Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

jedno małe pytanie, próbował ktoś po załadowaniu systemu software'owo ustawić pamięci synchronicznie z procesorem na 200Mhz? wiem, że cpucool pozwalało kiedyś na taką zabawę na niektórych płytach, np. w ten sposób uzyskiwano 166Mhz na ecs k7s5a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze, ze duzo ludzi na tej plytce podkreca Athlony 1700xp i 2000xp, ja mam ten drugi i ta plytke od dwoch dni, chodzi ladnie, ale chcialbym podkrecic nieco procka, wiec dalem na manual fsb dalem na 135MHz zobaczyc co sie dzieje i wyskakuje mi po wyjsciu z biosu komunikat: ze moj cpu nie moze isc na takiej czestotliwosci i plyta po kilku sekundach ustawi standardowa. Czy musze jakas zworke zmienic na plycie by plyta zaakceptowala nowa czestotliwosc? czy moze mam sprobowac innych MHz? czy moze uaktualnic bios? a moze jeszcze moj procek jest beznadziejny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w na początku tego tematu (sporo czytania :))

- może powinieneś ustawić zworki dla fsb na 166

- może Twój CPU nie jest demonem w OC i dla wyższych ustawień trzeba mu zwiększyć napięcie

- przyjrzyj się temperaturom oraz napięciom (czy zasilacz da radę)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zrobiłem tak: ustawiłem FSB manualnie na 160MHz czyli ze stałym mnożnikiem 12,5 daje 2000MHz, ponadto moje pamięci (256MB DDR 400MHz) ustawiłem w tryb AUTO (wcześniej było na DDR400) i okazało się, że bios wykrywa mi procka jako Athlon 2400XP i wszystko ruszyło, nie było już tego komunikatu.

Z tego wynika, że pomogło ustawienie pamięci w tryb AUTO. Jednak ten tryb auto ustawił sobie automatycznie moją pamięć na DDR333, dlatego mam pytanie: czy pamięci fabryczne 400MHz ustawione tym trybem auto na 333 nie będą dużo wolniejsze???

zaraz potestuję pamięć jakimiś programikami i zobaczę czy jest różnica, a temp. procka to 42 stopnie więc chyba dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przetestowalem i aida i sisoft sandra, ale okazalo sie, ze w grach przy ustawieniu fsb 160MHz po jakiejs minucie grania wychodzilo do Windowsa. nic takiego sie nie dzieje przy fsb maksimum 150MHz i system jest stabilny wiec przy tym pozostane.

Ostatnie pytanie: czy zwiekszenie napiecia procka moze pomoc i system mi wystartuje przy fsb 160MHz ??? czy to wina slabego do podkrecania procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozliwe ze tak.

 

pozatym pamieci chodzace na 333 synchronuicznie z prockiem beda najwydajniejsza opcja ale ta plyta ma taie dziwne ustawienia ze na 400 moze ci chodzic szybciej. wydaje mi sie ze przy 400 na sztywno plyta ma synchro zawsze a przy auto w biosie sobie sama jakies wartosci z [gluteus maximus] dobiera. taki moj dziwny wniosek z testow aidy ktore robilem na wielu fsb i ustawieniach pamiieci. (jak cos to ten test jest na poprzednich stronach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No system wystartowal przy fsb 160MHz i gry chodza nie wieszaja sie i system stabilny, ale musialem wlaczyc jakas opcje over vcore voltage, ktora zwiekszyla mi napiecie procka do 1,7V, czy to nie za duzo???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!!!!! Ja mam taki problem - czy to możliwe, że mój "troszkę" starszy dysk ( seagate 600 mb ) zaczął sypać bad-ami z powodu O/C mojego procesora ( szyny FSB ), obecnie mam 182 Mhz ???

 

Pozdrawiam!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te podwyższenie napięcia co AsRock ma w BIOSie to tylko 5% aby wejść na wyższe trzeba robić drut moda. Moje napięcie 1,78V uzyskałem za pomoco trzech drucików wygiętych w podkówkę i zapakowanych w gniazdo procesora.

