Skocz do zawartości
Nessay

Z jakich komunikatorow korzystacie? i dlaczego?

no z jakich? :D  

74 użytkowników zagłosowało

  1. 1. no z jakich? :D

    • Gadu-Gadu
      73
    • Tlen.pl
      42
    • Miranda
      38
    • WP-Kontakt
      6
    • RhymBox
      0
    • Konnect
      25
    • Psi
      2
    • Jajc
      0
    • Aqq
      14
    • inny... jaki?(napisz)
      5


Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadze mala ankiete na najpopularniejszy komunikator....

jesli korzystacie z czegos innego niz gadu-gadu to opiszcie po krotce jego zalety i wady i dlaczego wybrales wlasnie jego :)

ja osobiście korzystam z Tlena ale mam zamiar sie przezucic na siec jabberowska i takze mam dylemat co wybrac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ankiecie masz pomieszane komunikatory i sieci.. bo na przykład miranda protokołem komunikacyjnym nie jest.. ;)

ja mam mirande z gg+tlen+icq (+pogoda+TV) ;)

chyba sobie jeszcze jabberka dorzuce.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miranda - w jednym programie mogę mieć GG, Jabbera, tlen i wiele innych.

No i te pluginy ... bajka, Miranda może być prostym komunikatorem obsługującym kilka sieci, a może też być prawdziwym "kombajnem" - wszystko zależy od usera. I to właśnie mi się w niej podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musze powiedziec, ze chcialem naprawde chcialem sie przesiasc na inny komunikator niz tlen ale zawsze cos nie tak np:

w RhymBox - nie wyskakuje okienko gdy ktos do Ciebie pisze, zajmowany ram, i okno rozmowy

Miranda - masa pluginow kazdy jeden nie dopracowany.... np zeby zobaczyc glupi status trzeba najezdzac na usera i czekac az pokaze sie.... debilstwo, a okno rozmowy to porazka.....

w tlenie okno rozmowy to majstersztyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miranda sama w sobie nie jest oddzielnym protokołem.. jak na przykład tlen..

to jest taki kombajn..

a do każdego z protokołó są odpowiednie wtyczki..

tak więc w jednym programiku możesz mieć wszystkie protokoły jakie tylko chcesz..

do tego jest mnóstwo mnie lub bardziej użytecznych pluginów.. informacje o pogoodzie.. program TV.. niusy ze stronek.. nawet jakieś proste gierki.. wszysstko czego dusza zapragnie..

 

a do tego mirka z kilkoma protokołami i i dodatkowymi bajerkami zajmuje mniej zasobów niż zwykły orginalny klient gg.. i przede wszystkim nie muli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miranda - masa pluginow kazdy jeden nie dopracowany.... np zeby zobaczyc glupi status trzeba  najezdzac na usera i czekac az pokaze sie.... debilstwo...

Status to znaczy co dostępny/niepołączony itd. , czy chodzi ci o opisy użytkowników ?

 

...a okno rozmowy to porazka.....

Polecam plugin Nconvers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mu o wyświetlanie opisów przy kontaktach na liście.. tego faktycznie nei ma.. no ale ja już za tym nie tęsknie ;)

co do okna.. to faktycznie jest nconvers.. albo srmm czy jakoś tak.. do wyboru do koloru..

fakt że trzeba nad mirką troszke posiedzieć.. ale za to można ją dostosować pod każdym względem do swoich potrzeb..

a ww gg możesz sobie kolor okna zmienić ;)

 

co do wadliwych pluginów to te pisane przez naszych głownie dotyczące polskich komunikatorów ale nie tylko są na bieżąco poprawiane i czasem od momentu zgłoszenia problemu autorowi nie mija godzina kiedy już jest poprawiony ;) (pozdrawiam obywatel Bankruta :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj roznice jak mozesz pomeidzy nconvers a sramm

pozdr ;)

jak bys mogl oprzec to jakimis screenami - bylo by milo :P

co do opisow, to wielki bol bo czesto z tego kozystam... a najezdzanie na goscia mnie nie bawi... wole miec opis pod nim :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radze oglądać od końca bo te pierwsze to baaardzo stare wersje mirki ;)

 

róznice.. prosze bardzo..

nConvers:

http://miranda-im.org/download/files/scree...rs_build_74.gif

 

srmm:

http://miranda-im.org/download/files/scree...-screenshot.png

 

pow iecej szczegółów wejdź na www.miranda-im.com i wpisz w wyszukiwarce nconvers a potem srmm.. nie rozumiem pytania o różnice..

 

srmm sie nei bawiłem.. ale nConvers ma dośc spore możliwosci konfiguracji..

można wybrać kolory stye czcionki praktycznie wsyztskiego. do tego pod siebie dobrac które przyciski nam potrzeebne a które nie.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za opisami już nie tęsknie ;)

przynajmniej sie nie wqrzam jak jakiś debil sobie ustawi pionowy opis na całą wysokośc mojego okna ;)

zamiast odsłonić żaluzje i zerknąć na termometr sprawdzam pogode w mirandzie.. to juz chyba skrzywienie ;)

no a bez programu TV to bym chyba nie wytrzymał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpkontakt - bo jest jabber, gg i icq. Poza tym nie mam pamięci do numerków (w wpkontakt identyfikator jakiś taki normalny ;-) ), ustawienia na serwerze (niezależnie gdzie sobie zainstaluję mam listę kontatktów itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głosowy to tylko SKYPE - zero konfiguracji, jakoś telefoniczna, rozmowy konferencyjne do 5 osób, firewaall nie jest dla niego przeszkodą, szfrowanie 256 bitowe

jedyny ból to brak niektórych polskich liter podczas pisania wiadomości tekstowych -no cóż wersja beta i jest stosunkowo nowym komunikatorem

8)

 

http://ui.skype.com/home.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GG powód - wszyscy moi znajomi go używają :)

Mam też mirandę ale nie chce mi się jej skonfigurować poza tym brakuje mi wyświetlania opisu bezpośrednio pod ksywkami. Może jeszcze się do niej przekonam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konnekt (poza tym masz błąd w nazwie - pisze się przez "k", a nie "c" :D). Dlaczego? Ponieważ posiada o wiele więcej możliwości konfiguracji i można ją bardziej dostosowac do użytkownika oraz posiada wtyczki. Według mnie Konnekt to taka polska Miranda, ale z mniejszymi możliwościami, ale dobrze się rozwija... Na razie mam tylko jeden protokół - GG, ponieważ Jabber jest na razie słabo rozwinięty... Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...