Skocz do zawartości
Theriel

Jakie wentylatorki ? #-]

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Planuję kupić sobie obudowę Chieftec DX-01B-D-U (http://sklep.tweak.pl/index2.php?idtresc=produkty/produkty&tresc=z3&laduj=opis&kodprod=OBCHIDX01BDU) wraz z zasilaczem Chieftec HPC-420-302-DF (mam nadzieję, ze sprzedadzą mi z innym, niż standardowy) Ma ona miejsca na łącznie 5 wentylatorków - co mi szkoda - pomyślałem - i tym samym stwierdziłem, że możnaby od razu kupić 5 wentyli... Teraz moje pytanie - jakie kupić wentylatorki 80x80 do niej ? Ważne jest tutaj dla mnei również, aby prócz ładnego huraganu w środku obudowy nie było 300 decybeli poza nią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec DX-01B-D-U ma miejsce na 4 wentyle -2 z przodu i 2 z tylu -nie wiem gdzie chcesz tego piatego wpakowac.

Ja do swojej kupilem 4 wentyle Arctic Cooling Pro TC, zamontowalem tylko 3 (2 z przodu wsysajace powietrze do budy i 1 z tylu wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy) -ten ktory pozostal bedzie jak znalazl do zasilacza. Teraz w obudowie jest juz chlodno, blachy sa zimne a przed zainstalowaniem wentyli blachy byly wyraznie cieple.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"4 x 80 mm wentylatory, wentylator w bocznym panelu" #-P. Btw, uważasz, że jest to dobra obudowa, czy może znasz jeszcze jakąś inną, lepszą, godną uwagi ? cenowo chciałbym się zmieścić w 1000zł za obudowę i zasilacz (ten który kupuję to 300zł, więc na obudowę mam ok. 700zł).

 

//dopisane:

Orientujecie się może, czy do tego zasilacza do podłączenia tych wentylatorków trzeba stosować ZM-MC1 - Przejściówka 4pin/4x3pin ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym bocznym panelem to jest tak ze w standardzie dostajesz zwykly panel tak jak na zdjeciu pod linkiem ktory podales i jezeli chcesz tam zamontowac wentyl to masz dwa wyjscia -wyciac samemu dziure albo kupic za ok. 150 zl panel z szyba i otworem na wentyl. Tak wiec standartowo masz miejsce na 4 wentyle a w bocznym panelu to mozesz zamontowac nie jeden wentyl a tyle ile dziur wytniesz :))

 

Tu masz zdjecia i opis wnetrza http://www.chieftec.pl/wewmidiusb.htm z zaznaczeniem ze miejsce na dodatkowy wentyl maja tylko wybrane obudowy.

 

Zastosowanie przejsciowki 4pin/4x3pin uzaleznione jest od tego jakie wentyle kupisz i ile masz wolnych zlacz 3pin na plycie.

Wentyle Arctic Cooling Pro TC sa na 3pin a ze ja mam wolne tylko jedno takie gniazdko to kupilem jeszcze 2 przejsciowki.

 

Co do polecenia innych obudow to sie nie wypowiem bo nie mam doswiadczenia -ze swojego Chiefteca jestem zadowolony z jednym malym zastrzezeniem -mogla by byc troszke wieksza :)) poprostu zeby wyciagnac koszyk z dyskami musze wyciagac karte graficzna.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja tam dziurawic nowej obudowy nie zamierzam #-P. Co do wielkości obudowy - kupiłbym big towera (czy jak to się tam zwie), ale trochę głupio będą wyglądały moje 2 napędy - nagrywarka i DVD obok 4 zaślepek (bigi mają 6 miejsc)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Antec MidiTower Plus 1080 AMG jest całkiem niezły... jeszcze tylko jedno pytanie - czy zasilacz, który jest w nim (Antec z serii TruePower - 430W) jest gorszy od Chieftec HPC-420-302-DF, ile ma wentylatorków (heh na punkcie wentyli mam ostatnio jakiegoś bzika chyba), oraz, jak sądzisz, da radę kupić obudowę bez zasilacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...