Skocz do zawartości
damian38

wszystko o ==>> ASRock k7s8x

Rekomendowane odpowiedzi

witam, czy ktoś próbował jeden z tych biosów?

http://www.lejabeach.com/ASRock/html/K7S8X.htm 2.50LH

 

http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s...os/betabios.htm 2.52A

Jak to w końcu jest, czytałem ten wątek i kilka razy zdarzyło się, że płyty podczas aktualizacji padły, a ja nie mogę sobie na to pozwolić w chwili obecnej, zwłaszcza że komputer nie należy do mnie. Interesują mnie w/w biosy, choć bardziej jestem w stronę 2.50L.

Jak uniknąć problemów podczas aktualizacji, jak do tej pory na innych płytach nigdy nie miałem problemów, może poza k7s5a.

 

PS. no i obeszło się bez bólu, wgrałem 2.50LH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh kupilem wlasnie ta plyte i mam nastepujacy problem. Wlaczam kompa, uruchamia sie wentyl na procu i ...nic :( Monitor sie nie wlacza, speaker milczy. Proc Duron 1400 sprawny, pamiec 256 Hynix sprawna. Magistrale ustawilem zworkami na 133. I mnoznik zworkami na 10,5. Bez zworek przy mnozniku tez nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedz, ale czy mam to zrobić na płycie zworkami FSLB0 FSLB1, czy w biosie zmienić ze 133 na 166 MHz ?

Pozdrawiam!

Ja mam zworkami fsb na 166 ale w biosie mam manual i ustawione jest 175MHz zaś pamiątki ustawione są na 200MHz to jest muj max (ale stabilny) dla mego Durona1600@2100, mago AsRocka i mej kostki kingston 256/400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie jak się wgrywa Bios na AsRocka :x bo nie znam zbytnio anglika a na stronie producenta po anglosq :?

1. dyskietka bootowalna

2. program ze strony flash.exe

3. bios ze strony

4. wszystko pakujesz na wcześniej przygotowana dyskietkę

5. startujesz z dyskietki, wpisujesz flash.exe 250.rom

6. czekasz

7. resetujesz komputer, wciskasz szybko f2 (wchodzisz do biosu), ustawiasz load defult settings, save i juz masz nowy bios, jeszcze raz możesz wejść do biosu i ustawić sobie wtedy wszystko wedle upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

więc mam następujący problem, kupiłem asrocka k7s8x rev 3.02

mam athlona 1700+ (zielony, 0.13 microna)

pamięci jakieś noname 256/400 ale sprawdzałem też na innych i to samo.

problem jest taki: na duronie 800 wszystko działa poprawnie nic sie nie dzieje. Wkładam athlona 1700+ i albo sie odpali i zawiesi zanim wejdzie do setupu albo woogóle sie nie odpali, czasem jest tak, że pokaże 1700+ a czasem 1100+ wchodze do setupu i nic nie zmieniam daje żeby zapamiętał reset i cisza, nic sie nie pokazuje na ekranie, lub pójdzie ale jest zwiecha, walcze z tym już 3 dni ale jestem już zmęczony i nie wiem co mam z tym zrobic :(

płyta ma zworki do ustawiania FSB od 200 do 400 MHz <- ale tu chyba chodzi bardziej o pamięć.

pomóżcie ! co ja mam zrobić ;( nie znalazłem podobnego problemu, jeśli jeszcze coś trzeba podać to prosze napisać to podam, dodam tylko że zasilacz jest 300W, grafika gf2mx400 (sprawdzałem na gf4ti i to samo)

płyte już wymieniałem na inną i ten sam objaw. procek jest napewno dobry bo działa na moim kompie bez problemów.

jeśli musze ustawić zworki to najlepiej powiedzcie jakie (gdzie mniej wiecej sie znajduja), może pomoże wgranie nowego biosu ze strony ?

na pudełku pisze, że obsługuje ta płyta semprony więc nie wiem czemu ma ona problemy z athlonem XP :(

dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!  

więc mam następujący problem, kupiłem asrocka k7s8x rev 3.02  

mam athlona 1700+ (zielony, 0.13 microna)  

pamięci jakieś noname 256/400 ale sprawdzałem też na innych i to samo.  

problem jest taki: na duronie 800 wszystko działa poprawnie nic sie nie dzieje. Wkładam athlona 1700+ i albo sie odpali i zawiesi zanim wejdzie do setupu albo woogóle sie nie odpali, czasem jest tak, że pokaże 1700+ a czasem 1100+ wchodze do setupu i nic nie zmieniam daje żeby zapamiętał reset i cisza, nic sie nie pokazuje na ekranie, lub pójdzie ale jest zwiecha, walcze z tym już 3 dni ale jestem już zmęczony i nie wiem co mam z tym zrobic  

płyta ma zworki do ustawiania FSB od 200 do 400 MHz <- ale tu chyba chodzi bardziej o pamięć.  

pomóżcie ! co ja mam zrobić ;( nie znalazłem podobnego problemu, jeśli jeszcze coś trzeba podać to prosze napisać to podam, dodam tylko że zasilacz jest 300W, grafika gf2mx400 (sprawdzałem na gf4ti i to samo)  

płyte już wymieniałem na inną i ten sam objaw.  

dziękuje za pomoc.

