ciagle nieaktywne

 

 

Ma ktos inny pomysl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wleźć do BIOSa i pokombinować z AGP aperture size - ktoś kiedyś mówił że może pomóc ...

wow dzieki za porade ale co dokladnie mam zrobic ?

nic !! to co ja napisalem wyzej !! włącz pełne przyspieszenie karty we właściwosciach ekranu !! zaawansowane !!!!!!!!! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic !! to co ja napisalem wyzej !! włącz pełne przyspieszenie karty we właściwosciach ekranu !! zaawansowane !!!!!!!!!  :twisted:

mam ta opcje wlaczona :P jakies inne pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a propo - odpalałeś jakies gierki/3dmarka? Chodzą czy wogóle lipa?

tak gierki chodza bez problemu :) ale pewnie gdyby agp bylo dostepne moglyby chodzic lepiej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak a propo - odpalałeś jakies gierki/3dmarka? Chodzą czy wogóle lipa?

tak gierki chodza bez problemu :) ale pewnie gdyby agp bylo dostepne moglyby chodzic lepiej :P

to jak chodza gry to znaczy ze jest OK i lepiej nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to masz to samo co ja.... Kochany, gdyby AGP nie działało to żadna gra by nie poszła :lol: ... Sprawdź sobie w 3dmarku czy mieścisz sie w średniej dla twojego konfigu i daj sobie spokój z tą opcją... Ja miałem na R 9600 tyle samo pod 98 z *włączonym" niby agp blah blah co pod 2003 z *nieaktywnym* niby agp blah blah :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz nVidiaHardPage? Uaktywnia opcje AGP w sterach do karty, poza tym przyczyną mogą być źle zainstalowane stery do płyty. AGP Aperture Size w biosie nie ma tu nic do rzeczy, a AGP dodaje niewiele wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana informacji z procesorem i pamięcią przez AGP nie jest kartom potrzebna bo wszystko robią i tak szybciej. Jak nie wierzysz to sprawdź w praktyce wyłączając AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana informacji z procesorem i pamięcią przez AGP nie jest kartom potrzebna bo wszystko robią i tak szybciej. Jak nie wierzysz to sprawdź w praktyce wyłączając AGP.

Zaraz ,zaraz , wyąłcze AGP to przez co ggrafa bedzie sie komunikowała z prockiem i pamięcią od których dostaje dane z dysku do przerobienia ?? telepatycznie :?: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"wyłączyć AGP" co najwyżej może oznaczać zablokowanie współpracy pomiędzy RAMem i kartą (IMHO) .. przy 128MB mieści się dużo tekstur :P ... Dlatego między AGPx8 a AGPx4 nie ma zbyt dużej różnicy - wyczuwalna byłaby tylko przy naprawdę ogromnych teksturach i niebotycznej rozdziałce powyżej 1600x1200 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....... Przyspieszenie teksturowania AGP: Niedostępne ....

Miałem kiedyś tak jak nie przypisałem przerwania dla AGP, ale to tylko tak pisało, bo karta chodziła tak samo jak je włączyłem w biosie, podobno nowe karty nie wymagają przerwania zresztą :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyąłcze AGP to przez co ggrafa bedzie sie komunikowała z prockiem i pamięcią od których dostaje dane z dysku do przerobienia ?? telepatycznie

Nie telepatycznie tylko w trybie PCI. Wyłączenie trybu agp nie oznacza odłączenia gniazda agp :D . Myszaqu ma rację, może gdyby karta miała 32MB to agp miałoby większy wpływ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Zeby wszystkie akceleracje w DirectX same się "właczyły" trzeba zainstalowac sterowniki do plyty głównej / chipsetu.

 

Posiadam sprzet jak w sigu, oraz win2003 - zawsze instaluje Intel Inf Driver's przed wszelkimi innymi sterownikami DirectX takze i wszystko sie samo automatycznie odpala / to samo dotyczy sie innych płyt na chipach VIA i NV - tyle ze te maja oczywiscie swoje stery :)

 

PS:Co do gier bez aktywowanej tej opcji - znajomemu w MAX Payne 2 wyskakiwały komunikaty ze opcja jest nieaktywna bla bla i ze moze wolniej działac ;)

 

Pozdro. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: ... trafne spostrzeżenie ... Tylko jakoś nie wyobrażam sobie pracy (a grania wogóle) na moim Solteku BEZ sterów dla nForce .... litości :wink: ... Pododnie na poprzedniej płytce - właśnie na VIA była - mimo iż sporo ludzi ma o tym chipsecie kiepską opinię, mi służyła absolutnie bezproblemowo przez ponad 2 latka - mimo iż sama płyta główna była dosłownie nijaka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...