Skocz do zawartości
finalcell

Przypalone +12 w chieftecu

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem dziś cooler na procu i wyciągałem płyte i spotkało mnie coś nie ciekawego w wtyczce atx +12 jest przydymione i plastkik czarny wokoło co to może oznaczać ?

a) za duży probór prądu miałem okres że 12 spadało mi do 11

B) za mała powierzchnia styku

c) zwarcie :?:

 

mam chiefteca 360 aktywne fpc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byc moze za duzy pobor mocy z +12V i przez to wtyczka sie rozgrzala i troche przytopila. Jaka masz plyte? Rozumiem ze jesli masz wejscie na dodatkowe +12 to je podpiales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na to ze jak miales duzy pobor pradu na 12V to wtyczka musiala sie ruszyc i powstac luk elektryczny ktory troche osmolil zlacze.

Upewnij sie ze jest dobry kontakt we wtyczce i ze elementy sa czyste, nie zanieczyszczone oraz postaraj sie jak najmocniej docisnac wtyczke na drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo co finalcell. Tylko na napieciu +5V. Zauwazylem dopiero jak napiecie na +5 spadlo do 4.50. Jak napalem wtyczke napiecie wrocilo do normy 4.867 (przekrecilem ja o 360 stopni) Wydaje mi sie ze to cos ze stykiem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nf7 w podpisie jest i nie miałem podłączonego atx12 bo kabel mi przeszkadzał :<

No to juz masz powod. Bez tego dodatkowego +12 pobor z wtyczki ATX, gdzie jest tylko jedna wiazka +12V byl zbyt duzy i sie wszystko zgrzalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nf7 w podpisie jest i nie miałem podłączonego atx12 bo kabel mi przeszkadzał :<

No to juz masz powod. Bez tego dodatkowego +12 pobor z wtyczki ATX, gdzie jest tylko jedna wiazka +12V byl zbyt duzy i sie wszystko zgrzalo.
Moze i sie grzalo ale skad to osmolenie??

Musiala gdzies wtyczka nie dotykac i powstal luk elektryczni ktory troche przysmazyl calosc. ;)

No widzisz nie podalczyles dodatkowego zlacza bo ci "przeszkadzalo" i masz tego efekty. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nf7 w podpisie jest i nie miałem podłączonego atx12 bo kabel mi przeszkadzał :<

No to juz masz powod. Bez tego dodatkowego +12 pobor z wtyczki ATX, gdzie jest tylko jedna wiazka +12V byl zbyt duzy i sie wszystko zgrzalo.
Moze i sie grzalo ale skad to osmolenie??

Musiala gdzies wtyczka nie dotykac i powstal luk elektryczni ktory troche przysmazyl calosc. ;)

No widzisz nie podalczyles dodatkowego zlacza bo ci "przeszkadzalo" i masz tego efekty. :P

Hmm.... pewnie masz racje, ale nie zmienia to faktu ze stalo sie to przez nie podlaczenie dodatkowego zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nf7 w podpisie jest i nie miałem podłączonego atx12 bo kabel mi przeszkadzał :<

KRETYNIZM !!!!!!!!! ZAMKNĄĆ TEMAT !!!

 

ent i feluke napisali co było przyczyną osmolenia , co?? twoja głupota !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo głupoty ja w chwili obecnej jadę na zapasowym zasilaczu(250W), który nie ma wtyczki na atx12 i pytam jak bardzo jest to niebezpieczne???

(dodam że mam odłączone wszystkie napedy i wiatraki tylko zalman chodzi na cpu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz bardzo dużo wniosłeś do tematu ale pozowstawie to bez komętarza większego

ale nie koniecznie z tego wynika że to była wina braku atx+12 ale brak odpowiedniego styku jak łuk sie zrobił dzisaj obejrze wytyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasrz bardzo dużo wniosłeś do tematu ale pozowstawie to bez komętarza większego

ale nie koniecznie z tego wynika że to była wina braku atx+12 ale brak odpowiedniego styku jak łuk sie zrobił dzisaj obejrze wytyczki

nie płacz teraz na forum bo upalenie t otylko i wyłącznie twoja wina !!! i twoja głupota !! trzeba bylo wogole wtyczki ATX nie podłaczać ! moze i nic nie wniosłem do tematu ale bez kitu ! trzeba troche....... niewiem.... :roll: myśleć ?? i dbać o kompa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...