Skocz do zawartości
mongothealien

patrzcie co mi wpadło w łapy !!!

Rekomendowane odpowiedzi

dorwałem cos takiego:

 

Dołączona grafika

TUTAJ opis na stronie dystrybutora

 

od jakiegoś czasu myślałem nad LCD 4x20 znaków a tu prosze: 4 cale i 480 linii :D

nie zmieści mi się na froncie, więc pomyślałem, że umieszczę go (sam monitor, oczywiście) nad oknem wodomierza (fota poniżej)

 

Dołączona grafika

 

mam zamiar wyświetlać na nim głównie staty z mbm (sygnał z tv out radeona) i inne dziwne rzeczy 8)

 

jeśli ktoś ma inne pomysły dotyczące lokalizacji monitorka - będę wdzięczny za jaką kolwiek sugestię.

w piątek zamierzam skończyć to cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku to max proste 8)

to wideodomofon, który posiada zwykłe wejścia jak w TV (audio i wideo + jakieś inne niepotrzebne), wystarczy, że pod piny 1 i 3 podepnę wyjście z radeona i mam piękny obraz z regulowana jasnością.

sam monitor ma z 2cm grubości, więc nie bedę miał prawdopodobnie żadnego problemu by zmieścić go w mojej "pralce" (tek nasze proliany nazywa bruce :lol: ).

tak jak pisałem wcześniej - zastanawiam sie nad jego lokalizacją.

najprościej dać go nad wodomierzem ale myślałem również nad wysówanym panelem z wnęki 5,25 (mam tylko 2 i pół, ale jeżeli ktoś miałby jakąś ciekawą koncepcję mogę zrezygnować z dvd lub compaq'owskiego flopa)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się zapodawać foty w trakcie prac nad monitorkiem i pozbawianiem go zbędnych układów sterowania domofonem i zamkiem.

wydaje mi się, że jako pierwszy na forum dorwałem coś takiego, więc może się to komuś przydać...

myślę, że to dość ciekawy sprzęcik, lecz nie warty swej ceny (~600 PLN).

jutro zacznę pierwsze prace.

dziś jak zwykle idę ćwiczyć beercepsa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to właściwie do niczego nie jest potrzebne.Pamiętam, że jak ten laptop sprawny jeszcze był, to gały mnie bolały po ok 2h.Sam uzywać tego nie zamierzam, ale wiem, że jest sprawne i ciekawi mnie jaką ma wartość, bo może jakiś wprawny znawca tematu umiałby sobie z tym poradzić, co by dla mnie mogło oznaczać trochę grosza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest cos takiego w radiach samochodowych. Ciotka sobie kupila bodajrze pioniera ze monitor jest schowany w szczelinie wysuwa się a potem tak jakby otwiera i ramiona ktore go wysunely chowaja sie i monitorek przysuwa sie do deski rozdzielczej mozna by poszukac uszkodzonego radia i skorzystac z tego rozwiazania. Wszsystko by bylo schowane w kieszeni 5.25 a efekt bedzie jedwabisty. Nagle cos sie wysowa obraca sie ekranik i wraca spowrotem przylegajac na plasko do obudowy! :D

 

 

Pozdro! :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to raczej nie jara.Bardziej mnie interesuje, czy ktoś by dał za to jakieś konkretne $$$ :D.Ogólnie technologię lcd od tamtych czasów począwszy do dziś uważam za tragedię i nie chcę mieć z nią nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to raczej nie jara.Bardziej mnie interesuje, czy ktoś by dał za to jakieś konkretne $$$ :D.Ogólnie technologię lcd od tamtych czasów począwszy do dziś uważam za tragedię i nie chcę mieć z nią nic wspólnego.

cool :) musze tez takie cudo dorwac :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jest cos takiego w radiach samochodowych. Ciotka sobie kupila bodajrze pioniera ze monitor jest schowany w szczelinie wysuwa się a potem tak jakby otwiera i ramiona ktore go wysunely chowaja sie i monitorek przysuwa sie do deski rozdzielczej mozna by poszukac uszkodzonego radia i skorzystac z tego rozwiazania. Wszsystko by bylo schowane w kieszeni 5.25 a efekt bedzie jedwabisty. Nagle cos sie wysowa obraca sie ekranik i wraca spowrotem przylegajac na plasko do obudowy!  

Taaa... W "Szybkich i Wścieklych" koleś miał taki monitor w samochodzie (chyba poziom NO2 pokazywał, czy coś) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde!

mie mam czasu nawet fotek zapodać :evil:

postaram się wrzucić coś wieczorem.

kisio: domofonik dorwałem przy jakiejś przeprowadzce jednego z oddiałów mojej firmy (robole go zdjeły, bo myslały, że to nasze)

a wodomierz robi za flowmeter - teraz pokazuje 856 tyśięcy litrów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...