Mam tak już (chyba) od początku czerwca i jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam z wciąż nurtującym pytaniem. Duronik 1600 chodzi tylko na fsb 161, dalej nie chce ruszyć (nawet bios). Nie pomogła wymiana pamięci na hynix i zasiłki na chieftec. Chyba tylko drut mod. Czy ktokolwiek mógłby dać linka do drut moda do tej płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytanie moze byc lamerskie, ale nie mam doczynienia z tą płyta wiec sie po prostu zapytam, czy asrock nie ma problemu z obsługą Sempronów?  

tz czy normalnie je wykrywa itp?

Płyta po zaktualizowaniu biosu (np bios 2.50) bez problemów wykrywa te procesory, bez aktualizacji poprostu rozmoznaje go jako Athlona XP i tez wszystko dziala poprawnie! POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowy.Niezebym był lama ale mam dziwny problem z ta płyta...mianowicie: mam 2x 256 ddr w biosie pokazuje mi ze mam 512 czyli poprawnie natomiast w windzie ze mam 256:/ niewiem kompletnie oco tu chodzi.Dodam ze procesor to sempron 2200+.Czy moze on powodowac taka sytuacje??Z góy thnx za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w windzie ci pokazuje ze masz 256 ramu? we wlasciwosciach mojego komputera? pozatym prosty test wyjmij jedna kosc i zobacz czy chodzi wolniej ze wzgledu na mniej ramu. jak chodzi wolniej znacyz ze dziala 512 a wyswietlac niech sie wyswietla co chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak we właściwościach.Komp chodzi tak jakby było 512 ramu.Tu niechodzi o mnie bo ja to rozumiem.Komp jest dla klijenta i go będe musiał uświadomić.Z wyciąganiem kości tez próbowałem obie działaja każdy bank tak samo. Heh ogółem spoko ta płyta tylko moze ten clear biosu niedokładny jak dlamnie ze względu na przywiązanie do normalnych wersjii innych płyt.No i to ze biosik pod sempronka jeszcze niezaktualizowany, to drugie co trzeba wyjaśnić klijentowi.On chce 2200+ jakoś dam rade.POZDRO!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja proponuje zainstalować jakieś programy typu aida sandra itp i tam sprawdzić

 

a w menedzerze urzadzen co mowi ??

mozna tez wyłaczyc całkowicie swapa i uruchamiac sobie jakis programy pozerajace pamiec i patrzec co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Mam pytanie dotyczące napięć na moje mobo Asrock K7s8x (bios 2.20a ) . Napięcia miernika wynika, że : 

 

+3,3 = +3,31 ( pod obciążeniem ) 

+5 = 4,99V-5,00V ( pod obciążeniem ) 

+12V = 12,45V (po uruchomieniu kompa) - 12,83V ( pod obciążeniem w windowsie : winamp, prime 95, burn in wizard w sandrze ) 

 

wskazania biosa : 

CORE = 1,609V 

+3,30V = 3,307V 

+5V = 5,056V 

+12V = 12,51V ( po uruchomieniu ) 

 

KONFIG TAKI JAK W PODPISIE 

 

Nie wiem czy napięcia są w normie jak na ten sprzęt i jak na ten "super" zasilacz, bo "troszke martwią" mnie te wskazania +12V 

W stresie mam według mobo 49C CPU, nic się nie wiesza, wszystko chodzi stabilnie, bez bsod. ( OS win98SE ). 

 

Proszę o pomoc bo nie chcę sobie zrobić grzanki z kompa !!!!

Tak dla porowniania dodaje swoje pomiary, oczywscie przy uzyciu miernika, kazde napiecie bylo mierzone przez minimum 1min.

ZASILACZ : FSP250-GTV (PF)

Procesor chodzi przy napieciu 1.76v

BIOS V 2.3 BY ASROCK+CheepoMemTweak

Sprzet jak ponizej +cdrw

 

SETI:(Traktuje to jako pomiar przy pracy w windowsie, bo SETI liczy caly czas dla tweaka oczywiscie.)