Tak się składa że ja miałem ten sam problem. :) Tu wcale nie biega o pamięć tylko właśnie o FSB. Zapewne masz ustawione na 200 i dlatego Ci Duron ruszył ale dla Athlona musisz ustawić na 266 <Athlon Xp 2400+, a >Athlon XP 2500+ ustaw na 333 i powinno ruszyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, zapomniałem dodać, ze w tej chwili właśnie mam FSB na 266 i to samo sie dzieje, a duron działa właśnie na 266 co jest dla mnie dziwne ;( próbowałem na każdym FSB zworkami i ciągle to samo, ustawiłem zworkami ratio na 11x i też nic ;( nie wiem co ja mam zrobić ;( walcze juz 3 dni i nie mam już siły do tego ;(

prosze ! pomocy !

 

jesli to pomoze to pisze na gorze K7S8X BIOS P2.40

 

czy jest jakiś spec od tych płyt na forum z którym mógłbym porozmawiać ? prosze o numer gadu-gadu.

dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zablokowany.

 

dj neo ustaw zworke na (133)266 potem wyjmij bateryjke na 10min wloz z powrotem i wlacz moze pomoze.

 

na szynie 100 ci napewno komp nie wstanie bo masz pamieci 400 a w instrukcji jest napisane ze tak nie dziala. (sam sie glowilem czemu mi na asrocku nie dzialal duren950 z ramem 400 az znalazlem tegoi kruczka w instr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy w AsRocku K7S8X jest zablokowany czy odblokowany PCIAGPIDE :?:  :roll:

odblokowany - patrz instrukcja, zablokowany tylko przy czestotliwościach standardowych

 

revision 3.02, ale mieszaja ;)

 

btw. czy komuś udało się stabilnie 400/400, oczywiscie na k7s8x?! Chciałem na drugim komputerze tak ustawić, ale coś mi nie startuję...

 

dj jestes pewny za tego swojego athlona? Na twoim miejscu zrobiłbym tak: clear cmos, wsadził athlona (strasznie mieszasz z tymi procesorami) następnie ustawił zworki na 200/200 i włączył komputer! Jeśli wystartuje, możesz zacząć się bawić, ustawić zworki wedle życzenia itd. powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan"]artur poco piszesz ze odblokowany? ja dzialalem na 193 i jakos nie bylo cyrkow z dyskiem ani nic? przeciez sis ma zawsze zablokowane nawet sie ludzie asrocka mailowo pytali. poczytaj troche chociaz ten topic zanim zaczniesz odpowiadac.

tak, a ja w tym nawet temacie czytałem, że ktoś przy 192 miał informacje w aida, że PCI/AGP niebezpiecznie przetaktowane to jedno, a po drugie:

strona 7 intrukcji, punkt 5.

lepiej być ostrożnym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja juz sie pare razy pomylila. aida myli sie caly czas. a skoro sis746fx z zalozenia ma zablokowane i inzynierowie z asrocka twierdza ze jes zablokowane to czemu mialoby tak nie byc? pozatym niektorzy dzialaja na 197 czy anwet 199 bo 200 juz nie wstaje i jakos zyje a przeciez takie cos jest zabojcze dla dysku i nonstop bylyby cyrki z danymi a jakos nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw. czy komuś udało się stabilnie 400/400, oczywiscie na k7s8x?!

U mnie tak dziala bez problemu od kilku miesiecy. Komp chodzi srednio 16h na dobe. U niektorych warunkiem takiego dzialania jest wysokie Vcore. Co do ustawien to na plycie mam ustawione na sztywno fsb 200 i biosie pamieci 200.

PS. Przy fsb 201 nie wchodzi do windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos ma zainstalowanego SP2 do WinXP pro, bo jak zainstaluje tego sp to mam problem z siecią.

Połonczenie wysyła ale nie odbiera pakietów :/, wystarczy że odinstaluje sp i już działa poprawinie, firewalla wyłonczyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest bardziej rozbudowany FW i trzeba go umiejętnie skonfigurować.

MS w Windzie chce pewnie nawet generator systemów MultiLotka zainstalować bo pewnie to by się nie jednemu przydało i zniszczyć przy okazji parę firm po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...