 

12.31-12.35

4.91-4.92

3.37-3.38

 

PRIME95:

12.28-12.42

4.89-4.90

3.37-3.38

 

Richard Burns Rally:(1024x786x32)

12.34-12.39

4.88-4.91

3.37-3.38

 

Nie ukrywam, ze licze na jakies komentarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: czy ta płyta wykrywa athlonyXP(T-Bred) przerobione na wersję mobile za pomocą mostka L5?Jeśli tak, to płyta nastawia mnożnik zaraz po uruchomieniu na ten maksymalny z L6(domyślnie 11)?Bo chcę zrobić moda na swoim zablokowanym Athlonie z 15x133 na 12.5x166.Czy mam zwiększyć napięcie drut-modem na 1.7, by mi ruszyło za pierwszym razem?Proszę o konkretną odpowiedź.Sprzęt jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Przeczytałem cały temat i nie znalazłem odpowiedzi na pytanie: czy ta płyta wykrywa athlonyXP(T-Bred) przerobione na wersję mobile za pomocą mostka L5?Jeśli tak, to płyta nastawia mnożnik zaraz po uruchomieniu na ten maksymalny z L6(domyślnie 11)?Bo chcę zrobić moda na swoim zablokowanym Athlonie z 15x133 na 12.5x166.Czy mam zwiększyć napięcie drut-modem na 1.7, by mi ruszyło za pierwszym razem?Proszę o konkretną odpowiedź.Sprzęt jak w podpisie.

bedzie problem przy ustawiniu 12,5x166 poniewaz na samym początku komputer uruchomi sie z mnoznikiem standardowym 15x166 (o ile sie uruchomi to bedzie jakieś 2500MHz wiec szanse małe) a pochwili zmienia go na ten z mobila

z mojego doswiadczenia wiem ze mobile moda opłaca sie robić gdy chcemy podnieść mnożnik ponieważ ten standardowy na początku nic wtedy nie przeszkadza a w twoim przypadku jest na odwrot wiec mobile mod ci sie nie opłaci

panowie, czy ta płyta obsłuży dysk maxtor 200GB?

jak jest ata133 to niema problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z instalacją na win98

 

chłopiaki pomóżcie

 

kupiłech asrocka + sapphire 9550 128mb+duron1600+512mb ram

i od wczoraj próbuje wszystko zainstalować ale mam następujące problemy

 

agp driver nie chce się zainstalować, winda98 znajduje jakiegoś swojego sterownika z 1999 roku. sterowniki ati dodają się wyłącznie poprzez aktualizuj sterownik. Uruchamianie catalystów z setup.exe prowadzi do stwierdzenia, że "nie mógł ukończyć instalacji, przed instalacją użyj standardowego sterownika vga" czy jakoś tak. A nawet niektóre wersje mówią, że nie ma sprzętu do zainstalowania.

 

Kiedy jednak zainstaluję stery poprzez "aktualizuj..." to niby wszystko ok, ale odświerzanie cały czas 60 hz bez względu na ustawienia (które okazują się fikcją)

 

oczywiście ide driver także nie chodzi

 

po wielu bojach udało mi się (czy aby na pewno?) zainstalować ten sterownik agp, bo zażyłem windę sterami od innego chipsetu i wtedy winda zauważyła że jednak coś ma nowego. Ale i tak agpultil mówi, że "you dont install agp driver" (powinno być didnt???) i karta graficzna zachowuje się tak samo.

 

zainstalowałem coolbios 250lh.rom próbowałem różne ustawienia i nic

 

HELP!

 

jak nic z tego nie wyjdzie to przesiąde się na xp ale naprawdę w tym przypadku zależy mi na win98se czy ktoś wie co zrobić?!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam pytanko ? mam płytę Asrock k7s8x i w niej Semprona 2,2 GHz.

Płyta widzi go jako Atlona 1.2. Po zmianie biosu na ver. 2.5 / ściąg . ze strony producenta nic się nie zmieniło.

 

Co mam robić dalej ? ...

 

Proszę o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...